نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

مهارت‌های ذهنی


              

معرفی کتاب

  کتاب مهارت های ذهنی 2 نوشته رابرت دیلتز ، دومین جلد از یک مطالعه بزرگتر درباره استراتژی‌های نبوغ است. این کتاب فرایندهای تفکر پشت شخصیت منحصر به فرد اینشتین و دستاوردهای آن را تحلیل می‌کند. با استفاده از تکنیک‌های مدل‌سازی شناختی برنامه‌ریزی عصبی-کلامی، این کتاب راهبردها و باورهای ذهنی اینشتین را بررسی و روشن می‌کند.  

معرفی کتاب

آلبرت اینشتین نه تنها در سراسر جهان به عنوان یک نابغه شناخته می‌شود بلکه در این قرن عملا به نمادی برای نبوغ تبدیل شده است. ایده‌های او شامل دنیای معنوی و اجتماعی ما و همچنین واقعیت علمی و جسمی ما بود. او الگوی كاملا جدیدی از تفكر را نمایان کرد كه بسیاری از زمینه‌های مختلف زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. نظریه نسبیت وی کل تصور ما از جهان و جنبه‌های اساسی واقعیت ما مانند زمان، مکان، ماده و انرژی را تغییر داد. هدف از این مطالعه، جستجوی فراتر از محتوای خاص و جزئیات علمی اندیشه‌های اینشتین به سوی «راهبردهای نبوغ» شناختی است که آنها را ایجاد کرده است. NLP یک ساختار و یک زبان را فراهم می‌کند تا بتوانید در مجموعه‌ای از «قطعات» قرار دهید یا فرایندهای ذهنی مورد استفاده توسط اینشتین را گام بردارید. در این شکل، آن فرایندهای ذهنی می‌توانند به دیگران منتقل شده و در زمینه‌هایی غیر از فیزیک اعمال شوند. رابرت دیلتز با بررسی نقل قول‌های متعدد، گزیده‌هایی از نوشته‌ها و حکایات خود اینشتین، تصویری غنی از فرایندهای تفکر اینشتین را ترسیم می‌کند. سپس نشان می‌دهد که خواننده چگونه می‌تواند از این فرایندهای تفکر برای تقویت خلاقیت و توانایی حل مسئله خود استفاده کند.  

گزیده‌هایی از کتاب مهارت های ذهنی 2

« اگر به آسمان شب نگاه کنید و ماه و ستارگان را ببینید، به احتمال قوی فرض می‌کنید آنچه می‌بینید هم‌اکنون در حال وقوع است. در واقع، ماه به زمین بسیار نزدیک‌تر از ستارگان است، و مسافتی که نور طی می‌کند تا از ماه به زمین برسد بسیار کوتاه‌تر از مسافتی‌ است که از ستارگان به زمین طی می‌کند. بنابراین، نور ماه بسیار زودتر از نور ستارگان به زمین می‌رسد. وقتی روی سیاره کوچک خود می‌نشینیم و به آسمان شب نگاه می‌کنیم، فرض ما این است که همه چیز هم‌زمان اتفاق می‌افتد؛ اما تلاش برای اندازه‌گیری فاصله میان دو ستاره ممکن است به معنای تلاش برای اندازه‌گیری چیزی باشد که 50 هزار سال پیش بوده با چیزی که 2 هزار سال پیش اتفاق افتاده است. »  

در مورد نویسنده کتاب

رابرت دیلتز متولد سال 1955، نویسنده، مشاور و یکی از شناخته‌شده‌ترین توسعه‌دهندگان در زمینه برنامه‌ریزی عصبی کلامی (NLP) است. وی در شکل‌گیری NLP به همراه دیگر بنیانگذاران بسیار مفید واقع شد. دیلتز 22 مقاله و 21 کتاب نوشته است که دایرة‌المعارف NLP از معروف‌ترین آثار اوست.    

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن کتاب مهارت های ذهنی 2 را به علاقمندان به مبحث NLP و فرآیندهای شناختی توصیه می‌کنیم.  

به خواندن ادامه دهید

کتاب‌های مهارت‌های ذهنی 1 و 3 ، از دیگر کتاب‌های مجموعه استراتژی نبوغ است که برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌شوند.  

مشخصات کتاب مهارت های ذهنی 2

نام لاتین کتاب: Strategies of Genius: Volume Two نویسنده: رابرت دیلتز Robert Dilts مترجم: پویا امامی کردکندی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: 204    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها