همه اپیزودها

Miracle Morning

پادکست صبح جادویی

پادکست صبح جادویی در واقع یک نوع سبک زندگی است که کمک می‌کنه، دقایق اول صبح رو با پر از انرژی مثبت شروع کنیم و سطح رضایت‌مندی مون رو از شرایطی که در آن قرار داریم، افزایش بدیم.
نویسنده کتاب هال الرود هست که با انگیزه و اراده تونسته بر مشکلات زندگیش غلبه کنه. این کتاب با پاسخ به پرسش‌های زیر کیفیت زندگی روزانه مارو بهتر می‌کنه:

 • آیا می‌دانیم برای غلبه بر معمولی بودن، چطور باید هدف‌گذاری کنیم؟
 • آیا می‌دانیم که چطور بجای انتخاب کار آسان، کار درست را انتخاب کنیم؟
 • آیا می‌دانیم برای اینکه موفق بشیم باید چه چیزهایی یاد بگیریم؟
 • آیا از ارزش مسؤلیت‌پذیری در کسب موفقیت اطلاع داریم؟
 • آیا می‌دانیم با چه تغییری در امروز می‌توانیم اتفاق بهتری را در فردا تجربه کنیم؟
 • بیشتر بخوانیم …

  GrowthHackerMarketing

  پادکست بازاریابی هکر رشد

  پادکست بازاریابی هکر رشد با بیان روش‌های نوین بازاریابی، سعی داره اثربخشی فعالیت‌های بازاریابی را بهتر کنه. در این مسیر اهمیت طراحی محصول را برای مدیران بازاریابی مطرح می‌کنه. رایان هالیدی، نویسنده کتاب بازاریابی هکر رشد با بیان تجربیات موفق شرکت‌های بزرگ مثل hotmail و dropbox ذهن شنونده را به ارزش خلاقیت و نوآوری در کسب و کارهای امروزی معطوف می‌کنه. هدف کتاب اینه که چطور با هزینه کمتر بتونیم فروش بیشتری را ایجاد کنیم. لذا با پاسخ به سئوالات زیر فضای فکری جدیدی را برای مدیران بازاریابی ایجاد می‌کنه تا بتونن کمپین‌های بهتری طراحی کنن:

 • هکر رشد کیست؟
 • هک رشد چیست؟
 • آیا هکرهای رشد در آینده‌ای نزدیک جایگزین کارشناسان بازاریابی می‌شوند؟
 • چرخه تولید محصول در بازاریابی آن چه تاثیری دارد؟
 • بیشتر بخوانیم …

  پادکست قانون ۵ ثانیه

  پادکست «قانون ۵ ثانیه» به ما کمک می‌کنه که در شرایط مختلف تصمیم‌گیری، بتوانیم ترس و عدم قطعیت رو از خودمون دور کنیم و ایده‌های خود را با سرعت و اراده عملی کنیم. از مزایای دیگر کتاب قانون ۵ ثانیه اینه که به ما یاد می‌ده چطور از به عقب انداختن کارهای‌مان جلوگیری کنیم و در مسیر هدف خود حرکتی پیوسته داشته باشیم. نویسنده این کتاب «مل رابینز» در سال 2017 کتاب قانون ۵ ثانیه رو منتشر کرد و از آن زمان تا کنون به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت و توسعه فردی در سطح جهان شناخته می‌شه.
  کتاب قانون ۵ ثانیه به ما نشون میده که برای انجام کارها، زمان مناسبی در آینده وجود نداره.
  با رعایت قانون ۵ ثانیه:
  • دیگر جلسات تمرین ورزشی رو کنسل نمی‌کنیم
  • رعایت رژیم غذایی برای‌مان آسان‌تر می‌شود
  • وقت زیادی را ناخواسته در شبکه‌های اجتماعی نمی‌گذرانیم
  بیشتر بخوانیم …

  پادکست قانون ۱۰ برابر

  پادکست قانون ۱۰ برابر روش تضمین کننده‌ای رو می‌گه که، چطور از آن چیزی که تصور می‌کنیم، بیشتر بدست آوریم. قانون ۱۰ برابر در هر جایی کاربرد داره. مثلا در بخش‌های مالی، سلامت جسمی و حتی روابط عاطفی می‌تونیم از قانون ۱۰ برابر استفاده کنیم.
  به نظر شما چه ویژگی یا مدل ذهنی است که در مسیر پیشرفت بیشترین تفاوت رو ایجاد می‌کنه؟
  طبق قانون ۱۰ برابر تلاش بیشتر، تفاوت بیشتری را ایجاد می‌کند.
  از نظر گرنت کاردون نویسنده کتاب، قانون ۱۰ برابر شامل دوبخش است. تلاش ۱۰ برابر جسمی و فکری.
  افراد موفق پس از رسیدن به هدف باز هم به تلاش خود ادامه میدن. خوشحالی این دسته از اشخاص زمانی است که در جهت رشد و رسیدن به اهداف‌شان، تلاش می‌کنند. قانون ۱۰ برابر میگه:
  اهداف‌تون رو ۱۰ برابر بزرگتر از چیزی که می‌خواهید تنظیم کنید و ۱۰ برابر بیشتر برای آن تلاش کنید
  بیشتر بخوانیم …

  پادکست تختخوابت رو مرتب کن

  پادکست تخت‌خوابت رو مرتب کن حاصل برخی از تجربیاتی است که مک ریون (دریا سالار آمریکایی) در طول دوره خدمت کسب کرده است. مک ریون با رویکردی عمیق هر یک را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. حاصل این بررسی عمیق، شناسایی ارزش‌های اخلاقی است که می‌تواند در مسیر موفقیت به ما کمک کند. برخی از ارزش‌های اخلاقی در ادامه آمده است، ولی سناریوی کامل آن را می‌توانید در پادکست تختخوابت را مرتب کن بشنویم.
  • برای اینکه در زندگی انگیزه داشته باشیم لازم نیست که کار عجیب و غریبی انجام دهیم. گاهی انجام یک کار بسیار ساده مثل مرتب کردن تختخواب می‌تونه انگیزه شروع یک روز خوب باشه.
  • کار تیمی در رسیدن به موفقیت اهمیت زیادی دارد. لازمه که بدونیم هیچ‌کس به تنهایی نمی‌تونه از پس کارها بربیاد. هیچ فرمانده‌ای به تنهایی تو جنگ پیروز نمیشه.
  بیشتر بخوانیم …

  پادکست هنر ظریف بی‌خیالی

  پادکست هنر ظریف بی‌خیالی به این موضوع اشاره دارد که ما انسان‌ها به گونه‌ای تکامل یافته‌ایم که انگار باید همیشه به چیزی بیش از حد اهمیت بدهیم. اما این راه درست نیست. وقتی از بی‌خیالی حرف می‌زنیم، منظورمان بی‌تفاوتی نیست. پرسش غایی شاید این باشد که به چه چیزی باید اهمیت بدهیم و به چه چیزی نه!
  مارک منسون در کتاب هنر ظریف بی‌خیالی می‌گوید: باید آماده باشیم که چگونه از کنار آنچه اهمیت ندارد بی‌خیال عبور کنیم.
  در عمل بی‌خیالی یعنی ما خردمندانه اهدافی را برای مهم بودن و اهمیت داشتن انتخاب کنیم و به سختی‌ها و مشکلاتی که در راه رسیدن به آن‌ها مواجه می‌شویم اهمیت ندهیم. بنابراین افراد هوشمند، گزینشی عمل می‌کنند و به چیزهایی اهمیت می‌دهند که ارزش اهمیت دادن را داشته باشند. بنابراین بی‌خیالی ساده است ولی آسان نیست. زندگی بدون رنج و سختی وجود ندارد، پس در مسیر زندگی باید ارزش‌ها و معیارهای خود را شناخت و به خاطر آن‌ها خود را به آب و آتش زد.
  بیشتر بخوانیم …

  پادکست ایگو دشمن من است

  پادکست ایگو دشمن من است می‌گوید که بسیاری از ما اصرار داریم که مانع اصلی در برابر یک زندگی کامل و موفق عوامل خارجی است. ولی در حقیقت، متداول‌ترین دشمن ما غرور و خودخواهی است. این صفت‌ها ابتدا، مانع یادگیری و پرورش استعداد می شوند و در هنگام موفقیت، می تواند ما را نسبت به اشتباهات‌مان کور کنند. در شرایط دشوار، مشکلات را بزرگتر جلوه می‌دهد و بهبودی را دشوار می‌کند. در هر مرحله ای، غرور ما را عقب نگه می‌دارد.
  کتاب ایگو دشمن است داستان‌ها و مثال‌های بسیاری از اشخاص موفق را ترسیم می‌کند. قهرمانان این داستان‌ها همگی با غلبه بر غرور خود به بالاترین سطح قدرت و موفقیت رسیده‌اند. استراتژی‌ها و تاکتیک‌های آنها برای مبارزه با غرور می‌تواند برای ما کارآمد باشد و در زندگی مورد استفاده قرار گیرد.
  در عصری که رسانه‌های اجتماعی خودخواهی و اشکالات اخلاقی زیادی را تبلیغ می‌کنند، باید علیه نفس خود جنگید. درس‌های آموزنده این کتاب می‌تواند ما را در این مسیر مبارزه کمک کند.
  بیشتر بخوانیم …

  پادکست طرز فکر

  پادکست طرز فکر

  پادکست طرز فکر، روانشناسی نوین موفقیت، حاصل چهارمین اثر منتشر شده از کارول دِوِک است. هدف اصلی این کتاب آگاه‌سازی مخاطب از اهمیت بالای تاثیر نگرش افراد به زندگی، در دستیابی به اهداف شخصی و حرفه‌ایشان است.
  در این کتاب خانم دِوِک صحبت درباره طرز فکرهای متفاوت را با یادآوری یکی از تجربیات خود در برخورد با عملکرد متفاوت دانش‌آموزانش آغاز می‌کند. دِوِک عنوان می‌کند که پازل‌هایی با درجه سختی متفاوت را به دانش‌آموزانش داده است. جالب این‌که در کنار بازخوردهای معمول مثل غرزدن و بی‌حوصلگی، رفتار متفاوتی را از شاگردانش دیده است. برای مثال دسته‌ای گفتن “من عاشق چالش هستم!” دسته‌ای دیگر جمله‌ی “انتظار داشتم آموزنده‌تر باشد.” را استفاده کردند. لذا برخوردهای این‌چنینی از کودکانی 10 ساله، وی را کاملا شگفت زده کرد. با توجه به این موضوع، افراد در کتاب «طرز فکر، روانشناسی نوین موفقیت» به دو گروه کلی تقسیم می‌شوند:
  • طرز فکر ثابت (fixed mindset)
  افرادی که معتقد هستند استعدادها و توانایی‌ها ثابت‌اند و قابلیت تغییر در آن‌ها وجود ندارد.
  • طرز فکر رشد (growth mindset)
  افرادی که به امکان رشد و پیشرفت و بهبود توانایی معتقد هستند.
  بیشتر بخوانیم …

  اپیزود جدید

  عکس روی جلد کتاب سرسختی

  پادکست سرسختی

  خانم «آنجلا داکورث» در کتاب «سرسختی» به تمام کسانی که به دنبال موفقیت هستند از جمله ورزشکاران و فعالان حوزه کسب و کار و به معلمان و والدین نشان می‌دهد که راز موفقیت به اندازه‌ای که به اشتیاق و استقامت بستگی دارد، به استعداد وابسته نیست. او این مفهوم را سرسختی نامیده است.
  روانشناسان دهه‌ها در جست و جوی راز موفقیت بوده‌اند، اما انجلا داکورث کسی است که آن را یافت. سال‌های سال است که ما در افسانه استعداد‌های ذاتی گرفتار شده‌ایم. اما آنجلا ما را راهنمایی می‌کند تا درک واقعی‌تری از نحوه رسیدن به اهدافمان پیدا کنیم. او توجه ما را به این ایده جلب می‌کند که هر انسان عادی می‌تواند با تمرین و اشتیاق، به موفقیت‌هایی همانند افراد با استعداد دست پیدا کند. کتاب سرسختی به مغز شما راه پیدا می‌کند، جایی که به آن تعلق دارید.

  بیشتر بخوانیم …