صحبت با ناشر

امروزه افزایش قیمت کتاب یکی از نگرانی‌هایی است که توجه ناشران و اهالی کتاب را به خود معطوف کرده است. بدون شک افزایش قیمت کاغذ، اصلی‌ترین دلیل بالا رفتن قیمت کتاب می‌باشد. افزایش هزینه‌های چاپ، نشر و توزیع کتاب همراه با کاهش قدرت خرید مخاطبان رابطه مستقیم با کاهش تیراژ کتاب و به تبع آن کاهش کتابخوانی دارد. مواردی از یان دست تا حدی کسب و کار ناشران را تحت تاثیر خود قرار داده است.

از طرفی رشد روزافزون تکنولوژی و علاقه‌مندی کاربران موبایل به سرگرمی‌های مختلف را نمی‌توان نادیده گرفت. در این شرایط کتاب‌های صوتی رفته‌رفته جایگاه خود را درمیان مخاطبان ایجاد می‌کنند.

استودیوی نوآنس با همکاری گویندگان حرفه‌ای و بهره‌گیری از تجهیزات ضبط صدا، بستر مناسبی را برای ناشران و صاحبان محتوا فراهم کرده است تا کتاب‌های خود را به صورت صوتی عرضه کنند. تجارب قبلی نوآنس نشان می‌دهد که کتاب صوتی می‌تواند مخطبان جدیدی را برای آثار منتشر شده جذب کند. دسته‌ای از این مشتریان را اشخاصی تشکیل می‌دهند که بدون کتاب صوتی اصلا با آن کتاب آشنا نمی‌شدند. برای مثال افرادی که مشغله‌های زیادی دارند و فرصت کافی برای مطالعه در اختیار آنان نیست، می‌توانند در طول مسیر رفت و آمد کتاب صوتی گوش کنند و از آن لذت ببرند. دسته دیگر مشتریان، می‌تواند شامل اشخاص خانه‌داری باشند که طبق عادت معمول در هنگام کار در منزل محتوای صوتی گوش می‌دهند یا  حتی مادرانی که برای فرزندان خود قصه‌های کودکانه می‌گویند. لذا در روزگاری که مردم حوصله خواندن یک متن کوتاه تلگرامی را ندارند، این شانس وجود دارد که کتاب صوتی گوش دهند. تیم نوآنس با ایجاد خلاقیت‌های شنیداری برای شخصیت‌های کتاب تیپ‌سازی می‌کند و با اضافه شدن موسیقی و انتخاب لحن مناسب، جذابیت شنیدن کتاب‌های صوتی را دوچندان می‌کند.

هم‌چنین نوآنس با حفظ حقوق مادی و معنوی صاحبان اثر سعی به معرفی و فروش هر چه بهتر محتوای ناشران دارد. این تلاش‌ها حتی می‌تواند به گونه‌ای باشد که بازار جدیدی برای ناشر ایجاد شود تا از طریق آن بتواند آثار خود را به اشخاص بیشتری بشناساند.