نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

۵ دقیقه شادی‌بخش: ۱۰۰ تمرین صبحگاهی که به شما کمک می‌کند تمام روز آرام و هدفمند باشید


            

معرفی کتاب

کتاب ۵ دقیقه‌ ی شادی بخش، اثری از جفری برنتلی و وندی میلستاین، ۱۰۰ تمرین صبحگاهی به شما ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند تمام روز آرام و هدفمند باشید. شاید ۵ دقیقه زمان کوتاهی به نظر برسد اما اگر این زمان را به خود اختصاص دهید می‌توانید تمام روز خود را دچار تحول کنید. با انجام تمرین‌های ساده‌ی این کتاب می‌توانید حضوری واقعی داشته باشید و با تمام وجود در اختیار خود باشید.

معرفی کتاب

از دیدگاه این کتاب، پنج دقیقه‌ می‌تواند به چیزی نیرومندتر و جالب‌تر تبدیل‌شود، یعنی «حضور شما» اهمیت پیدا ‌کند.وقتی در دل نیت می‌کنید و با تمام وجود تمرین‌ها را انجام می‌دهید، وقتی توجه می‌کنید و تمرین‌های کتاب را که برای به آرامش رسیدن، عمق بخشیدن به آگاهی، پیوند دادن شما به زندگی، بهبود بخشیدن روابط شما و گسترش مهربانی و خرد در نظر گرفته شده‌اند، با دقت و با تمام وجود، انجام ‌دهید، پنج دقیقه‌ی شما به پنج دقیقه‌ی شادی‌بخش تبدیل می‌شود. ما همیشه طبق عادت، غرق اندیشه‌ها، احساسات، و کارها می‌شویم. در زندگی به دنبال گرفتاری و آسودگی و چیزهای بهتری هستیم. بیشتر وقت‌ها نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم. با این وجود، بیشتر چیزهایی که در پی آن هستیم، عملا در وجودمان هست. تمرین‌های کتاب ۵ دقیقه ی شادی بخش از شما می‌خواهند پنج دقیقه اقدام به تحرک کنید. از شما می‌خواهند سرحال‌تر و کنجکاو‌تر باشید و در زندگی دست به ابتکار بیشتری بزنید. این ۱۰۰ تمرین روزانه به شما کمک می‌کنند تا چیزی متفاوت را در خود و در زندگی‌تان کشف کنید.

گزیده‌هایی از این کتاب

«ما به عنوان انسان تشنه‌ی محبت هستیم. آغوشی گرم، ناز و نوازشی صمیمانه، فشردن صمیمانه دست از جانب دوستی دیرین به نشانه‌ی همدردی چیزهایی هستند که ما را دلگرم می‌کنند. راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید خود را دوست بدارید و محبت و توجهی را که نیاز دارید به خودتان بدهید. پنج دقیقه وقت بگذارید و محبت خود را به خود نشان دهید.» «شما هر روز هزاران کار را انجام می‌دهید، اما هیچ شده از خودتان تشکر کنید؟ هیچ فکر کرده‌اید به خاطر کارهای زیادی که انجام داده‌اید و به آن‌ها توجه نشده، به خودتان پاداش بدهید؟ امروز این فرصت را دارید که به خاطر همه‌ی کارهای کوچکی که برای راحتی زندگی خود و دیگران می‌کنید، سپاسگزار خود باشید؛ به پنج مورد که دیروز انجام داده‌اید و به دیگران کمک کرده‌اید فکر کنید و یا آن‌ها را بنویسید و سپس با صدای بلند از خودتان تشکر کنید و خود را در آغوش بکشید.»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

انجام صد تمرین این کتاب به شما یاد می‌دهد به شکلی آگاهانه دقت و نیت و صمیمیت تمام و کمال خود را به کار گیرید. در حالی که تمرین‌های هدف‌مند کتاب را انجام می‌دهید به نیروی حضور خود پی می‌برید و تمرین‌ها را با نیت انجام می‌دهید. توجه دقیق به لحظه و زمان نه تنها بهترین روش برای اعلام حضور بیشتر است، بلکه دیگر هرگز زمان و لحظه را از دست نخواهید داد. در صورتی که می‌خواهید هر روز خود را مفید و با انرژی شروع کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب ۵ دقیقه ی شادی بخش را از دست ندهید.

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که توانستید از آموزه‌های این کتاب استفاده کنید و بهبودی در زندگی خود ایجاد کنید کتاب‌های دیگر جفری برنتلی، از قبیل پنج دقیقه‌ی خوب شبانگاهی، تکنیک‌های رفتاردرمانی دیالکتیکی و آرام‌سازی ذهن مضطرب، را از دست ندهید.

مشخصات کتاب ۵ دقیقه‌ ی شادی بخش:

نام لاتین: Five good minutes نویسنده: جفری برنتلی و وندی میلستاین مترجم: علی هداوند ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۲۲۸

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها