نویسنده:

کلیدهای طلایی آموزش


            

معرفی کتاب

کتاب کلیدهای طلایی آموزش نوشته‌ای از جان تاونسن، راهنمایی جامع برای معلمان و علاقه‌مندان به امر آموزش است. آموزش و تعلیم حرفه‌ای ارزشمند و ارجمند است، چون به رشد انسان‌ها کمک می‌کند. جوانب مختلفی وجود دارند که می‌توانند آموزش را موثرتر کنند که در این کتاب به طور مفصل بررسی می‌شوند. با خواندن این کتاب می‌توانید هر یک از مهارت‌های خود را، به بهترین نحو به انواع دانش‌آموزان بیاموزید و در این راه از ابزارهای گوناگونی نیز بهره ببرید.

معرفی کتاب

عملکرد یک مربی و تعلیم دهنده‌ی خبره از سه جنبه سنجیده می‌شود که در کتاب کلیدهای طلایی آموزش بررسی می‌شوند. در ابتدا باید موضوعات مورد تدریس هر دانش و تجربه‌های مربوط به آن را در نظر بگیرید. برای این کار باید رقابت فنی در زمینه‌ی موضوعات تدریس و همچنین تجربه‌ی عملی در زمینه‌ی کاری آن را بررسی کنید. مهم است برای آموزش یک مبحث ابتدا صلاحیت علمی داشته باشید تا سپس بتوانید به نحوه‌ی بهبود آموزش خود پی ببرید. با آموختن روش‌ها و مهارت‌های مربی‌ها و تعلیم‌دهندگان، بهتر می‌توانید موضوعات آموزشی خود را ارائه دهید. برای این کار باید نیازهای آموزشی خود را تحلیل کنید. مرحله‌ی بعد استفاده از نظریه‌های آموزشی در طرح درس است که موجب بالارفتن میزان یادگیری دانش‌آموز می‌شود. در صورتی که با تغییر نحوه‌ی اجرای درس و استفاده از ابزارهای سمعی و بصری کلاس خود را لذت‌بخش‌تر کنید، میزان یادگیری نیز بالاتر می‌رود. این کتاب به شما می‌آموزد چگونه روش جدید آموزش خود را ارزیابی کنید. یکی از عوامل دیگر، جلب توجه و دسترسی به روش‌های تسهیل آموزش است. با به کارگیری همدلی و تقویت مهارت گوش کردن، دانش‌آموزان شما علاقه‌ی بیشتری به یادگیری خواهند داشت. شما می‌توانید با پرسش و پاسخ مسیر یادگیری را آسان‌تر کنید و به سازگاری دانش‌آموزان خود کمک کنید. این کتاب رفتار با کارآموزان دیرآموز و بدقلق را نیز به شما نشان می‌دهد.

گزیده‌هایی از این کتاب

«عصب‌شناسان چیزهای زیادی می‌توانند به معلمان و آموزش‌دهندگان یاد بدهند! تحقیقات جدید در بروکسل نشان داده است: یک فرد متوسط در هر دقیقه می‌تواند به ۸۰۰ کلمه فکر کند، اما این تعلیم‌دهنده‌ی متوسط فقط می‌تواند ۱۲۰ کلمه در دقیقه ادا کند – پس باید به مخاطب‌مان چیزهای جالبی به جای آن ۶۸۰ کلمه‌ی باقیمانده بدهیم! اگر مغز عامل محرکی دریافت نکند، پس از ده دقیقه به طور خودکار « بسته » می‌شود – پس باید از روش‌های مختلف استفاده کنیم و پیام‌ها را از طرق مختلف ارسال کنیم! وقتی پیامی یک بار داده می‌شود، مغز ۱۰٪ از آن را تا یک سال بعد به یاد دارد، اگر پیامی شش بار داده شود، یادآوری تا ۹۰٪ بالا می‌رود – پس باید تکرار، خلاصه و بازگو و مرور کنیم. مغز نمودارها و شکل‌های گرد را به چهارگوش ترجیح می‌دهد، حروف چاپی نرم‌تر را دوست دارد، حروف تیره بر زمینه‌ی روشن را بهتر می‌بیند، و رنگ و رنگ و رنگ!!!»

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که این کتاب برای شما مفید بود، کتاب فنون و روشهای مشاوره از عبدالله شفیع‌آبادی نیز برای شما مناسب است. همچنین کتاب ۱۰۰ نکته ضروری برای معلمین نیز به شما پیشنهاد می‌شود.

مشخصات کتاب:

نام: کتاب کلیدهای طلایی آموزش نویسنده: جان تاونسن مترجم: شهرزاد فتوحی ژانر: آموزش تعداد صفحات: ۱۲۸

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها