نویسنده:

۵ × ۲


            

معرفی کتاب

در کتاب ۲×۵ : ۵ نمایشنامه ی ۲ شخصیتی برای دو بازیگر زن نمایش‌هایی از نویسندگان مختلف، توسط سبا هاشمی‌نسب گردآوری و ترجمه شده‌اند. نمایش‌نامه‌های ذکر شده در این کتاب در واقع توسط کوری توماس، شرلی لورو، خوسه ریورا، شری کریمر و نینا شنگولد به نگارش درآمده‌اند. تئاتر یکی از منحصر به فردترین رسانه‌ها برای بیان یک داستان است. هر نمایش، در واقع یک تجربه است که شما را شگفت‌زده می‌کند و به هیجان می‌آورد. این کتاب کمک می‌کند به راحتی نمایشی مناسب هنرپیشه‌ها و شرایط مورد نظر خود پیدا کنید.

معرفی کتاب

کتاب ۲×۵ : ۵ نمایشنامه ی ۲ شخصیتی برای دو بازیگر زن نمایش‌نامه‌هایی ساده اما عمیق را در دسترس شما قرار می‌دهد. از این نمایش‌ها می‌توان به بیدار شدن، تا بالای شهر، درس‌هایی برای عروس بی‌تجربه، سه دقیقه نگه‌دار و ناف جرسی اشاره کرد. مهم‌ترین دلیل برای خواندن کتاب یک نمایش‌نامه، انتخاب نمایشی مناسب بین حجم بالای گزینه‌های موجود است. این کتاب به دسته‌بندی نمایش بر اساس ماهیت بازیگران می‌پردازد که یافتن نمایش بر اساس نیازهایتان را آسان تر می‌کند. موضوعات متفاوت هر نمایش‌نامه، باعث می‌شوند علاوه بر لذت‌بردن از داستان‌ آن‌ها، نمایشی که به دنبالش بودید را به سادگی پیدا کنید.

گزیده‌هایی از این کتاب

«از نمایش درس‌هایی برای عروس بی‌تجربه ماریفلور، پرتوریکو، ۱۹۵۳ خانه‌ای تک‌اتاقه، کوچک و قدیمی، مملو از عروسک، شمع، عود، مجسمه‌ی خدایان غرب آفریقا و قدیسین، بامبو، داروی محلی، روغن، طلسم، کتاب‌های مرموز و ورق‌های فالگیری. اجاق زغال‌سوز کوچکی آشپزخانه را تشکیل داده است و ننویی اتاق خواب را. ماریا شانزده ساله، پیراهن ساده‌ای بر تن، دیگی چدنی به دست گرفته است. او صلیب طلای کوچکی به زنجیر، بر گردن دارد. یسنیا، سی‌وچند ساله، پوشیده از طلسم و جادو، به ماریا خیره شده است. ماریا: قرار نبود بیام. یسنیا: چشمات از اونی که یادمه روشن‌تره. از مدلی که موهات رو درست کردی خوشم میاد. ماریا: مادرم بود که...اصرار کرد من... یسنیا: یادمه رو کل شونه‌ام بالا آوردی. نزدیک یه سالت بود. فکر نکنم به خاطرش معذرت‌خواهی کرده باشی. ماریا: خب، می‌دونین، با تمام احترامی که براتون قائلم، راستش به هیچ‌کدوم از این چیزها اعتقاد ندارم... یسنیا: به خاطر اون موقعی هم که شش سالت بود و دندون دائمی‌هات داشت در میومد، معذرت‌خواهی نکردی. پام رو گاز گرفتی، یادته؟ ماریا: من اعتقادی به... یعنی، من یه کاتولیک متعهدم... یسنیا: یادت نمیاد. با من مثل غریبه‌ها رفتار می‌کنی. انگار ترسناکم. ماریا: من نمی‌ترسم. ازتون نمی‌ترسم. یسنیا: خوبه! داریم پیشرفت می‌کنیم! از وقتی پات رو گذاشتی تو  خونه‌ی من، اولین باریه که واقعا به یکی از حرف‌هام جواب دادی. ماریا: ببخشید، می‌دونم دارم بی‌ادبی می‌کنم...»

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که این نوع دسته‌بندی نمایش را جالب یافتید، کتاب‌های ۵ نمایشنامه‌ی ۲ شخصیتی برای دو بازیگر مرد، ۵ نمایش‌نامه‌ی ۲ شخصیتی برای یک زن و یک مرد و کتاب ۵×۱ پنج تک‌گویی برای زنان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب:

نام: کتاب ۲×۵ : ۵ نمایشنامه ی ۲ شخصیتی برای دو بازیگر زن نویسندگان: کوری توماس، شرلی لورو، خوسه ریورا، شری کریمر و نینا شنگولد مترجم و گردآورنده: سبا هاشمی‌نسب ژانر: نمایشنامه تعداد صفحات: ۹۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها