نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

۱۰۱روش برای به یاد آوردن سریع


            

معرفی کتاب

کتاب ۱۰۱ روش برای به یاد آوردن سریع، اثری از مایکل تیپر،  شما را از طریق روش‌ها و تکنیک‌هایی هدایت می‌کند که با دقت بررسی و امتحان شده‌اند و حافظه‌ی شما را به سطح جدید فوق‌العاده‌ای می‌رسانند. با خواندن این کتاب ابتدا با ارزیابی توانایی به خاطر آوردن خود گرم می‌شوید و سپس به میزانی که می‌توانید آن ‌را گسترش بدهید پی می‌برید. با به چالش کشیدن خودتان و تمرین‌های روزانه‌ی حافظه‌، زندگی کاری و شخصی خود را بهبود ببخشید و اعتماد به نفس و موفقیت خود را افزایش دهید.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

تبدیل به یک استاد حافظه شوید! تنها چیزی که لازم دارید تکنیک‌ها و میانبرهایی هستند که به طرز شگفت‌انگیزی موثر و کاربردی هستند و ذهن شما را جوان و فعال نگه می‌دارند. مانند هر برنامه‌ی ورزشی، تمرین‌ها با گرم کردن شروع می‌شود و قدرت حافظه‌ی شما را تخمین می‌زند سپس تمرین‌های قدم به قدمی خواهید داشت که با فعالیت‌های آرام ذهن شما را گسترش می‌دهند. با تمرین روش‌های ساده‌ و روزمره‌ای مثل به خاطر سپردن شماره تلفن‌ها، رمزعبورها، مسیر‌های عبورومرور و لیست‌های ساده شروع کنید. با استراتژی‌های به خاطر سپردن تاریخ تولدها، سالگرد‌ها و اسم‌ها بالاخره به سطح فوق‌العاده‌ای می‌رسید که می‌توانید بدون یادداشت و با اعتماد به نفس سخنرانی کنید. از تسلط یافتن به حقایق و اعداد تا اجرای حقه‌های حافظه‌ای باورنکردنی برای متعجب کردن دوستانتان، می‌توانید قدرت حافظه‌ی خود را به مراحل جدیدی برسانید!

نقل قول‌هایی از این کتاب

«بسیار قبل از اختراع وسایلی مانند ضبط صوت و رایانه، و حتی پیش از قلم و کاغذ، از داستان‌ها برای انتقال تاریخ و فرهنگ و فوکلور به نسل‌ها استفاده می‌شد. زمان این انتقال اگر به هزاران سال برنگردد به صدها سال پیش باز می‌گردد. داستان‌ها ابزار بسیار قدرتمندی در به یاد آوردن هستند، زیرا اطلاعات زنده را به سهولت به یادمان می‌آورند. داستانی که جالب و لذت‌بخش است و خواننده را درگیر می‌کند – با جریان یافتن و توالی بخش‌های به یادماندنی، قدرت برانگیختن مخاطب – آشکار است که به یادماندنی می‌شود.» « داستان را در ذهنتان چند بار مرور کنید، چند دقیقه‌ای به آن نیندیشید و بعد ببینید چه به یادتان می‌آید. برای به یاد آوردن کارهایتان، به دفترچه و قلم فکر کنید، شاید ذهنتان جرقه‌ای بخورد و بقیه‌ی داستان را به یادتان بیاورد و به واسطه‌ی آن بتوانید آنچه را که باید انجام دهید سازماندهی کنید. یک بار که این کار را انجام دهید، می‌توانید هر وقت دیگر که باید چیزی مانند فهرست کارهایتان را به یاد آورید از این روش استفاده کنید.»

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

مایکل تیپر، نویسنده‌ی این کتاب، وارد یک انجمن حافظه‌ی جهانی شد و توانست مدال نقره را کسب کند و استاد اعظم حافظه شود. موفقیت‌های او در زمینه‌ی حافظه توانست روی ۶۵ هزار نفر در سراسر دنیا کار کند و با برنامه‌هایی به بیش از نیم میلیون نفر یاد داد حافظه‌ی خود را ارتقاء ببخشند. آقای تیپر بر اساس تجربیات شخصی‌اش می‌داند حافظه چطور کار می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چگونه با ایده‌های بنیادی که هر کس قادر به استفاده از آن است حافظه‌ی خود را بهبود ببخشد. این کتاب نه تنها حافظه‌تان، بلکه سطح تمرکز و فعالیت ذهنی‌تان را هم بهبود می‌بخشد؛ پس خواندن آن را از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

اگر از خواندن این کتاب لذت بردید و دنبال راه‌های دیگری برای بهبود کارکرد مغز و ذهن خود هستید کتاب‌های تیزهوشی آموختنی است از جیمز هریسون و مایک هابز و همچنین کتاب قدرت حافظه‌ی درخشان از تونی بوزان را به شما معرفی می‌کنیم.

مشخصات کتاب ۱۰۱ روش برای به یاد آوردن سریع

نام لاتین:  Memory Power-Up: 101 Ways to Instant Recall نویسنده: مایکل تیپر (Michael Tipper) مترجم: آرزو خوشابی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۱۹۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها