نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

همه آنچه باید درباره یادداشتها و نامه‌ها بدانیم (۱)


NotesPages 14 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب همه آن‌چه باید درباره‌ی یادداشت ها و نامه ها بدانیم از سری کتاب‌های آداب و معاشرت اجتماعی نوشته‌ی پگی پست، امیلی پست و دانیل پست سنینگ است. مجموعه کتاب‌های آداب و معاشرت اجتماعی به  تمامی آداب و رسوم مورد نیاز ما برای زندگی‌های روزمره از خانه و اجتماع‌های کوچک گرفته تا محل کار و مهمانی و اجتماع‌های بزرگ‌تر می‌پردازد. نویسندگان در این کتاب به تمامی آنچه ما برای نوشتن یک یادداشت کاری یا دوستانه، نامه رسمی یا غیررسمی نیاز داریم می‌پردازند.

درباره‌‌ی کتاب

کتاب همه‌ی آنچه باید درباره یادداشت ها و نامه ها بدانیم به صورت تخصصی و جزئی به برخی از اصول، جزئیات و نکات مهم در نوشتن یادداشت برای اشخاص مختلف و اصول نامه‌نگاری اشاره می‌کند. ما در طول زندگی کاری یا غیرکاری خود نیازمند نوشتن یادداشت و نامه‌های بسیاری هستیم. نامه‌های رسمی و کاری، یادداشت‌های دست‌نویس کوتاه و غیررسمی معمولاً برای تشکر کردن، هدیه، مهمانی، اقامت در منزل دوستان، تشکر از لطفی که به ما شده، تولد نوزاد، فارغ‌التحصیلی، ارتقا یا انتصاب، موفقیت، جشن‌های ازدواج، تولد، سالگرد، دعوت به حفظ رابطه، تشکر از میزبان، تسلیت، هم‌دردی، عذرخواهی و ..... کتاب همه آنچه باید درباره ‌یادداشت ها و نامه ها بدانیم، همه‎ی اصولی که باید در نوشتن این نامه‌ها و یادداشت‌ها به کار بریم را مطرح می‌کند. این که نامه‌های کاری باید چگونه نوشته شوند، شامل چه بخش‎هایی باید باشند. در نوشتن توصیه‌نامه ها و کارت‌های اجتماعی و خبرنامه‌ها باید چه نکاتی رعایت شود. متن نامه ها شامل چه مواردی باید باشد. چگونه از از امضا و مکمل استفاده کنیم. در نامه‎هایی که به پاکت نیاز دارند چه مورادی را باید لحاظ کنیم تا نامه‌ی ما شکل و فرم درست‌تری به خود بگیرد. چگونه به قسمت حمایت از مشتری یک سازمان نامه بنویسیم. همه‌ی این موارد به علاوه‌ی بسیاری از موارد دیگر نامه‌نگاری و نوشتن یادداشت در این کتاب گرد هم آمده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم

«در نامه‌های شخصی معمولاً اخبار و اطلاعات و آمیزه‌ای از اخبار خوب و بد تبادل می‌شود، به سوالات مطرح شده و اخبارنامه‌ی قبلی پاسخ داده می‌شود و از حال هم با خبر می‌شوند. تنها اطلاعاتی را در نامه بنویسید که دیگران از دیدن آنها خوشحال می‌شوند. غیبت نکنید، تهمت نزنید، مسائل خیلی شخصی‌تان را که باعث خجالت دیگران و خودتان می‌شود در نامه مطرح نکنید. یکی از محاسن نامه این است که خصوصی باقی می‌ماند. نامه‌هایی که از طریق ایمیل رد و بدل می‌شوند را چه عمدی و چه غیرعمدی، به راحتی می‌توان برای دیگران ارسال کرد. نامه‌های پر از غم و غصه، نامه‌هایی که همه‌ی جزئیات در آن بیان می‌شود. نامه‌های مملو از غیبت یا حاکی از خشم، نامه‌هایی هستند که بهتر است هرگز نوشته نشوند. نامه را با نکته‌ای مثبت و با چیزی که به خواننده هم مربوط باشد تمام کنید. »  

چرا خواندن این کتاب توصیه می‌شود؟

قطعاً همه‌‌ی ما در طول زندگی جهت برقراری ارتباط با اطرافیان خود نیازمند نوشتن یادداشت و نامه و فرستادن ایمیل و کارت‌های مختلف هستیم. این کتاب همانند یک دفترچه‌ی راهنما می‌تواند شما را در رسیدن به خواسته‌های خود و رفع نیازهایتان در امر نامه‌نگاری و نوشتن یادداشت کمک کند.

پیشنهاد کتاب

تمامی زیرمجموعه‌های مجموعه کتاب‌های آداب و معاشرت اجتماعی از همین نویسنده‌ها، مانند این کتاب، ما را با برخی از اصول اساسی آداب و معاشرت در اجتماع آشنا کرده و در جهت رشد و پیشرفت فردی و اجتماعی کمک خواهد کرد. برخی از این کتاب‌ها عبارتند از: زندگی اجتماعی، آداب و معاشرت در ازدواج، خانه و زندگی خانوادگی، در محیط کار، به دست آوردن کار، ارتباطات و فناوری، آداب خارج از خانه، آداب اجتماعی روزمره، از سیر تا پیاز غذا خوردن در رستوران، سلام و معارفه، آداب شرکت در برنامه‌های تفریحی و فرهنگی، چگونه سخنگوی خوبی باشیم، آداب کلی لباس پوشیدن و .......

مشخصات کتاب همه‌ی آن‌چه باید درباره‌ی ‌یادداشت‌ها و نامه‌ها بدانیم

نام لاتین: Etiquette نویسنده: پگی پست، امیلی پست، دانیل پست سنینگ مترجم: مریم تقدیسی ژانر: خودیاری    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها