نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

۲۳ راه برای غلبه بر تنبلی


            

معرفی کتاب

  اس جی اسکات در کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی : چرا کارهایمان را به تعویق می‌اندازیم، ایده‌ها و راه‌کارهایی برای کمک به مخاطبان در انجام کارهای روزانه‌شان ارائه می‌دهد. این نکات به شما کمک می‌کند تا تنبلی را در زندگی کنار بگذارید و عادت‌های خوب را در خود پرورش دهید.  

معرفی کتاب

آیا با تکمیل پروژه‌ها یا کارهای خود دست و پنجه نرم می‌کنید؟ همه ما دوست داریم کارها انجام شود و بهره‌وری بیشتری داشته باشیم. اما آنچه که اغلب اتفاق می‌افتد این است که ما کارهای مهم را به تعویق می‌اندازیم و اجازه می‌دهیم آنها از بین کارهایمان بلغزند. اما نتیجه نهایی چه می‌شود؟ ما در میان سیلی از کارهایی که باید انجام دهیم غرق می‌شویم. به عبارت دیگر، «به تعویق انداختن» باعث می‌شود هنگامی که وظایف را به صورت منظم انجام نمی‌دهید، دچار استرس شوید. راه حل ساده است: یک «ذهنیت ضد تعلل» ایجاد کنید که در آن شما روزانه اقدامی انجام می‌دهید و هرگز در لیست کارهای خود غرق نمی‌شوید. توقف تاخیر خیلی سخت نیست. در واقع، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که همان عاداتی را که تعداد بی‌شماری از افراد موفق به کار می‌برند، شکل دهید و آنها را بخشی از برنامه معمول خود کنید. در حالی که این افراد اغلب ترس و محدودیت مشابه شما را دارند، اما آنها می‌توانند اقدامات مداوم انجام دهند زیرا آنها خود را برای انجام این کار آموزش داده‌اند. در کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی ، کاتالوگ ایده‌هایی را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می‌کند روزانه بر اهمال‌کاری غلبه کنید. از آنجا که بسیاری از کتاب‌ها لیستی ساده از نکات را ارائه می‌دهند، شما تعریف تعویق را می‌آموزید. اینکه چرا یک استراتژی خاص دارند، چه باور محدود کننده‌ای را از بین می‌برد و چگونه می‌تواند بلافاصله در زندگی شما اعمال شود. به طور خلاصه، شما ریشه‌های اصلی به تعویق انداختن کارها خود و نحوه غلبه بر آن را به صورت روزانه خواهید آموخت.  

گزیده‌هایی از کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی

« تنها زمانی برنامه روزانه‌تان را شروع کنید که می‌دانید آن را به انجام می‌رسانید. پروژه‌هایتان را به ترتیب سودمندی و محدودیت زمانی‌شان اولویت‌بندی کنید. آن‌قدر روی پروژه الف کار کنید تا کامل شود. سر جای اولتان برگردید و همین کار را با پروژه ب، ج، و د هم انجام دهید. »  

در مورد نویسنده کتاب

استیو (اس. جی.) اسکات در نیوجرسی متولد و بزرگ شد. پس از اتمام دانشگاه در رشته روانشناسی، لازم دید که تحصیلات خود را ادامه دهد. در مدت کوتاهی حضور در نیروی هوایی ایالات متحده، اسکات توانست تحصیلات ارشد خود را در تجارت کسب کند و سپس به دنیای تجارت وارد شد.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمام افرادی را در برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارهای خود دچار مشکل هستند، به خواندن کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی دعوت می‌کنیم.  

مشخصات کتاب 23 راه برای غلبه بر تنبلی

نام لاتین کتاب: 23 Anti-Procrastination Habits: How to Stop Being Lazy and Overcome Your Procrastination نویسنده: اس. جی. اسکات  SJ Scott مترجم: امیرحسین میرازئیان زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: 156    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها