نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

پس از تاریکی


            

معرفی کتاب

نویسنده کتاب پس از تاریکی، همان نویسنده کتاب کافکا در کرانه است و برعکس آن، این بار رمانی کوتاه، ساده و روان در انتظارتان است. در صورتی‌که کتاب کافکا در کرانه پرحجم و سنگین و پیچیده بود به طوری‌که هاروکی موراکامی گفته بود می‌بایستی آن را چند بار خواند تا بارسنگین آن را درک کرد و فهمید.

موضوع کتاب پس از تاریکی

کتاب پس از تاریکی داستانی از شهر پر هیاهوی توکیو در ژاپن است که قبل از نیمه شب تا روشنایی روز اتفاق می‌افتد. این کتاب همواره مسائل روانشناسانه زنان و دختران ژاپن را هدف قرار داده و البته همچنان رنگ و بوی سلیقه منحصر‌به‌فرد موراکامی تا حدی در آن به چشم می‌خورد. چیزی که آقای موراکامی در این قصه قصد دارد به آن اشاره کند تلاش بی‌پایان زنان و دختران برای بی‌نقص بودن است. و آن که بی‌نقص هست هم باید طبق انتظارات دیگران رفتار کند و کسی را ناامید نکند. اما در این میان آزادی‌های فردی چه می‌شود؟ این سوالی است که این کتاب می‌خواهد به آن پاسخ دهد و روایت می‌کند که ماری چگونه می‌تواند خودش و خواهرش را دوباره کشف کند.

گزیده‌هایی از کتاب پس از تاریکی

«مرد لباس بی‌نقصی پوشيده است. در انتخاب لباس‌هايش مدتی وقت و دقت صرف كرده، هرچند زيادی منحصر به فرد و آراسته هم نيست. البته خوش سلیقه است. پيراهن و كراواتش گران‌بها بنظر می‌رسد شاید ازمارک‌های معروف باشد. فراست و ادب از صورتش می‌بارد. بعد سراغ قفسه‌های ميوه می‌رود و يک سيب برمی‌دارد. ميوه را از زوايای مختلف زير نور چراغ وارسی می‌كند. چندان خوب به نظر نمی‌رسد. آن را سر جايش می‌گذارد و سيب ديگری برمی‌دارد و با همان دقت وارسی‌ می‌كند. اين كار را چند بار تكرار می‌كند. تا یکی را قابل قبول می‌بيند، هرچند نه آن طور كه بايد راضی‌كننده. صحنه اتاق پذيرايی هتل آلفاويل است. ماری و كوروگی جلو تلويزيون نشسته‌اند و بگيرم نگيرم نگاهش می‌كنند. هر يک توی يک صندلی نشسته. ماری عينكش را به چشم گذاشته. ژاكت دانشكده و كيف دستيش را كنار گذاشته.»

درباره هاروکی موراکامی

هاروكی موراكامی نویسنده ژاپنی است که در ايران كمابيش شناخته شده است. او نویسنده‌ای ژاپنی است و کتاب‌ها و داستان‌های او در ژاپن و همچنین در جهان پرفروش هستند. هاروکی موراکامی در سن سی‌ سالگی که به دیدن یک مسابقه بیسبال رفته بود، برای اولین بار ایده یک رمان در ذهنش شکل گرفت و بعد از آن بود که با استقبال مردم از رمان‌هایش، کسب‌وکارش را رها کرد و شروع کرد به نوشتن و حالا زمزمه‌هایی برای برنده شدن جایزه نوبل ادبیات او به گوش می‌خورد. از جمله کتاب‌های معروف هاروکی موراکامی می‌توان به تعقیب گوسفند وحشی، جنگل نروژی، کافکا در ساحل و کتابخانه عجیب اشاره کرد.

مشخصات کتاب پس از تاریکی

عنوان اصلی کتاب: After Dark. Afuta Daku نویسنده: هاروکی موراکامی مترجم: مهدی غبرایی ژانر: رمان خارجی زبان اولیه: ژاپنی تعداد صفحات: ۱۹۶ صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها