نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

من برتر


NotesPages 228 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب من برتر، 21 مهارتی را که سبب تقویت هوش معنوی می‌گردد، برای خواننده شرح می‌دهد. هوش معنوی، نوعی توانایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا رفتاری خردمندانه و دلسوزانه با دیگران داشته باشید. و در هر موقعیتی آرامش درونی و بیرونی خود را حفظ کنید. تقویت هوش معنوی، فواید متعددی برای فرد، خانواده، محل کار او و جامعه در بردارد. درادامه، به توضیحات بیشتری در مورد این کتاب خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب من برتر

چه می‌شود اگر ما بتوانیم تغییر کنیم؟ چه می‌شد اگر تغییر به چیزی تبدیل می‌شد که ما با آغوش باز آن را می‌پذیرفتیم؟ چه می‌شد اگر نفس حقیر ما آرام می‌گرفت و به طور طبیعی سعی می‌کرد خود را تکامل دهد و برای دیگران الگو و الهام‌بخش می‌شد که با شور و اشتیاق سعی کنند تغییرات ضروری را در خود ایجاد کنند؟ ما از همان ابتدای تاریخ طوری برنامه‌ریزی شده‌ایم که همواره در جستجوی ایمنی خود باشیم و تا جایی که ممکن است شیوه و روش خود را تغییر ندهیم. اغلب اوقات به نظر می‌رسد مدیران و رهبران بیش از هر کس دیگر در مقابل تغییر مقاومت می‌کنند. علت این امر این است که همه‌ی قدرت و موقعیت‌شان به ثابت‌ماندن وضعیت موجود بستگی دارد. کتاب من برتر با شرح 21 مهارت برای تقویت هوش معنوی به سوالات مطرح شده پاسخ خواهد داد.

گزیده‌ای از کتاب

«کنترل و تسلط بر خویشتن، همیشه برای کسانی که در هرگونه سعی و تلاش انسانی پیشتاز بوده‌اند نقش اساسی و مهمی داشته است و در سرتاسر تاریخ چیزی که از آن به‌عنوان کنترل نفس هم یاد می‌شود یکی از پایه‌های اصلی هر مذهب و مکتب معنوی به شمار می‌رفته است. جست‌وجوگران و آرزومندان معنویت از طریق تمرین و ممارست و انضباط فردی سعی می‌کنند تا بر تمایلات و وسوسه‌های آنی خود غلبه کنند. و نفس خود را تحت کنترل عقل درآورند. اما برای این‌که صاحب هوش معنوی باشیم هیچ ضرورتی ندارد که مثل راهب‌ها زندگی کنیم، از همه‌ی لذات و مواهب زندگی دست بکشیم، موهای سر خود را بتراشیم و عازم صحرا و بیابان شویم. بلکه فقط کافی است به چند مهارت، از جمله کنترل و تسلط بر نفس، مجهز شویم. یعنی با خویشتن برتر خود در مقابل تمایلات و وسوسه‌های قدرتمند خویشتن حقیر خود بایستیم. و بر پایه‌ی عقل و خرد خویش حرکت کنیم.» «این دسته از مهارت‌ها، در جدول ۲۱ مهارتی هوش معنوی، بعد از خودآگاهی آمده است. زیرا طبیعی است که ما نمی‌توانیم بر چیزی که آن را نمی‌بینیم و بر آن آشنایی نداریم تسلط داشته باشیم.»

چرا کتاب من برتر جذاب و خواندنی است؟

تقویت هوش معنوی می‌تواند سایر هوش‌های ما را تقویت نموده و راهنمایی کند. این امر باعث می‌شود مجموعه مهارت‌های ما، زندگی شخصی‌مان را بهبود ببخشد و ظرفیت رهبری و مدیریت ما را بالا ببرد. ما انسان‌ها در رنج‌ها، امیدها و لذات خود بسیار شبیه هم هستیم. همگی ما آرزومندیم که به اهداف یکسانی دست بیابیم؛ از جمله بدبختی کمتر و صلح و آرامش و لذت و عشق بیشتر. شاید با خواندن کتاب من برتر بتوانیم جاده‌ی مستحکم و پایداری برای دست‌یابی به آمال و آرزوهایمان بسازیم.

مشخصات کتاب

نام لاتین کتاب: The Twenty-One Skills Of Spiritual Intelligence نویسنده: سیندی ویگلزورت مترجم: حمیدرضا بلوچ تعداد صفحات: 228 ژانر: روانشناسی، خودیاری و موفقیت

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها