نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

نیمه‌ی تاریک جویندگان نور


NotesPages 263 صفحه
              

معرفی کتاب

دبی فورد، در اثر پروفروش خود یعنی کتاب نیمه‌ تاریک جویندگان نور، تجربه و خردی که طی بهتر شدن زندگی‌اش کسب کرد را با شما به اشتراک می‌گذارد. همه‌ی ما می‌خواهیم به خودمان افتخار کنیم و ایمان داشته باشیم، می‌خواهیم شهامت طلب کردن چیز‌های که می‌خواهیم و لازم داریم را داشته باشیم و زندگی معناداری را بگذرانیم. اگر می‌خواهید از زندگی و موهبت‌هایش نهایت بهره را ببرید با ما همراه باشید.

موضوع این کتاب درمورد چیست؟

دبی فورد اعتقاد دارد که هرکدام از ما نشانی از خصوصیتی داریم که در همه‌ی انسان‌ها دیده می‌شود، ظرفیت هر شخص برای احساسات. همه‌ی ما با این توانایی به دنیا آمده‌ایم که گستره‌ی وسیعی از ویژگی‌ها را بروز بدهیم. ولی فورد اشاره‌ می‌کند که خانواده و جامعه‌ی ما به طور واضح برای ما مشخص می‌کنند که کدام‌ها خوب یا بد هستند. پس هنگامی که میل‌های خاصی در خود حس می‌کنیم، به جای اینکه با آن‌ها روبه‌رو شویم، به طرز سالمی آن‌ها را بشنویم و سپس از آن‌ها رهایی یابیم، آن‌ها را نادیده می‌گیریم. فورد در کتاب نیمه‌ تاریک جویندگان نور توجه ما را به این میل‌ها و احساسات جذب می‌کند؛ بخش‌هایی از ما که با شخصیتی که به دنیا ارائه می‌دهیم هم‌خوانی ندارند. او به ما نشان می‌دهد که زندگی کردن در تاریکی و پنهان کردن همه‌ی میل‌های فرضا ناپسند خود چه تاثیری روی ما دارد. ما خود را در حالت نامناسبی از عصبانیت و کلافگی از دست خودخواهی دوستان، تنبلی همکاران و غرور خواهران و برادرانمان می‌یابیم. فورد توضیح می‌دهد که هنگامی که نمی‌توانیم با این امیال در خودمان روبه‌رو شویم، انرژی خود را برای قضاوت دیگران تلف می‌کنیم، به جای آن‌که همدردی کنیم. اما مهم‌ترین مسئله این است که قدرت و آزادی یک زندگی صادقانه را از خود می‌گیریم. از طریق داستان‌ها و تمرین‌های کتاب نیمه تاریک جویندگان نور نه تنها روش تشخیص احساسات مخفی خود را یاد می‌گیریم، بلکه می‌فهمیم چه هدیه‌هایی برایمان به ارمغان می‌آورند. هر میلی که از آن می‌ترسیم می‌تواند کلیدی چیزی باشد که در زندگی ما کم است.

نقل قول‌هایی از این کتاب

«آیا خواسته‌های شما آنقدر مهم‌ هستند که شما را مایل به روبه‌رو شدن با ترس‌هایتان کنند؟ آیا به اندازه‌ی کافی آن‌ها را می‌خواهید؟ تصمیم با شماست. می‌توانید تصمیم بگیرید که طرز فکر خود را از استعفا به تعهد و از حالت ترس به حالت عشق تغییر دهید. اولین قدم این است که خود را زیر سوال ببرید، به معنی واقعی کلمه واقعیت‌های درونتان را به سوال تبدیل کنید. «من شکست خورده‌ام» را به «آیا می‌توانم موفق باشم؟» تغییر دهید. «حوصله‌ام از زندگی سر رفته‌ است» را به «آیا می‌توانم هیجان‌زده شوم؟» تغییر دهید.»

درباره‌ی نویسنده

دبی فورد نویسنده‌ی آمریکایی کتاب‌های خودیاری بود. اولین کتاب او نیمه تاریک جویندگان نور بود که الهام‌بخش هشت کتاب دیگر در این ژانر نیز بود که به روبه‌رویی با نیمه‌ی تاریک افراد می‌پرداخت. او همچنین در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مربوط به کتاب‌هایش حضور یافته است. او در سال ۲۰۱۳ در اثر سرطان جان خود را از دست داد.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

این کتاب به ما می‌آموزد که تمامی جنبه‌های بشری‌مان برای کامل بودن ضروری هستند و با فهمیدن این موضوع گام بلندی به سوی عشق ورزیدن به خود و محقق کردن زندگی اصیل خویش برمی‌داریم. تنها در این مکان شکننده است که اصالت طبیعی را می‌یابیم، به خواسته‌هایمان می‌رسیم و تنها در این مکان از تاریکی وجودمان، تجلی نورانی‌تر، با عظمت‌تر و پرشور‌تری ظاهر می‌شود. پس برای بهتر شدن زندگی‌تان این کتاب را از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

اگر به بهبود ذهنیت و روش مواجه شدن خود با دنیا علاقه‌مند هستید میتوانید به کتاب قرار بود تو شاد باشی از نیل دونالد ولش هم رجوع کنید.

مشخصات کتاب نیمه تاریک جویندگان نور

نام لاتین:  The Dark Side of the Light Chasers نویسنده: Debbie Ford مترجم: فرخ بافنده ژانر: روانشناسی و خودیاری تعداد صفحات: ۲۳۲

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها