نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

هوش محیط زیستی


            

معرفی کتاب

کتاب هوش محیط زیستی عنوان اثری ارزشمند از دانیل گلمن است. گلمن در این کتاب سعی کرده تمام‌قد از محیط زیست دفاع کند و تمام اطلاعاتی که همه ما به عنوان مردم عادی به آن نیاز داریم در اختیارمان قرار دهد. آقای گلمن در کتاب هوش محیط زیستی توجه ما را به خریدهایمان و تاثیری که محیط زیست دارند جلب می‌کند. او محصولاتی را معرفی می‌کند که کمترین ضرر را برای محیط زیست دارند و در مقابل محصولاتی که برای مدت زیادی در طبیعت باقی می‌مانند و ممکن است آسیب‌های جبران‌ناپذیری به آن وارد کند. شاید همین دانش به ما کمک کند نقشی هرچند کوچک در حفظ محیط  زیست بازی کنیم و بیشتر به خریدهایمان دقت کنیم.

قسمت‌هایی از کتاب هوش محیط زیستی

«تقویت هوش محیط زیستی برای انسان ضروری به نظر می‌رسد تا بتواند با چالش‌های عصر حاضر مقابله کند. یان مک کالوم پزشک آفریقای جنوبی  و طرفدار طبیعت که درباره‌ی هوش محیط زیستی می‌نویسد، معتقد است سیاره‌ی ما در مسیری قرار گرفته است که سال‌های آتی، طی تغییرات آب و هوایی، حیات گونه‌ی شکننده انسان را در معرض تهدید قرار خواهد داد، خود می‌تواند مدت‌های مدید پس از آنکه گونه ما از بین رفته است به حیات خود ادامه دهد.» «این را بسیار شنیده‌ایم که می‌توانیم با تغییر روش زندگی خود مثلا دوچرخه سواری به جای استفاده از خودرو، استفاده از لامپ‌های کم مصرف فلورسنت جدید، بازیافت بطری‌ها و سایر راه حل‌های موجود از سیاره خود محافظت می‌کنیم. » «گرم شدن زمین و افزایش مواد سمی موجود در اشیایی که هرروز مورد استفاده قرار می‌دهیم، ما را تهدید کرده است تا قبل از آنکه خیلی دیر شود تغییراتی ایجاد کنیم.»

درباره‌ نویسنده کتاب هوش محیط زیستی

دنیل گلمن سال 1946 در آمریکا زاده شد. کتاب‌های او موضوعات متفاوت و جامع و مفیدی را در برمی‌گیرد. موضوعاتی همچون خودفریبی، تمرکز، خلاقیت و شفافیت و .. از پرفروش‌ترین کتاب‌های او کتاب هوش هیجانی است که به بیش از چهل زبان ترجمه شده است. درحال حاضر وی وقت خود را با خانواده میگذراند و اهمیت بالایی برای آنها قائل است. از سخنان وی در همین رابطه می‌توان به «لذت‌های ساده زندگی مانند قدم زدن در پارک بازی با نوه‌ها و بودن با دوستان و آشنایان برای من از بلندپروازی‌ها و افتخارات علمی لذت بخش‌تر است».

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

با توجه به اهمیتی که محیط زیست برای سلامتی انسان‌ها و همه‌ی اکوسیستم دارد، خواندن و دانستن نکاتی که به مصرف کننده کمک می‌کند تا انتخابی بهتر و تعیین کننده داشته ‌باشد بسیار مهم و تاثیرگذار است. در محیط زیست همه عوامل دست به دست هم می‌دهند تا بتوانند ارتباطی متقابل داشته باشند. هوش محیط زیستی هم به شما کمک می‌کند تا در این عرصه کمک بزرگی به خود و پیرامونتان بکنید.

مشخصات کتاب هوش محیط زیستی

نویسنده: دنیل گلمن مترجم: حمیدرضا بلوچ، کورش اکبری موضوع: محیط زیست‌ زبان اصلی: انگلیسی تعداد صفحات: 288

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها