پدر ثروتمند، پدر فقیر


              

معرفی کتاب

کتاب پدر ثروتمند پدر فقیر نوشته‌ای از رابرت کیوساکی است که همه‌ی آموزه‌هایی که به او کمک کرده‌اند به رفاه و ثبات مالی برسد را بیان می‌کند. پدر فقیر به پدر واقعی او اشاره دارد و پدر ثروتمند دوست پدر اوست که از رفاه زیادی برخوردار بود. هر چه کیوساکی راجب اقتصاد و امور مالی می‌دانست را از او آموخته بود. به خاطر تاثیر همین شخص بود که تصمیم گرفت کتابی بنویسد که به همه‌ی اقشار آموزش دهد که چگونه می‌توانند با انجام کاری که به آن علاقه دارند به ثروت برسند.

معرفی  کتاب

خیلی از افرادی که فرزندان خود به درس خواندن و کار پیدا کردن نصیحت می‌کنند نسبت به مسائل مالی آگاهی ندارند و درباره‌ی آن چیزی یاد نگرفته‌اند. به همین دلیل همواره در زندگی سخت کار کرده، و دیگران از این خامی و بی‌تجربگی آن‌ها بهره می‌برند. در واقع این، یک سخت‌کوشی و تلاش بی‌وقفه‌ی نسل به نسل است. تنها راه خلاصی و نجات از این نوع زندگی، اثبات درایت و کفایت خود در محاسبه و سرمایه‌گذاری است، زیرا محاسبه و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین اصول تسلط بر امور زندگی است. آموزه‌های کتاب پدر ثروتمند پدر فقیر شامل ۶ درس ارزشمند می‌شود که می‌توان از آن‌ها به «ثروتمندان برای پول کار نمی‌کنند.»، «چرا باید سوال‌ مالی را آموزش داد؟»، «به فکر تجارت شخصی باشید» و «ثروتمندان پول می‌آفرینند» اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که این کتاب به ما می‌آموزد این است که دو نوع دارایی وجود دارد؛ دارایی‌هایی که ما را ثروتمندتر یا فقیرتر می‌کنند و با دانستن این مسئله می‌توانیم دید جدیدی به استفاده از پول خود داشته باشیم.

گزیده‌هایی از کتاب

«بسیاری از کارفرمایان احساس می‌کنند اگر کارمندان خود را تشویق به انجام تجارت خصوصی کنند، پیامدهای خوبی برای تجارت ندارد، اما من مطمئن هستم که این مسئله فقط در مورد افرادی خاص صادق است. در مورد خودم، شروع بیزینس، علاوه بر افزایش دارایی‌هایم مرا به کارمندی لایق‌تر مبدل ساخت. در آن زمان فقط یک هدف داشتم. صبح زود سر کارم حاضر باشم، فعالانه کار کنم و تا می‌توانم پول جمع کنم و در املاک مستغلات سرمایه‌گذاری نمایم. هدف من فقط این کارها بود. جزیره‌ی هاوایی در حال توسعه و پیشرفت بود و می‌شد فرصت‌های طلایی را برای پولدار شدن در آن‌جا پیدا کرد. هر چه بیشتر به این مهم واقف شدم، ماشین‌های بیشتری در شرکت زیراکس فروختم. هرچه بیشتر ماشین‌های این شرکت را می‌فروختم، بیشتر پورسانت می‌گرفتم و خوب، البته کسری‌های زندگیم کمتر می‌شد و این برای من رضایت‌بخش بود و تشویقی محسوب می‌شد.»

درمورد روبرت کیوساکی

روبرت کیوساکی متولد و بزرگ‌شده هاوایی و چهارمین نسل آمریکایی-ژاپنی و از یک خانواده‌ی اصیل تحصیل کرده است. بعد از اتمام دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به  نیویورک رفت و بعد از اتمام تحصیلات به نیروی دریایی آمریکا پیوست و به ویتنام رفت و در آن‌جا به عنوان افسر و خلبان هلیکوپتر دفاعی مشغول به خدمت شد. در سال ۱۹۷۷ شرکتی تاسیس کرد که کیف‌های نایلونی دکمه‌دار به بازار عرضه می‌کرد که به یک محصول جهانی و مولتی‌میلیون دلاری تبدیل شد. او سرانجام دنیای بیزینس را ترک گفت و در سال ۱۹۸۵ موسس مالی اجرایی، طرح یک کمپانی آموزشی بین‌المللی شد که در هفت کشور به اجرا درآمد و بیش از ده هزار فارغ‌التحصیل بیزینس و سرمایه‌گذاری را آموزش داد.

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به شما می‌آموزد که اگر یک اسکناس یک دلاری به دست‌تان می‌رسد، شما و فقط شما، قادرید که سرنوشت‌تان را بسازید. اگر آن‌ را احمقانه خرج کنید، گزینه‌ی شما فقر است. اگر آن را صرف بدهی کنید، به طبقه‌ی متوسط می‌پیوندید. اما اگر آن را روی ذهن‌تان سرمایه‌گذاری کنید و یاد بگیرید که چطور دارایی بسازید، برای هدف و آینده‌تان ثروت را انتخاب کرده‌اید. انتخاب با خودتان و فقط با خودتان است. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم با خواندن این کتاب راه رسیدن به ثروت را بیاموزید.

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که به مطالعه‌ی کتاب‌های اقتصادی علاقه‌مند هستید می‌توانید کتاب‌ «بیاندیشید و ثروتمند شوید» بنا بر گفته‌های ناپلئون هیل یا کتاب «قله‌ها و دره‌ها» از اسپنسر جانسون را بخوانید.

مشخصات کتاب پدر ثروتمند پدر فقیر:

نام لاتین : Rich Dad, Poor Dad نویسنده: رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki ) مترجم: مژگان مقتدری ژانر: اقتصادی تعداد صفحات: ۳۳۶

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها