نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

هوش هیجانی

NotesPages 92 صفحه نویسنده: دیوید ا. کلارک timer 2 ساعت

NotesPages 92 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب هوش هیجانی نوشته‌ای از دیوید کلارک، ۲۱ راهنمایی گام‌به‌گام روزانه برای تسلط در مهارت‌های اجتماعی، بهبود روابط و تقویت هوش هیجانی ارائه می‌کند. مهم‌ترین نکته در مورد هوش هیجانی این است که برخلاف هوش شناختی، می‌توان از طریق تمرین و اجرای منظم آن را ارتقا و تقویت کرد. بهبود هوش هیجانی خود، یک فرایند تکاملی پیوسته و مداوم است که با گذشت زمان بهتر می‌شود. برای بهبودی این ویژگی در خود، می‌توانید شروع به استفاده و عملی‌ کردن استراتژی‌های اثبات شده در این کتاب کنید.

معرفی کتاب

کتاب هوش هیجانی تکنیک‌های مفیدی ارائه می‌کند که اگر آن‌ها را به کار گیرید، حتما نتیجه‌ی آن را خواهید دید. با این روش‌ها آهسته از فردی که در مواجهه با هیجانات و روابط اجتماعی چالش دارد به فردی خبره در مهارت‌های اجتماعی و هیجانی تبدیل شوید. زمانی که بفهمیم دیگران چگونه احساس و فکر می‌کنند، می‌توانیم از هیجانات آن‌ها برای تأثیرگذاری بر افراد یا برقراری روابط سودمند با آن‌ها بهره‌برداری کنیم. قدم‌های این کتاب به شما کمک می‌کنند که پس از درک هوش هیجانی، به طور گام‌به‌گام به کنترل آن نزدیک‌تر شوید. از تمرین‌های روزانه‌ی این کتاب یاد می‌گیرید که تفکر خنثی و بی‌طرفانه را به کار بگیرید، در هنکام تصمیم‌گیری و واکنش‌ نشان دادن، منطق و احساس را با هم ترکیب کنید و مهارت گوش دادن مشتاقانه را ارتقا دهید.

گزیده‌هایی از این کتاب

«افکار منفی اغلب ما را وارد چرخه‌ی مخرب و ویرانگر منفی‌بافی می‌کند که برای رشد هیجانات ما مضر است. هر زمان افکار و هیجان منفی بدون هر گونه شواهدی داشته باشید، مانع توانایی ذهنی شما برای فکر کردن به شیوه‌ی متعادل می‌شود. همچنین از کاه کوه نسازید و مسائل جزئی و بی‌اهمیت را بزرگ جلوه ندهید. آیا به طور فعالانه و آگانه از جر و بحث در مورد مسائل ناچیز، بی‌اهمیت و بی‌فایده خودداری می‌کنید، یا توسط هر چیزی جزئی که بر خلاف میل باطنی شماست ناامید می‌شوید و تحت استرس قرار می‌گیرید؟ در حقیقت بعضی موقعیت‌ها آن‌قدر ارزش ندارد تا در آن سرمایه‌گذاری هیجانی و احساسی کنید. هر چیزی که در اطراف شما رخ می‌دهد، شایسته‌ی اختصاص دادن زمان،انرژی، هیجان و توجه نیست. نباید موقعیت‌هایی که قابل کنترل هستند، شما را از کوره خارج کنند. هر چند برای بعضی از ما غیرممکن است، اما بهتر است واکنش نشان دادن به موضوعات ناچیز خودداری کنید.»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

دانیل گلمن می‌گوید: «اگر توانایی کنترل هیجانات خود را ندارید، اگر خودآگاهی ندارید، اگر توانایی مدیریت استرس را ندارید، اگر نمی‌توانید همدلی و روابط اثربخش داشته باشید، مهم نیست چقدر باهوش هستید، نمی‌توانید جای دوری بروید و فرد موفقی باشید.» کتاب هوش هیجانی به شما کمک می‌کند به همه‌ی مهارت‌های لازم برای کنترل احساسات‌ و بهبودی روابط اجتماعی‌تان با دیگران را بی‌آموزید. این کتاب را به همه‌ی افرادی که می‌خواند روابط بهتری داشته باشند اما تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی این روابط ندارند پیشنهاد می‌کنیم.

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که از این کتاب لذت بردید به شما پیشنهاد می‌کنیم با خواندن کتاب هوش هیجانی گاردنر از هاوارد گاردنر مهارت‌های ذهنی خود را بیش از پیش تقویت کنید. همچنین کتاب هوش هیجانی از دانیل گلمن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب هوش هیجانی

نام لاتین: Emotional intelligence نویسنده: دیوید کلارک (David Clark) مترجم: ایوب احمدیان، هادی نقدی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: ۱۱۵

نظرات خوانندگان
 • 12/20/2021 | 07:23

  nima chehreh

  5
  1
  1
  0 0
پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها