نویسنده:

کلیدهای طلایی موفقیت در مصاحبه


            

معرفی کتاب

کتاب کلیدهای طلایی موفقیت در مصاحبه اثر پيتر اينگليش، از شما فردی پخته و ورزیده در مصاحبه‌های شغلی می‌سازد. آنچه که برای انجام یک مصاحبه موفق نیاز است تنها دانش کافی مصاحبه‌شونده نسبت به رشته‌ی شغلی‌اش نیست؛ این کتاب اعتمادبه‌نفس و قدرت بیان شما را بالا می‌برد و راهکارهای تاثیرگذاری برای موفقیت در مصاحبه ارائه می‌دهد. همچنین این کتاب، مصاحبه‌کنندگان خوب و بد را تفکیک کرده و ویژگی‌های آنها را با هم مقایسه می‌کند. کلیدهای طلایی موفقیت در مصاحبه، پُر از نکات و فنونی برای ایجاد انگیزه و آمادگی جهت حضور در مراکز استخدامی است.

معرفی کتاب

پیتر اینگلیش کتاب را در ابتدا با مقدمه‌ای شروع می‌کند که در آن ویژگی‌های مصاحبه‌‌کننده‌ی خوب و بد را با هم مقایسه می‌کند و به شما خواهد گفت چطور اين دو گروه مصاحبه‌‌كننده را تحت تأثير قرار دهيد. کتاب کلیدهای طلایی موفقیت در مصاحبه، به طور کامل شرح می‌دهد که برای پیشی گرفتن از مصاحبه‌شونده‌های دیگر چه اقداماتی را باید به‌کار ببرید. همچنین این کتاب توضیحاتی درباره‌ی نوع پوشش، ارتباطات کلامی و غیرکلامی و برخورد حرفه‌ای در مصاحبه ارائه می‌دهد. در آخر کتاب، ده نکته به طور خلاصه، برای خواننده بیان شده است که نویسنده به همراه داشتن این نکات، هنگام مصاحبه تاکید دارد.

بخشی از کتاب کلیدهای طلایی موفقیت

«هميشه، هميشه، هميشه درخواست بازخورد كنيد. ممكن است بعد از اين كه نامه‌ی عدم پذيريش خود را دريافت كرديد احساس نارضايتی داشته باشيد و احساس كنيد هرگز نمی‌خواهيد بار ديگر با هيچ مصاحبه‌كننده‌ای صحبت كنيد، ولی درخواست بازخورد می‌تواند اطلاعات فوق‌العاده ارزشمندی در مورد تأثير ذهنی كه در مصاحبه‌كنندگان ايجاد كرده‌ايد در اختيار شما قرار دهد. حتی اگر آن شغل به شما پيشنهاد شد باز هم درخواست بازخورد كنيد، چرا كه اين امر نشان می‌دهد شما از ديدگاه حرفه‌ای برخورداريد و همواره به دنبال بهبود بخشيدن به كار خود هستيد. علاوه‌بر اين با اين كار می‌توانيد به راه‌هايی برای سرعت بخشيدن به كار، قبل از شروع آن فكر كنيد.»

آنچه باید قبل از خواندن کتاب بدانید

افراد مثبت‌اندیش همیشه در زندگی برنده هستند. خوش‌بين‌ها بيشتر تمايل دارند طرف روشن موضوع را در نظر گيرند؛ بدبين‌ها روی نكات منفی تكيه می‌كنند. هنگام مصاحبه نیز همین‌طور است؛ افراد خوش‌بین درصورت رد شدن در مصاحبه، خود را سرزنش نمی‌کنند و از كليت دادن آن به ساير حوزه‌های زندگی خود اجتناب می‌کنند. آنها دیدی مثبت نسبت به زندگی و حرفه کاری خود دارند و مطمئنا همچین اشخاصی همیشه و در هر زمینه‌ای موفق خواهند بود. در مصاحبه کاری آگاه بودن به نقاط ضعف و قوت خود، اعتمادبه‌نفس شما را هنگام صحبت با مصاحبه‌شونده افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند نسبت به شرایط حاکم بر مصاحبه مسلط شوید. صادق بودن در گفتن توانایی‌ها و آنچه که واقعا هستید نیز برای مصاحبه‌شونده خوشایند است. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای حرفه‌ای به نظر رسیدن در مصاحبه حتما این کتاب را بخوانید. همچنین شما می‌توانید نکات مهم این کتاب را یادداشت کرده و قبل از رفتن به مصاحبه نگاهی به آنها بیاندازید.

مشخصات کتاب کلیدهای طلایی موفقیت

عنوان لاتین کتاب: Succeeding at Interviews Pocket book نویسنده: پيتر اينگليش مترجم: صادق خسرونژاد تعداد صفحات: 112 ژانر: موفقیت و روانشناسی

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها