نویسنده:

گربه‌های آدمخوار


            

معرفی کتاب

کتاب صوتی گربه های آدمخوار نوشته‌ی هاروکی موراکامی، نویسنده‌ی ژاپنی است. این کتاب یکی از مجموعه داستان‌های کوتاه ژاپنی است که با زبانی ساده برای شنونده بیان شده است. گربه های آدمخوار هم می‌تواند مورد علاقه طرفداران پروپا قرص هاروکی موراکامی باشد، هم برای افرادی که تازه می‌خواهند با این نویسنده ژاپنی آشنا شوند شروع خوبی باشد.

موضوع کتاب گربه های آدمخوار چیست؟

کتاب گربه های آدمخوار، از چند داستان کوتاه تشکیل شده است؛ مهم‌ترین و تاثیرگذارترین این پنج داستان، همین داستان گربه های آدمخوار است. این داستان، ماجرای پیرزنی را تعریف می‌کند که جسدش توسط گربه های خود خورده می‌شود.

بخش‌هایی از کتاب

«روزنامه‌ای در بندر خریدم و به مقاله‌ای درباره‌ی پیرزنی برخوردم که گربه‌ها او را خورده بودند. زنی بود هفتادساله و تک و تنها در حومه‌ی آتن با یک جور زندگی آرام، فقط او و سه گربه در یک آپارتمان تک‌خوابه. روزی ناگهان دمر روی کاناپه‌ای کله‌پا شد ــ به احتمال قوی از سکته‌ی قلبی. هیچ کس نفهمید بعد از افتادن چقدر طول کشید تا بمیرد. پیرزن نه قوم و خویشی داشت، نه دوستی که مرتب از او دیدار کند و یک هفته طول کشید تا جسدش کشف شود. درها و پنجره‌ها همه بسته بود و گربه‌ها به دام افتاده بودند. توی آپارتمان غذا نبود. گیریم که تو یخچال خوراکی بود، اما گربه‌ها که نمی‌توانستند در یخچال را وا کنند. گربه‌ها که از گرسنگی داشتند تلف می‌شدند، رفتند سروقت خوردن جسد صاحبشان. این مقاله را برای ایزومی، که کنارم نشسته بود، خواندم. روزهای آفتابی می‌رفتیم بندر، نسخه‌ای روزنامه‌ی انگلیسی‌زبان آتن را می‌خریدیم، در قهوه‌خانه‌ی کنار اداره‌ی مالیات بر درآمد قهوه سفارش می‌دادیم و من هر چیزی را که جالب می‌دیدم، به ژاپنی خلاصه می‌کردم. این حد و حدود برنامه‌ی روزمره‌ی ما در جزیره بود. اگر چیزی در مقاله‌ی خاصی نظرمان را می‌گرفت، مدتی با هم تبادل نظر می‌کردیم. انگلیسی ایزومی خیلی عالی بود و خودش راحت می‌توانست مقاله‌ها را بخواند؛ اما حتی یک‌بار هم ندیدم که روزنامه‌ای را دست بگیرد. توضیح داد: «دوست دارم کسی برام بخونه. از بچگی برام رویا بود که تو یه جای آفتابی بشینم، به دریا و آسمون زل بزنم و کسی رو دوست داشته باشم که با صدای بلند برام چیز بخونه. مهم نیست چی بخونه. روزنامه، کتاب درسی، رمان. فرقی نمی‌کنه؛ اما تا به حال هیچ کس چیزی برام نخونده. پس تو وسیله‌ای هستی برای جبران مافات. به علاوه، از صدات خوشم میاد.»

در مورد نویسنده کتاب

هاروکی موراکامی، نویسنده‌ی مشهور ژاپنی است. کتاب‌ها و داستان‌های او در ژاپن و همچنین در سطح بین‌المللی، پرفروش هستند و به 50 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. داستان‌های او بعدها، از سوی ادبیات ژاپن، محکوم به غیر ژاپنی بودن شدند و مورد انتقاد قرار گرفتند. داستان‌های او اغلب سرنوشت‌باور، سورئالیستی، و دارای تم تنهایی و ازخودبیگانگی است. مهم‌ترین آثار موراکامی عبارتند از: تعقیب گوسفند وحشی، کافکا در کرانه و کشتن کمانداتور.

چرا کتاب گربه های آدمخوار جذاب و شنیدنی است؟

کتاب صوتی گربه های آدمخوار را به تمام افرادی که می‌خواهند داستان نویس حرفه‌ای شوند، پیشنهاد می‌کنیم. هاروکی موراکامی نویسنده این کتاب با بیان شیوا و توصیفات بی‌نظیرش به شما می‌کنند در زمینه‌ی نوشتن داستان کوتاه، قوی شوید.

مشخصات کتاب

نام لاتین کتاب: Cannibal Cats نویسنده: هاروکی موراکامی مترجم: مهدی غبرایی زبان اولیه: ژاپنی ژانر: داستان کوتاه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها