۳۶۵ قدم به سوی اعتماد به نفس


              

معرفی کتاب

کتاب ۳۶۵ قدم به سوی اعتماد به نفس از دیوید لارنس پرستون کتابی است که به شما کمک می‌کند از اعتماد به نفس به عنوان راهی برای رسیدن به خوشبختی استفاده کنید. میزان باور و اعتمادی که به خود دارید بر زندگی شخصی، اجتماعی و شغلی شما تاثیرگذار است. ارزشمندترین سرمایه‌ی شما می‌تواند اعتماد به نفس و خودباوری شما باشد؛ به طوری که حتی دارایی‌ یا شهرت هم نمی‌تواند جانشین کمبود اعتماد به نفس شود. اگر می‌خواهید هیچ‌گاه شکست نخورید، شجاعانه‌تر با زندگی روبه‌رو شوید و از عوارض عدم خودباوری رنج نبرید ادامه‌ی متن را بخوانید.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

ثابت شده است که کمبود عزت نفس نقشی اساسی در شکست‌های خانوادگی، قصور والدین در انجام وظایف‌شان و مشکل در روابط با دیگران دارد. علاوه بر این، بسیاری از جرائم که ارتباط مستقیم با مصرف مواد مخدر، بیکاری، فقر و بی‌هدف بودن در زندگی دارد، همه و همه مستقیما با ضعف عزت نفس مرتبط هستند. اعتماد به نفس یکی از ضروری‌ترین ویژگی‌های شخصیتی است. اگر به این موضوع اولویت داده شود دست‌آورد بزرگی نصیب‌مان خواهد شد و زندگی‌های زیادی نجات می‌یابند. در ۵۲ قسمت سازماندهی شده‌ی این کتاب این حوزه‌ها پوشش داده می‌شوند:

 • اراده کردن برای کسب اعتماد
 • خودهوشیاری
 • مطمئن اندیشیدن
 • بهره‌گیری از ذهن برای اصلاح ذهنیت از خود
 • رفتار از سر اطمینان
 • ارتباطات مطمئن

نقل قول‌هایی از این کتاب

«تکیه‌گاه، روشی است که تجربیات گذشته‌ای که شما در آن‌ها احساس اعتماد به نفس داشته‌اید ترسیم می‌کند تا کمک کند که بهتر بتوانید در زمان حال، خود را هماهنگ کنید. یکی دیگر از سلاح‌های کارآمد در زرادخانه اعتماد به نفس روش تکیه‌گاه است. تکیه‌گاه محرکی است که همواره حس خاصی را در شما زنده می‌کند. برای استفاده از تکیه‌گاه شما باید:

 • یکسری احساسات خاص را که علاقه‌مند به باز تولید آن‌ها هستید در نظر بگیرید.
 • ضمیر ناخودآگاه خود را به نحوی برنامه‌ریزی کنید که با به کار بردن واژه‌ها یا حرکات خاص، همان احساسات در شما تداعی شود.
 • برای این کار در موقع لزوم احساسات مورد علاقه‌ی خود را به وجود آورید از این واژه‌ها و حرکات استفاده کنید.»

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

اگر ضعف اعتماد به نفس مانعی برای پیشرفت شماست این کتاب برای شما مناسب است؛ زیرا کتاب ۳۶۵ قدم به سوی اعتماد به نفس به صورتی تنظیم شده است که به شما برای یافتن اعتماد به نفس بیشتر کمک کند. این کتاب شما را به ژرفای ذهن‌تان هدایت می‌کند و ابزار و فنونی را در اختیارتان قرار می‌دهد که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا کارگر واقع شده است. وقت و انرژی گذاشتن برای کسب اعتماد و عزت نفس چیزی نیست جز سرمایه گذاری برای همه‌ی زندگی. نکته‌ی جالب این که بدون در نظر گرفتن پیشینه، زمینه و یا وضعیت فعلی اعتماد به نفس خود می‌توانید چگونگی کسب اعتماد به نفس را بیاموزید، زیرا برای این کار هرگز دیر نیست. پس این کتاب مفید را از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

اگر به دنبال کتاب‌ دیگری برای بهبود و تقویت اعتماد به نفس خود هستید می‌توانید کتاب در باب اعتماد به نفس از آلن دوباتن را بخوانید؛ اگر کتابی می‌خواهید که شخصیت شما را بهبود ببخشد و به رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند کتاب ۱۲ ستون موفقیت از جیم ران به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب ۳۶۵ قدم به سوی اعتماد به نفس

نام لاتین: 365 Steps to Self-confidence نویسنده: دیوید لارنس پرستون (David Lawrence Preston) مترجم: صادق خسرونژاد ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۲۴۰

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها