نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

مفهوم احساس‌ها: درک احساسات برای بهتر زیستن


            

معرفی کتاب

کتاب مفهوم احساس ها، اثری از مری لیمیا، شما را با احساسات‌تان آشنا می‌کند. هدف از خواندن این کتاب:

  • آگاهی نسبت به احساسات خود
  • یادگیری راهکارهایی برای درک مفهوم احساسات برای زندگی بهتر
  • متمرکز شدن و اهمیت دادن بر احساسات خود
  • ایجاد درکی نسبت به مفهوم دلشوره و استرس و ایجاد تمایزی بین این دو
این کتاب، تمایز میان احساسات را به تفصیل آشکار و به شما کمک می‌کند درک عمیقی از هر کدام از احساسات‌تان، داشته باشید.

معرفی کتاب مفهوم احساس ها

کتاب مفهوم احساس ها شامل پانزده فصل پُراهمیت و مهمی از مفاهیم احساس است. این کتاب ابتدا، به تعاریفی از احساسات می‌پردازد. سپس، به این موضوع اشاره می‌کند که مبنا و اساس همه‌ی احساسات در ضمیر و درون انسان است. مفهوم احساس ها، توضیحاتی درمورد اینکه در هر موقعیتی چه احساسی را از خود بروز می‌دهیم، مطرح می‌کند. همچنین این کتاب، احساس عواطف را توضیح می‌دهد و تاثیر عملکرد احساسات بر سیستم بدن را نشان می‌دهد.

گزیده‌ای از کتاب

«قابل درک است که افراد بخواهند خوشبخت‌تر باشند، و ممکن است تصور کنید که اگر برای خوشبختی قدر و ارج قائل باشید، احتمال اینکه به جست‌وجویش بروید و به آن برسید بیشتر است. اما پژوهشگران دریافته‌اند که ارزش قائل شدن بیش از حد برای خوشبختی می‌تواند خودشکن هم باشد، زیرا هرچه بیشتر برای خوشبختی ارزش قائل باشید، احتمال اینکه در صورت عدم دستیابی به آن سرخورده شوید بیشتر است. هرچند اغلب می‌شنویم که توصیه می‌کنند آدم باید در زندگی‌اش هدف داشته باشد و بکوشد به اهدافش برسد، ولی وقتی پای خوشبختی به میان می‌آید، این مطلب ممکن است صحت نداشته باشد. مثلا، اگر بخواهید در مسابقه‌ای شرکت کنید، دقیقا می‌دانید چه باید بکنید و چقدر سخت باید تمرین کنید و به خودتان فشار بياورید تا به هدفتان برسید. اما خوشبختی ملموس نیست، و اهدافی که خوشبختی را مشخص می‌کنند برای افراد مختلف متفاوت‌اند. با این وجود، به راستی عالی خواهد بود که بدانید دقیقا چه باید بکنید، چگونه باید دست به اقدام بزنید. و مطابق کدام برنامه‌ی زمانبندی کاری را انجام دهید تا خوشبخت‌تر بشوید. پژوهشگران در این بررسی دریافتند کسانی که خوشبختی را بسیار بالا ارزیابی می‌کنند ممکن است برایش معیارهایی بگذارند که تحقق بخشیدن به آنها بسیار دشوار باشد. و هنگامی که افراد نتوانند به معیارهایی دست یابند که برای خود معین کرده‌اند لاجرم محکوم به سرخوردگی‌اند.»

درباره‌ی نویسنده

دکتر مری لامیا روانپزشک و روانکاوی است که در کنفیلد، کالیفرنیا، به طبابت مشغول است، و به موازات آن در انستیتوی رایت در برکلی تدریس می‌کند. او به مدت سی سال کوشیده است تا مخاطبان عام را با مفاهیم روانشناسی آشنا کند. کتاب حاضر آخرین اثر اوست که در 2013 منتشر شده است.

چرا باید کتاب مفهوم احساس ها را بخوانیم؟

کتاب مفهوم احساس ها، راهنمایی است برای درک احساسات جهت بهتر زیستن. این کتاب، بیان می‌کند که هر احساسی، چه مفهوم خاصی را دربر دارد. مری لیمیا، در کتاب مفهوم احساس ها، احساسات را به  دو دسته مثبت و منفی تقسیم کرده است. خواندن این کتاب را به افرادی که نمی‌توانند میان احساسات خود تمایزی قائل شوند پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب

نام لاتین کتاب: Emotions! Making Sense Of Your Feelings نویسنده: مری لیمیا مترجم: کاوه میرعباسی تعداد صفحات: 136 ژانر: خودیاری، روانشناسی

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها