نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

یا متمایظ شو یا بمیر


NotesPages 120 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب یا متمایز شو یا بمیر فرمول نهایی موفقیت شغلی است و نشان می‌دهد که چگونه از طریق متمایز شدن می‌توانید دردنیای کسب‌وکار بدرخشید. این کتاب از برایان تریسی بر روی کشف رموز موفقیت مالی و شغلی و فراگرفتن روش‌های رونق بخشیدن به کسب و کار تمرکز می کند. برایان تریسی یکی از بزرگ‌ترین استادهای موفقیت جهان است که راهکار‌هایی تضمین شده و مهم در زمینه‌ی موفقیت شغلی به شما ارائه می‌کند.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

در دنیای کسب‌وکار و تجارت، میلیاردها نفر برای نشان دادن خدمات و فروش‌ها و محصولاتشان در حال رقابتی سخت هستند، دیده شدن و قدرتمند ظاهر شدن مزیتی رقابتی است. تنوع در حق انتخاب و خدمات و کالاهای گیج‌کننده و رنگارنگ در هیچ زمانی مانند الان  نبوده‌ است. به گفته‌ی برایان تریسی گاو پیشانی سفید بودن که اشاره به دیده شدن به پررنگ‌ترین شکل ممکن دارد، فرمول نهایی موفقیت است. او دائما در آثارش روش بهترین بودن یا همان تمایز از طریق کیفیت را مطرح می‌کند؛ زیرا تمایز و منحصر به فرد بودن مؤثرترین شیوه‌ی دیده شدن افراد و همچنین خدمات و کالاها در بازار به شدت رقابتی است. تعلیمات و مطالب ذکرشده‌ی این کتاب در واقع از کتاب‌های دیگر برایان تریسی بوده، که توسط مسعود لعلی نویسنده و روانشناسی بالینی، گردآوری و ترجمه شده است. این کتاب به دنبال این است که به شما نشان دهد چگونه در سطح فردی و سازمانی متمایز شوید و برای این کار گام‌های مختلفی را بیان می‌کند. کتاب یا متمایز شو یا بمیر به شما می‌گوید که مسئولیت مالی زندگی‌تان را برعهده بگیرید، باور کنید که می‌توانید بهترین شوید و برای بهترین شدن تصمیم جدی بگیرید.

نقل قول‌هایی از این کتاب

«اشتیاق دیوانه‌وار، آنان را برمی‌انگیزد تا تخصص لازم را فرا گیرند و در رشته‌ی فعالیتشان ماهر و کارکشته شوند. در حقیقت، دستیابی به درآمد کلان و مهارت و کارآیی پاداش این علاقه‌ی آتشین است. آنان اهداف حرفه‌ای و شغلی‌شان را به دغدغه‌ای دائمی مبدل می‌کنند و از روی میل و رغبت فراوان به انجام دادن آن مبادرت می‌ورزند و پس از تحقق هر هدف در پوستشان نمی‌گنجند. به هر حال، دکتر بلانتیک پس از یک جمع‌بندی به این نتیجه رسید که عشق مفرط به رشته‌ای خاص و جذب و غرقه شدن در آن، شاه‌کلید و راز نهان موفقیت این افراد به شمار می‌آید. بنابراین، برای به دست آوردن پول انبوه، نخست باید به کاری بپردازید که از آن لذت می‌برید.»

درباره‌ی نویسنده

برایان تریسی، متولد ۱۹۴۴، در شارلوت تاون در کشور کانادا بزرگ شد. خانواده‌ی او با وجود فقرشان بسیار پایبند اصول اخلاقی بودند و این مسئله او را به دنبال یافتن موفقیت و نشان دادن راه آن به دیگران سوق داد. او که از کودکی کنجکاو بود، تصمیم گرفت ترک تحصیل کند و به دنبال علائق خودش برود. در طول زندگی کارهای زیادی داشت اما بالاخره فروش را آغاز کرد که قدمی به سوی موفقیت خارق‌العاده و فروش حرفه‌ایش بود. حالا تریسی یک نویسنده، مربی و سخنران موفق و پرکار است که به بیش از ۵۰۰ شرکت معتبر بین‌المللی مشاوره می‌دهد.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

اگر می‌خواهید نسبت به رقبا بهتر دیده شوید، اگر می‌خواهید در میان ده‌ها و صدها نیروی کار و شرکت رقیب متمایز شوید و از این طریق امنیت شغلی و رونق کسب‌وکارتان تضمین شود، در این کتاب برایان تریسی شیوه‌های راهگشایی را معرفی کرده‌است. با مطالعه و عمل به دستورالعمل‌های آن شاهد تحولات مثبت و امیدوارکننده‌ای در زندگی خود خواهید بود و جهشی بزرگ برای ساختن زندگی ایده‌‌آلتان شکل می‌گیرد. خواندن این کتاب آموزنده و مفید را از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

برایان تریسی قسمت اعظمی از زندگی خود را صرف نوشتن درباره‌ی موفقیت کرده‌است و با خواندن کتاب‌های هنر بیان، قورباغه را قورت بده، معجزه انضباط فردی، راه نفود بر دلها، قدرت جذابیت می‌توانید  از دیگر نصیحت‌های او در مورد موفقیت آگاه شوید.

مشخصات کتاب:

نام: یا متمایز شو یا بمیر نویسنده: برایان تریسی گردآورنده و مترجم: مسعود لعلی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۱۲۰

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها