نویسنده:

مهارت‌های ذهنی


            

معرفی کتاب

  کتاب مهارت های ذهنی 3 اثر رابرت دیلتز، سومین جلد از مجموعه استراتژی نبوغ است که فرایندهای شناختی نوابغ و اندیشمندان را مورد بررسی قرار می‌دهد. هدف از مجموعه استراتژی نبوغ استفاده از برنامه‌ریزی عصبی کلامی برای تجزیه و تحلیل شخصیت‌های مهم تاریخی به منظور مشخص کردن استراتژی‌های آنها است تا بتوانند در زمینه‌های دیگر استفاده شوند. این جلد به تحلیل زیگموند فروید، لئوناردو داوینچی و نیکولا تسلا می‌پردازد.  

معرفی کتاب

در مهارت های ذهنی 3 ، سوالات بررسی و پاسخ داده می‌شود. رابرت دلتز، توسعه دهنده، مربی و نویسنده NLP، استراتژی‌های شناختی زیگموند فروید، لئوناردو داوینچی و نیکولا تسلا را برای کشف استراتژی‌های منحصر به فرد برای بهبود، تغییر و خلاقیت بررسی می‌کند. این تحقیق جذاب در ذهن این سه مرد استثنایی از استراتژی‌هایی رونمایی می‌کند که به وسیله آنها قادر به کشف ساختارهای عمیق‌تر ذهن، طبیعت و آینده بودند و با این کار، جهان ما را تغییر دادند. با تلفیق قدرت NLP با درخشش و درایت برخی از بزرگترین نوابغ و مبتکران تاریخ، دیلتز می‌تواند تکنیک‌های ساده اما موثر برای تغییر باورها و رفتار را مدل سازی و ارائه کند.    

گزیده‌هایی از کتاب مهارت های ذهنی 3

« مطابق نظر فروید، فرایندهای روان‌شناختی معینی ممکن است به حوزه‌ خودآگاهی وارد شوند؛ اما هدف و نیت آنها نمی‌تواند مستقل از محیط و زمینه نظام ناخودآگاه بزرگي مشخص شود که به آن تعلق دارند. در این خصوص، دیدگاه فروید راجع به رفتار انسان قياس‌پذير با باور اینشتین است که «خداوند با جهان تاس‌بازی نمی‌کند. » به این معنا که نه دنیای فیزیکی بیرون و نه دنیای روانی درون، مجموعه‌ای از اتفاق‌های تصادفی نیست، بلکه نظمی در لایه‌های زیرین آنهاست، حتی اگر به ظاهر پدیده‌ای تصادفی و بی‌نظم باشند. فقط به دلیل اینکه هنوز قدرت درک نظام بزرگتری که به آن تعلق دارند حاصل نشده است، این پدیده‌ها تصادفی و بی‌نظم تصور می‌شوند   فروید در تحلیل و تفسیر بیماری مراجعانش به دنبال کشف چگونگی انطباق رفتار ظاهری با نظام ناخودآگاه بزرگ و درک نشدنی بود که این رفتار متعلق به آن است. او معتقد بود: «هنگام رو به رو شدن با عارضه‌ای می‌توان نتیجه گرفت كه فعالیت‌های ناخودآگاه مشخصی در ذهن بیمار جریان دارد که دربرگیرنده معنای عارضه هستند.» »  

در مورد نویسنده کتاب

رابرت بی. دیلتز از اواسط دهه 1970 توسعه دهنده، نویسنده و مشاور در زمینه برنامه‌ریزی عصبی کلامی بوده است. کار او کاربردهای عملی استراتژی‌های شناختی و سیستم‌های اعتقادی را در زمینه‌هایی مانند خلاقیت، یادگیری، سلامتی و رهبری بررسی کرده است. وی برخی از قطعی‌ترین کتابها در مورد NLP را تألیف کرده است.    

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقمندان به مبحث NLP و فرآیندهای شناختی را به خواندن کتاب مهارت های ذهنی 3 ، دعوت می‌کنیم.  

به خواندن ادامه دهید

دیگر کتاب‌های مجموعه استراتژی نبوغ، کتاب‌های مهارت‌های ذهنی 1 و 2 ، را برای مطالعه بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب مهارت های ذهنی 3

نام لاتین کتاب: Strategies of Genius, Volume Three نویسنده: رابرت دیلتز Robert Dilts مترجم: پویا امامی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: 396    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها