پادکست ایگو دشمن من است

معرفی کتاب ایگو دشمن من است

کتاب ایگو دشمن من است چهارمین اثر رایان هالیدی است. این کتاب در 14 ژوئن 2016 منتشر شد. پادکست ایگو دشمن من است درباره‌ی طبیعت خیانت‌کارِ نفس ماست. هالیدی پیش از این با نگارش کتاب “موانع خودشان راه حل هستند ” در مورد موانع بازدارنده‌ی بیرونی در انجام اعمال مثبت توضیحاتی را ارایه داده بود. لذا در کتاب ایگو دشمن من است می‌خواست به سؤالاتی در مورد بزرگترین مانع در انجام اعمال مثبت که از درون ماست بپردازد. در پیش‌نویس کتاب، هالیدی توضیح می‌دهد که چگونه نفس می تواند جاه طلبی‌های وهم گونه‌ای داشته باشد و مانع رشد شخصی و حرفه‌ای انسان شود.
این کتاب به ما نشان می‌دهد که غالبا بزرگترین مشکلات ما ناشی از عوامل بیرونی مانند افراد دیگر یا شرایط نیست. درعوض، مشکلات ما ناشی از نگرش خودخواهی و خودشیفتگی خودمان است. به عبارت دیگر ایگو یا همان غرور، اغلب مانع آن میشود که عقلانی، هدفمند و شفاف عمل کنیم. در ادامه هالیدی به بررسی تفاوت بین غرور و اعتماد به نفس می‌پردازد و نشان می‌دهد که راه حل غلبه بر ایگو، فروتنی، خودآگاهی و واقع گرایی است.
بسیاری از ما اصرار داریم که مانع اصلی درمقابل یک زندگی کامل و موفق عوامل خارجی است. ولی درحقیقت، متداول‌ترین دشمن ما غرور و خودخواهی است. در ابتدا ، مانع یادگیری و پرورش استعداد می‌شود. و در هنگام موفقیت، می‌تواند ما را نسبت به اشتباهات‌مان کور کند. در سختی‌ها هر ضربه‌ای که به ما وارد شده را بزرگتر جلوه می‌دهد و بهبودی را دشوار می‌کند. در هر مرحله‌ای، غرور ما را عقب نگه می‌دارد.

درباره نویسنده کتاب ایگو دشمن من است

رایان هالیدی ، متولد ۱۶ ژوئن ۱۹۸۷است .او نویسنده، بازاریاب و کارآفرین آمریکایی است. و در حوزه استراتژی رسانه‌ای فعالیت می‌کند. هالیدی مدیر سابق بازاریابی امریکن اپرل بوده و در نیویورک ابزرور تولید محتوا می‌کند. هالیدی پس از ترک تحصیل از دانشگاه در سن 19 سالگی، فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. وی مدت کوتاهی در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید، در رشته علوم سیاسی و نویسندگی خلاق، تحصیل کرد. بعداً، هالیدی با رابرت گرین، نویسنده معروف کتاب 48 قانون قدرت، در تالیف “کتاب 50 قانون” همکاری داشت که در سال 2009 در نیویورک تایمز منتشر شد. هالیدی به عنوان مدیر بازاریابی و مشاور بنیانگذار پوشاک آمریکایی Dov Charney خدمت کرد. او این شرکت را در اکتبر 2014 ترک کرد.
هالیدی نویسنده چندین کتاب است و برای مجله فوربس، شرکت فست، هافینگتون پست، روزنامه گاردین، کاتالوگ اندیشه، سایت Medium.com و روزنامه نیویورک آبزرور نویسندگی کرده است. او مقاله‌نویس رسانه است.
در ژوئیه 2012 ، اولین کتاب او به اسم “به من اعتماد کن، من دروغ می گویم: اعترافات یک دستیار رسانه ای” توسط پرتفوی/پنگوئن منتشر شد. این کتاب سعی دارد نقص‌هایی را در سیستم روزنامه نگاری آنلاین نشان دهد و سوء استفاده نویسنده از آنها را فهرست کند. هم‌چنین در لیست پرفروش‌ترین‌های وال استریت ژورنال قرار گرفت. دومین کتاب او “بازاریابی هکر رشد” است. این کتاب در سپتامبر 2013 توسط پرتفوی / پنگوئن برای اولین بار منتشر شد و سپس در سال 2014 ویرایش جدیدی از آن منتشر شد. بازاریابی هکر رشد نشان می‌دهد که اثربخشی تلاش های بازاریابی سنتی (بیلبوردها و انتشارات مطبوعاتی) کاهش پیدا کرده است. هم‌چنین روش هک رشد که در بازاریابی امروز کم هزینه‌تر و اثربخش‌تر است را توضیح می‌دهد. این کتاب به عنوان یکی از 10 کتاب برتر بازاریابی سال 2014 شناخته شد. در فوریه سال 2014 ، هالیدی به عنوان سردبیر بخش تجارت و فناوری در نیویورک Observer انتخاب شد. کتاب سوم هالیدی “موانع خودشان راه حل هستند” است که در تاریخ 1 مه 2014 نیز توسط پرتفوی / پنگوئن منتشر شد. این کتاب در مورد تبدیل موانع به فرصت‌ها توضیح می‌دهد که بیش از 230،000 نسخه فروخته شد. کتاب موانع خودشان راه حل هستند در سال 2019 یعنی پنج سال پس از انتشار اولیه آن با استقبال فراوان در لیست پرفروش‌ترین کتاب وال استریت ژورنال به شماره 1 رسید.