نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

۲۰ راه ارتباط بهتر


            

معرفی کتاب

۲۰ راه برای ارتباط بهتر نوشته‌ی دویل بارنت، راهکارهایی ارائه می‌کند که راهی سریع وآسان برای دست‌یابی به چند مهارت ارتباطی اساسی است. مهارت‌هایی که در  همه‌جا و برای همه افراد کاربرد دارد؛ مخصوصا کسانی که دوستشان دارید. یادتان باشد که اعتماد پایه‌ی عشق و رشد و روابط پایدار است و باید یاد گیرید که به طرف مقابل خود اعتماد کنید و اعتماد آن‌ها را به دست آورید. این کتاب نگارشی ساده دارد اما ابزاری قوی برای برقراری ارتباط است و به شما کمک می‌کند کیفیت زندگی‌تان را ارتقا دهید، به اهداف زندگی‌تان برسید و رؤیاهایتان را تحقق ببخشید.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

بسیاری از زوج‌ها با این‌ که در ارتباط برقرار کردن با یکدیگر مشکل دارند، وقت و تمایلی برای خواندن کتابی مفصل در این‌باره ندارند. این کتاب کوتاه، با ۲۰ توصیه‌ی کلیدی و کاربردی کمک می‌کند به روش خود و بر اساس رابطه‌ی منحصر به فردتان به درک متقابلی برسید، تفاوت‌های یکدیگر را گرامی بدارید و روابطی سالم داشته باشید. آموختن تمامی این مهارت‌ها آسان است، ولی برای به یاد ماندن آن‌ها باید هر روز تمرین کنید. « با تمرین، کارهای سخت تبدیل به عادت، و عادت‌ها تبدیل به لذت می‌شوند.» این توصیه‌ها طراحی شده‌اند تا روش کار یک رابطه‌ی موفق را به شما نشان دهند. اولویت قرار دادن دوستی نسبت به روابط عاشقانه، سر صبر با مسائل مهم روبه‌رو شدن، آشنایی با خواسته‌هایتان، صادق و رک بودن، گوش کردن با دقت، همدردی و نحوه‌ی درست بروز احساسات نمونه‌ای از این مطالب و این توصیه‌ها هستند که به طور گسترده‌تر برای شما بیان می‌شوند.

نقل قول‌هایی از کتاب

«زوج‌هایی که دوست واقعی‌اند حتی بعد از جدایی هم با یکدیگر دوست باقی می‌مانند. با این که می‌دانند دیگر نمی‌توانند همسر هم باشند، اما به یکدیگر اهمیت می‌دهند و از بودن با هم لذت می‌برند. آن‌ها از این‌ که دیگری رابطه‌ی جدید موفقی برقرار کند خوشنود می‌شوند. آن‌هایی که فقط عاشق‌اند، احساس مالکیت می‌کنند و به رابطه‌ی عاطفی و شادی جدید همسر سابق خویش حسادت می‌ورزند.» «زبانه‌ی آتش دوستی واقعی، بیشتر از جرقه‌ی عشق رؤیایی پایدار می‌ماند.»

درباره‌ی نویسنده

دویل بارنت یک مشاور، میانجی و زبان‌شناس عصبی است. او در کالیفرنیا به طبابت می‌پردازد و همچنین به تعلیم دیگر افراد حرفه‌ای در زمینه‌ی مشاوره می‌پردازد. او تا به حال در برنامه‌های تلوزیونی و رادیویی زیادی حضور یافته است.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

ارتباط برقرار کردن، چه با خود و چه با دیگران، بخش بزرگی از تجربه‌ی انسان بودن است. این مهارت‌ها، شاید باعث رفع مشکلات همه‌ی افراد نشود، اما موجب قدرشناسی بیشتر و درک متقابل مفیدتر خواهد بود. همچنین این کتاب ابزار رابطه‌ای صمیمانه‌تر و شناختی عمیق‌تر را برای شما فراهم می‌کند. اگر بتوانید منظور خود را بهتر بیان کنید، حق‌ انتخاب‌های بیشتری خواهید داشت و درهای جدیدی در زندگی به روی شما گشوده خواهد شد. لذت ارتباط زمانی حاصل می‌شود که بتوانیم تفاوت‌هایمان را گرامی بداریم و ارتباط کلید آن است. پس خواندن این کتاب آموزنده و جذاب را به هیچ وجه از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

اگر به دنبال کتاب‌های کاربردی دیگری هستید که روابط شما را بهبود ببخشند، می‌توانید کتاب ۱۰۱ نکته‌ی مهم برای بهبود روابط زناشویی و تداوم ازدواج از باب باستین و ۲۳ باور مخرب در ازدواج از دکتر آرنولد لازاروس را مطالعه کنید.

مشخصات کتاب ۲۰ راه ارتباط بهتر

نام لاتین: 20 communication tips for couples: a 30-minute guide to a better relationship نویسنده: دویل بارنت (Doyle Barnett) مترجم: شبنم صیرفی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات:‌ ۸۸

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها