داستان پادکست

پادکست نوآنس

داستان تولید پادکست از اینجا شروع می‌شه که تولید کتاب صوتی در نوآنس باعث شده بود، هر یک از اعضای تیم به فایل‌های شنیداری مثل کتاب صوتی و پادکست علاقه‌مندی بیشتری احساس کنند. البته بعضی از دوستان از قبل زمان زیادی را به شنیدن محتوای صوتی می‌گذروندن. آن‌ها از لذت شنیدن پادکستِ خوب برامون تعریف می‌کردن. شاید یکی از دلیل علاقه‌مندی هم این بود که در هر زمان موضوعی رو که دوست داری، انتخاب می‌کنی و گوش میدی. شایدم حضور پررنگ‌تر پادکست‌های دلچسب فارسی و دیدن علاقه‌مندی شنوندگان به موضوعات مختلف …
خلاصه، یه حسی بهمون می‌گفت که اگر بتونیم یه کانال پادکست جذاب داشته باشیم، می‌تونیم دوستای خوب زیادی پیدا کنیم.
این مطلب تا جایی پیش رفت که یکی از دوستان که در کتابفروشی جیحون فعالیت می‌کرد، پیشنهاد تولید پادکست رو مطرح کرد. در ابتدا سٔوالاتی مثل اینکه با چه موضوعی شروع کنیم و چه محتوایی رو انتخاب کنیم در تیم نوآنس مطرح شد. بعد از صحبت‌های نه چندان طولانی، قرار شد که لیستی از کتاب‌های پرفروش کتابفروشی در زمینه «کسب و کار» و «توسعه فردی» آماده شود. در ادامه از میان آن‌ها کتاب‌هایی انتخاب شدن که در فصل اول پادکست آن‌ها را می‌شنویم. با کمک مهدی در کتابفروشی جیحون موفق شدیم چند کتاب پرطرفدار را انتخاب کنیم.
بعد از انتخاب کتاب نوبت به مطالعه و تحقیق و بررسی در مورد کتاب‌ها رسید. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگیم که زحمت آماده‌سازی محتوا برای ۵ اپیزود اول پادکست، به عهده مهدی بود. البته زمانی که این مطلب نوشته می‌شود، اپیزود ششمی آماده نشده است 😉
مهدی خودش هم با شور و اشتیاق، گویندگی اپیزودها رو انجام داد که با صدابرداری و تدوین خوب تیم تولید نوآنس، فایل‌ها آماده انتشار شدن.
در اینجا از مطرح کردن، چالش‌هایی که برای انتشار پادکست داشتیم صرف‌نظر می‌کنیم. چون دقیقا نمی‌دونیم که چقدرش برای بی‌تجربگی ما در این زمینه بود و چقدر هم جز سختی کار محسوب می‌شود. فقط به همین اکتفا می‌کنیم که حدود 2 ماه طول کشید تا بالاخره کانال پادکست در بیشتر اپلیکیشن‌های پادکست منتشر شد.
از این طریق می‌تونین لیست پادکست‌های تولید شده در نوآنس رو ببینین.
پادکست نوآنس رو می‌تونین از طریق اپلیکیشن‌های پادکست که در این صفحه معرفی شده‌اند، بشنوین.

خیلی برامون خوشحال کننده است، اگر پادکست نوآنس رو بشنوین و نظرتون رو بهمون بدین. حتما سعی می‌کنیم از نظرات‌تون برای بهتر شدن اپیزودهای بعدی استفاده کنیم.
لطفا نظرات و پیشنهادات را از طریق آدرس ایمیل podcast@nuance-co.com یا صفحه تماس با ما درمیان بگذارید.
از زمانی که برای بهتر شدن پادکست نوآنس اختصاص می‌دین، سپاسگزاریم.