نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

۶۰ درس سرنوشت‌ساز که در مدرسه به دانش‌آموزان نمی‌آموزند


NotesPages 192 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب ۶۰ درس سرنوشت ساز که در مدرسه به دانش آموز نمی آموزند کتابی از اندرو ماتیوس است که  بسیار جذاب و خواندنی برای نوجوانان، جوانان و همه‌ی بزرگسالانی است که می‌خواهند در زندگی بدرخشند. این نویسنده‌ی مشهور مهم‌ترین درس‌های زندگی را با زبان ساده اما قدرتمند با ما در میان گذاشته است. با خواندن این کتاب مطالب ارزشمندی خواهید آموخت که به شما کمک می‌کنند سال‌های نوجوانی خود را با شادی بگذرانید و در یافتن هویت و هدف خود موفق باشید.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

۶۰ درس سرنوشت ساز گستره‌ی عظیمی از مشکلات اجتماعی و شخصی نوجوانان و جوانان را در بر می‌گیرد. این مشکلات زندگی خیلی از افراد را سخت کرده‌اند و فشار زیادی بر شانه‌ی آن‌ها گذاشته‌اند و برای گذشتن از سختی‌ها و تغییر زندگی، نیاز است که این افراد دیدگاه خود را تغییر دهند. اگر به مشکلات به چشم چالش‌های شیرین زندگی نگاه کنند و با یأس و ناامیدی بجنگند، می‌توانند با حس مسئولیت جدیدی که در آن‌ها به وجود می‌آید با هرچیزی روبه‌رو شوند. یکی از قدم‌هایی که برای زندگی بهتر در سنین جوانی لازم است باور به توانایی‌ها و استعداد‌های خود است. اگر به خود ایمان داشته باشید، از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های والدینتان بهره ببرید و دوستان خود را با دقت انتخاب کنید می‌توانید بر خیلی از موانع غلبه کنید. نکته‌ی مهمی که به آن اشاره می‌شود موفقیت در ارتباطات اجتماعی است که باید هر چه زودتر به آن برسید. برای اینکه از لحاظ اجتماعی آدمی خوشایند و دوست‌داشتنی باشید، لازم است از خودخواهی اجتناب کنید، خوبی‌های دیگران را ببینید، آسان ببخشید و شاد باشید. به یاد داشته باشید که شاد بودن یک انتخاب است؛ اگه نگرانی خود را کنترل کنید و نگرش درستی داشته باشید می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید.

نقل قول‌هایی از این کتاب

«غالبا تا با مشکل  - یا بدتر از آن، با واقعه‌ای ناگوار – موجه نشویم، به فکر چاره نمی‌افتیم! مثال: شما بازیکن تیم بسکتبال مدرسه‌تان هستید. معمولا در پرتاب آزاد مشکل دارید-چون تا به حال تمرین نکرده‌اید! سپس یک شب در مسابقه‌ی مهمی بازی می‌کنید. تیم شما یک امتیاز عقب است و فقط چند ثانیه تا پایان بازی باقی مانده است. همه چیز به دو پرتاب آزاد شما بستگی دارد. چه اتفاقی می‌افتد؟ هر دو پرتاب را از دست می‌دهید! و دوست دارید بمیرید! بعد از کلی به دیوار لگد زدن، با خود تصمیمی می‌گیرید. از آن شب به بعد، به مدت سه ماه، بارها و بارها توپ پرتاب می‌کنید. بهتر و بهتر می‌شوید. به زودی به بهترین شوت‌زن تیم تبدیل می‌شوید. چرا؟ زیرا به یک مشکل برخورد کردید.»

درباره‌ی نویسنده

اندرو متیوز یک نویسنده و سخنران استرالیاییست. او تا به حال ۱۱ کتاب نوشته و کتاب «شاد بودن» او تا به حال بیش از ۷ میلیون کپی فروخته است. کتاب های او به ۴۲ زبان ترجمه شده‌اند و در سرتاسر دنیا همایش‌های پرطرفدار زیادی برگزار کرده است. همه می‌توانند کتاب‌های متیوز را به سادگی بخوانند، با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و آموزه‌هایش را در زندگی خود اعمال کنند و همین امر باعث محبوبیت کتاب‌های او می‌شود. او از مهارت‌های تصویرگری خود برای جذاب‌تر کردن کتاب‌ها و همایش‌هایش استفاده می‌کند.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

حتی اگر نوجوان هم نباشید، این کتاب به تمام سوالاتی پاسخ می‌دهد که متوجه‌شان نشده بودید. علاوه بر آن، توضیحاتی مختصر ولی پرمحتوای کتاب می‌تواند شما را از آشوب و سختی‌های دوران جوانی نجات دهد. بیشتر مشکلات نوجوانان از ذهن آن‌ها سرچشمه می‌گیرد و با راه‌حل‌های ساده، درست و منطقی می‌توان از آن‌ها عبور کرد و به یک زندگی سالم و خوشحال رسید. اگر به دنبال کتابی هستید که الهام‌بخش شما باشد و شما را به اندیشه‌ای مثبت و خوشحال تشویق کند این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد کتاب

اگر از سبک نگارش و طرز تفکر این نویسنده لذت برده‌اید می‌توانید کتاب‌های دیگر او نیز، مثلا «راز شاد زیستن»، «راحت باش گیر نده» و «شادی در سختی ها» را بخوانید.

مشخصات کتاب ۶۰ درس سرنوشت ساز که در مدرسه به دانش آموز نمی آموزند

نام لاتین: Being a happy teen نویسنده: اندرو متیوس (Andrew Matthews) مترجم: سمیرا دامغانی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۱۹۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها