نویسنده:

۱۰۱ راه برای شروع ملاقات


              

معرفی کتاب

کتاب ۱۰۱ راه برای شروع ملاقات نوشته‌ای از بی مل، یک راهنمای آسان برای برگزاری جلسات ترک اعتیاد است. این منبع جامع به شما کمک می‌کند به بهترین نحو بر مشکل اعتیاد غلبه کنید و سلامت خود را بازیابید. همچنین می‌توانید با ذهنیت معتادان آشنا شوید و به آن‌ها کمک کنید. در این کتاب علاوه بر ریشه‌های اعتیاد، به راهکارهایی برای غلبه بر ترس، غلبه بر خودخواهی، کنترل قدرت تخیل، غلبه بر افسردگی و غلبه بر فشارهای اجتماعی پرداخته می‌شود.

معرفی کتاب

در فصل اول کتاب ۱۰۱ راه برای شروع ملاقات ، نویسنده درباره‌ی دلیل نوشتن کتاب می‌گوید: «جلسات ترک اعتیاد، جزء اهداف اصلی نهاد ترک اعتیاد است که همگام با به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها، توانایی‌ها، امیدها و آرزوها پیش می‌رود تا اعتیادمان را ترک کنیم و به دیگران هم کمک کنیم تا اعتیادشان را ترک کنند. در حین جلسات، عنوان‌ها و گفت‌وگوهای خاصی در راستای این هدف هستند، ولی گاهی بحث‌هایی مطرح می‌شود که اصلا ربطی به موضوع اعتیاد ندارد یا حداقل ربط چندانی ندارد. و حتی شاید موجب شود که تازه‌واردهای نگران، کلا از این جلسات ناامید شوند. امیدوارم این کتاب راه‌گشایی باشد برای تمام جلسات ترک اعتیاد در جهت گام برداند؛ به طوری که، مهارت مسئول جلسه و یا میزان آشفتگی و پریشانی گروه تأثیری در نتیجه‌ی کار نداشته باشد. برای نوشتن این کتاب، از سال ۱۹۵۰، به طور مداوم در این جلسات شرکت کرده‌ام. حداقل ۱۰ هزار جلسه را پشت سر گذاشتم و دریافتم که روش کار و محتوای این جلسات با هم متفاوت‌اند. بعضی از آن‌ها، با وجود حضور فعال اعضای گروه و برخورد خوبشان، باز هم به طور وحشتناکی کسل‌کننده است. بسیاری از جلسات خیلی زود از مسیر اصلی خود منحرف می‌شوند؛ شاید چون ابتدا اصلا درست پیش نرفتند. گاهی وقت‌ها مسئول جلسه، خودش باعث می‌شود که بحث از موضوع خارج شود.» با راهنمایی‌های این کتاب می‌توانید بخشی از جلسه‌های مفید و سازنده‌ای برای اعتیاد باشید.

گزیده‌ای از این کتاب

«افسردگی بعد از ترک اعتیاد مسئول جلسه: شاید تعجب کنید اگر بشنوید که بسیاری از افراد معتاد، بعد از ترک اعتیاد دچار افسردگی شدند؛ حتی افرادی که سعی کردند برنامه‌ی ترک اعتیاد را به طور کامل اجرا کنند. دلیل چیست؟ با این وجود، اغلب به ما می‌گویند که اجرای این برنامه باعث شادی و خوشحالی و رهایی ما خواهد شد. پس چرا بلافاصله بعد از ترک اعتیادمان این وعده‌ها به مرحله‌ی عمل نمیرسد؟ آیا نقص و کمبودی در برنامه وجود دارد؟ یکی از پاسخ‌های پیشنهادی این است که افراد معتاد، اعتیاد را نوعی خوددرمانی می‌دانند. با وجود این که اعتیاد عامل افسردگی است، ولی اغلب ما این تجربه را داشتیم که مواد مخدر برای ما مثل داروی نشاط آور بود. ما را به عالم دیگری می‌برد و از ناراحتی‌ها دور می‌کرد، و دیگر احساس پوچی و بی‌کفایتی نمی‌کردیم که کار به این‌جا برسد. زمانی که برنامه‌ی ترک اعتیاد را می‌پذیریم، این خوددرمانی بی‌سرانجام را کنار می‌گذاریم؛ بعد ناچاریم که مثل همه‌ی آدم‌ها با مشکلات زندگی روبه‌رو شویم. باید با مسئولیت‌ها و وظایفی که همیشه از آن‌ها وحشت داشتیم، دست و پنجه نرم کنیم. دیگر نمی‌توانیم برای فرار از افسردگی به اعتیاد پناه ببریم، ناچاریم برای غلبه بر آن راه دیگری پیدا کنیم.»

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که تعلیمات این کتاب برای شما مفید بوده‌اند، به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب ۳۷ فکر غلط و یک عمر اعتیاد از رایان مک‌مولین را مطالعه کنید. همچنین کتاب زوج‌درمانی رفتاری برای اعتیاد به الکل و سوء مصرف مواد از تیموتی جی افارل نیز به شما پیشنهاد می‌شود.

مشخصات کتاب ۱۰۱ راه برای شروع ملاقات :

نام لاتین: 101 Meeting starts نویسنده: بی مل (B. Mel) مترجم: نگین کشاورزیان ژانر: آموزش تعداد صفحات: ۲۱۵

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها