نویسنده:

وقتی خودم را به قدر کافی دوست داشتم


      

معرفی کتاب

کتاب وقتی خودم را به قدر کافی دوست داشتم، اثری از کیم و الیسون مک‌ملین است. این کتاب به شما نشان می‌دهد که وقتی خودتان را به قدر کافی دوست داشته باشید، چه موهباتی نصیب‌تان خواهد شد. وقتی خودتان را به قدر کافی دوست داشته باشید:

 • می‌توانید لایه‌های پنهان درون‌تان را بشناسید
 • می‌توانید اشتباهات‌تان را بپذیرید و آنها را برطرف کنید
 • می‌توانید دیگران را، همان‌طور که هستند، دوست داشته باشید
 • می‌توانید شهامت و شجاعت پایه‌ریزی یک زندگی صادقانه را به دست آورید
 • می‌توانید خود و دیگران را ببخشید
در ادامه، به توضیحات بیشتری از این کتاب خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب

کتاب وقتی خودم را به قدر کافی دوست داشتم، حاوی جملات کوتاه اما تاثیرگذار در مورد باور و عشق به خودتان است. اینکه چطور نحوه‌ی برخورد دیگران با خود را مشخص کنید، بستگی به خودتان دارد. قاعدتا، هرچقدر شناخت بیش‌تر و عمیق‌تری از خود داشته باشید و همان‌طور که هستید خودتان را بپذیرید، در نحوه‌ی برخورد دیگران با شما تاثیرگذار است.

گزیده‌ای از کتاب

وقتی خودم را به قدر كافی دوست داشتم:
«فهميدم كه ذهن من می‌تواند مرا آزار دهد، يا گول بزند، ولی اگر از آن در راه قلب و درونم استفاده كنم، می‌تواند ابزار بسيار سودمندی باشد.» «ديگر گذشته را به حال نياوردم و نگران آينده هم نشدم. حالا در حال زندگی می‌كنم. طوری‌كه زندگی‌ام زنده است.» «شروع به گوش كردن حرف‌های جسمم كردم. او هميشه واضح صحبت می‌كند. چه در ضعف، چه در حساسيت يا بی‌ميلی يا حتی گرسنگی» «توانستم خود را برای تمام اوقاتی‌كه فكر می‌كردم سعی لازم را نكرده‌ام، ببخشم.» «ياد گرفتم كه خود را در غم ديگران شريک كنم، بهجای اين‌كه قلب و درون خود را بی‌جهت سنگين كنم.» «فهميدم كه خشم من، به من درس مسئوليت‌پذيری می‌دهد و تكبرم درس فروتنی، پس به هر دوی آنها بادقت گوش می‌كنم.» «ديگر از اين‌كه راجع به حقايق زندگی‌ام صحبت كنم نترسيدم. بلكه فهميدم درواقع كار خوبی هم هست.» «ياد گرفتم افكار انتقادآميز را از سرم دور نكنم و از آنها اجتناب نكنم. آنها را بشنوم و حتی برای آنها احترام قائل شوم و با آنها بحث نكنم.«

چرا کتاب وقتی خودم را به قدر کافی دوست داشتم جذاب و خواندنی است؟

دوست داشتن خود به اندازه‌ی کافی، به شما عزت‌نفس می‌دهد و درهای پیشرفت و موفقیت را به روی شما باز می‌کند. باور قلبی و عشق به خود، درصورتی که متعادل باشد، باعث شکوفایی روح و جسم‌تان می‌گردد و شادابی برایتان به ارمغان می‌آورد. نویسنده، با ارائه‌ی جملاتی تاثیرگذار، در تلاش است، خواننده با خواندن آنها، خودش را دوست داشته باشد تا او نیز سهم کوچکی در این باور و عشق داشته باشد. برای خودتان ارج و احترام قائل باشید تا دیگران نیز، به شما احترام گذاشته و دوست‌تان بدارند. سعید مینویی، مترجمی توانا و ماهر، با زبانی ساده و روان به ترجمه این کتاب پرداخته است.

مشخصات کتاب وقتی خودم را به قدر کافی دوست داشتم

نام لاتین کتاب: When I loved myself enough نویسنده: کیم و الیسون مک‌ملین مترجم: سعید مینویی تعداد صفحات: 180 ژانر: خودیاری و موفقیت

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها