چگونه خدا مغز شما را تغییر می‌دهد؟


              

معرفی کتاب

  اندرو نیوبرگ و مارک رابرت والدمن در کتاب صوتی چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد ، درباره رابطه نورولوژیکی با تجارب معنوی و اعتقادات دینی توضیح می‌دهند. یکی از مشکل‌ترین مباحث در بین رشته‌های علم و طب، نوروفیزیولوژی (شاخه‌ای از فیزیولوژی و علوم اعصاب) است که این کتاب، رابطه آن با مباحث معنوی را بررسی می‌کند.  

این کتاب در مورد چیست؟

کتاب صوتی چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد ، هم اثر مکاشفه‌ای در علم مدرن است و هم راهنمای عملی خوانندگان برای افزایش سلامت جسمی و عاطفی آنها و جلوگیری از زوال ذهنی است. نیوبرگ و والدمن هشت روش مناسب برای «ورزش» مغز شما و راهنمایی خوانندگان ارائه می‌دهند. این روش‌ها از طریق روال‌های خاص مشتق شده از طیف وسیعی از اعمال معنوی شرقی و غربی، که آگاهی و همدلی شخصی را بهبود می‌بخشد، عمل می‌کنند. نویسندگان در این کتاب «ارتباط دلسوزانه» را آموزش می‌دهند. این یک روش جدید میانجیگری است که در کمتر از پانزده دقیقه تمرین، صمیمیت با خانواده و دوستان را ایجاد می‌کند.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد

«بچه‌ها نمي‌دانند از نظر اخلاقي چگونه بايد رفتار كنند؛ زيرا مغز آنها مهارت‌هاي شناختي ندارد و نمي‌توانند اصول اخلاقي انتزاعي را درك كنند. همان‌طور كه تمام والدين مي‌دانند، به‌كارگيري تنبيه‌هاي مختلف براي تعليم دادن به مغز جوانان ضروري است، تا قوانين اجتماعي را رعايت كنند. درواقع از منظر تحول بيولوژيكي تنبيه‌هاي اجتماعي نرم و ملايم، گرايش اغلب مردم را به طرف رفتارهاي نوع دوستانه مي‌كشاند. ما نه فقط از نظر نورولوژيك خودخواهانه عمل مي‌كنيم، بلكه اين سيستم عصبي ما را وادار مي‌كند عمل خودخواهانه را در ديگران ببينيم و آن را نفي كنيم و اين مشاهده كردن باعث مي‌شود كه مانند يك كيفردهنده و خودكامه رفتار كنيم. بزرگترها حتي وقتي مشغول تفريح و بازي هستند اگر احساس كنند طرف مقابل مهاجم يا غير منصفانه بازي مي‌كند، آنها نيز حالت خشن به خود گرفته و طرف را مجازات مي‌كنند و با او كمتر با مهرباني برخورد مي‌نمايند. در واقع تركيبي از تنبيه و تشويق سبب ايجاد تعاون افراد و گروه‌ها مي‌شود.»

درباره نویسندگان

اندرو نیوبرگ متولد 1966، دانشمند مغز و اعصاب آمریکایی و استاد گروه پزشکی و علوم تغذیه‌ای و همچنین مدیر تحقیقات در موسسه بهداشت مجتمع مارکوس در بیمارستان دانشگاه توماس جفرسون است. وی قبلا استاد مطالعات دینی و مدرس روانشناسی در برنامه مبانی زیست‌شناختی رفتار، در دانشگاه پنسیلوانیا بود. مارک والدمن از برجسته‌ترین متخصصان ارتباطات، معنویت و مغز در جهان است. او در کالج تجارت دانشگاه Loyola Marymount و موسسه هولمز حضور دارد. وی عضو موسس و همکار در مرکز معنویت و ذهن در دانشگاه پنسیلوانیا بود.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

این کتاب مروری کلی بر تحقیقات علوم اعصاب و ارتباط آن با مراقبه، دعا و اعمال معنوی، برای درک نتایج قابل اجرای تحقیق و روش‌های کاربرد آنها را ارائه می‌دهد.  

مشخصات کتاب چگونه خدا مغز شما را تغییر می دهد

نام لاتین کتاب: How God Changes Your Brain نویسنده: اندرو نيوبرگ، مارك رابرت والدمنAndrew Newberg, Mark Robert Waldman مترجم: شهناز رفیعی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: 325  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها