معرفی کتاب

  کتاب 1Q84 جلد دوم اثر هاروکی موراکامی است که این رمان در سال‌های 2009 و 2010 در یک ماه بیش از یک میلیون جلد فروخته است. این کتاب سفر متافیزیکی زن جوانی را روایت می‌کند که از مردان بد طینت که زنان را مورد آزار قرار می‌دهند، انتقام می‌گیرد. بیوه‌زنی که دخترش مورد آزار و اذیت قرار گرفته، در این راه به او کمک می‌کند.  

معرفی کتاب

موراکامی مانند یک شعبده باز است که در حین انجام ترفند، کاری را که انجام می‌دهد بیان می‌کند و همچنان هم باعث می‌شود شما باور کنید که او دارای قدرت‌های خارق‌العاده است. اما در حالی که هر کسی می‌تواند داستانی را شبیه یک رویا تعریف کند، این نویسنده هنرمند، حس دیدن داستان را به ما منتقل می‌کند. سال 1984 است و این شهر توکیو است. زن جوانی به نام آئومامه از پیشنهاد معمایی یک راننده تاکسی پیروی می‌کند و متوجه اختلافات گیج کننده‌ای در جهان پیرامون خود می‌شود. او فهمیده است که وارد دنیایی موازی شده، که آن را 1Q84 می‌نامد. در همین حال، یک نویسنده مشتاق به نام تنگو، پروژه مشکوک به شبح را به عهده می‌گیرد. او چنان با اثر و نویسنده غیر معمول آن گره خورده است که به زودی، زندگی متواضعانه قبلی‌اش آغاز می‌شود. تار و پود داستان‌های اومامه و تنگو در طول این یک سال در هم گره می‌خورد و نویسنده پیوندهای عمیقی که این دو شخصیت را به یکدیگر نزدیک می‌کند، توضیح می‌دهد. کتاب 1Q84 جلد دوم یک داستان عاشقانه، یک رمز و راز، یک رمان خودیابی، و یک تخیل فوق‌العاده از یکی از با احترام‌ترین نویسندگان معاصر است.  

گزیده‌هایی از کتاب  1Q84 جلد دوم

« مرد نفس عمیق دیگری کشید. « بسیار خب، می‌فهمم چه می‌گویید. ببینم نظرتان چیه؟ بیایید معامله‌ای بکنیم. اگر جانم را بگیرید، من هم از گرفتن جان تنگو کاوانا می‌گذرم. هنوز این‌قدرها قدرت دارم. آئومامه گفت: «تنگو؟» دست و پایش سست شد. «پس این را هم می‌دانید؟» «از همه چیزتان خبر دارم. یا شاید بهتر است بگویم تقریبا همه چیز.» «اما ممکن نیست این‌قدر بدانید. نام تنگو هیچ‌وقت از قلبم قدم بیرون نگذاشته.» مرد گفت: «خواهش می‌کنم خانم آئومامه.» بعد آه کوتاهی کشید. « در این دنیا چیزی نیست که از قلب آدم قدم بیرون نگذارد. از قضای روزگار - می‌شود گفت؟ - این تنگو کاوانا کسی شده که در حال حاضر از اهمین کمی برای ما برخوردار نیست.» زبان آئومامه بند آمده بود. »  

در مورد نویسنده کتاب

هاروکی موراکامی در سال 1949 در کیوتو متولد شد و اکنون در نزدیکی توکیو زندگی می‌کند. آثار وی به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده است. از آخرین افتخارات بین‌المللی وی جایزه اورشلیم است. شهرت او بیشتر به خاطر قدرت تخیل عمیق و کتاب‌های گنگ و پیچیده است.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن کتاب  1Q84 جلد دوم را به علاقمندان رمان و داستان‌های متافیزیکی و تخیلی، همچنین به طرفداران رمان‌های فوق‌العاده هاروکی موراکامی پیشنهاد می‌کنیم.  

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که تمایل دارید از آثار هاروکی موراکامی بیشتر بخوانید، کتاب «مجموعه داستان اسرارآمیز توکیو» را به شما توصیه می‌کنیم.  

مشخصات کتاب  1Q84 جلد دوم

نویسنده: هاروکی موراکامی Haruki Murakami مترجم: مهدی غبرایی ژانر: رمان تعداد صفحات: 391    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها