نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

مرد رویاهای من


            

معرفی کتاب

کتاب مرد رویاهای من نوشته‌ای از دوریس دوری، یک رمان عاشقانه‌ی متفاوت است که شما در به زندگی‌های یک مرد بی‌خانمان و زنی موفق می‌برد. این دو نگاهی کاملا متفاوت به زندگی دارند و آشنایی آن‌ها با یکدیگر بسیار غیرمنتظره است. دوریس دوری همواره شخصیت‌ها و داستان‌هایی لطیف و جالب خلق کرده است و در این کتاب داستان زنی را روایت می‌کند زندگی خود را پر از شور و عشق شروع می‌کند ولی ورود به دنیای سرد کسب‌وکار و نظام سرمایه‌داری، به او دیدی پوچ از زندگی می‌دهد. در طرف دیگر داستان مردی را می‌خوانید که به انتخاب خود دست از تجملات زندگی کشیده است.

معرفی کتاب

کتاب مرد رویاهای من روایت زنی به نام آنتونیاست. آنتونیا شهرت و ثروت زیادی داشت و در ابتدای حرفه‌ی خود احساس می‌کرد که حمایت اطرافیان خود را نیز داراست. همه‌ی اطرافیان خود وقت زیادی برای آرایش و موهای او  می‌گذاشتند و لباس‌هایش را به تنش می‌پوشاندند. انگار همه از کمک کردن به او خوشحال بودند. مدتی گذشت و او دید که همه‌ی این کارهای خوب به این معنا نیست که کسی به او اهمیت می‌دهد. او تا هنگامی که زیبایی ظاهری‌اش را داشت می‌توانست اعتبار خود را حفظ کند و در غیر این صورت، نگاه‌های پوچی که حامی او بودند متوقف می‌شدند. این مسئله زندگی او را به جهنمی تبدیل می‌کند که در پی فرار از آن است. در همین حین آنتونیا با مردی روبه‌رو می شود که تصمیم گرفته زندگی خود بدون دغدغه، و به عنوان یک گدا بپردازد. او که از فریب‌ها و نزاع‌های اقتصادی گریخته، یک زندگی فقیرانه و رقت‌انگیز ولی آرام دارد. ملاقات این دو به ماجراهایی می‌انجامد که این دو را به ویرانه‌های ماچوپیچو و سرنوشت واقعی‌شان می‌رساند.

گزیده‌هایی از این کتاب

«هر دو مدت کوتاهی ایستادند؛ مرد پالتوپوش، در همان حال که زن خزپوش، چیزی در گوشش زمزمه می‌کرد، با بی‌احترامی گدای جوان را متوجه موضوعی کرد. بعد هم کیف کوچک پول خردهایش را از جیبش در آورد، با سرانگشتانش چند پول خرد داخل قوطی کنسرو انداخت و بعد با عجله بازوی زن را کشید و او را با خود برد. مرد ولگرد سکه‌ها را از داخل قوطی درآورد؛ گذاشت کف دستش، سرش را تکان داد و در آن لحظه رو کرد به آنتونیا که تمام مدت جلوی ورودی رستوران ایستاده بود و به او نگاه می‌کرد. گفت : «لیره! مردک الدنگ چند لیره‌ی به دردنخور به من داد!» و بعد از ته دل خندید. آنتونیا با لبخند نامطمئنی به او پاسخ داد. بالاخره آنتونیا پیدایش کرده بود، یا او آنتونیا را یافته بود. قاعدتا باید ذوق‌زده می‌بود، اما بعد از اولین هیجان عاطفی از دیدار او، به طرز عجیبی احساس کرد خسته و بی‌تفاوت است.»

درباره‌ی دوریس دوری

دوریس دوری، متولد ۱۹۵۵ در شهر هانوفر آلمان، در دانشگاه کالیفرنیا و نیویورک به تحصیل تئاتر و بازیگری پرداخت. او مدتی در مؤسسه‌ی گوته فیلم می‌ساخت اما بعد تصمیم گرفت که فیلمنامه‌نویسی را در پیش بگیرد و با فیلم مردان در دنیا به شهرت رسید. به نقل از مجله‌ی تسایت، او یکی از برجسته‌ترین داستان‌نویسان زن ادبیات معاصر آلمانی است و تا به حال با داستان‌های کوتاه خود موفق به دریافت جایزه‌ی ارنست هوفریشتر و بتینا فون آرنیم شده است. اولین رمان او حالا چه کنیم؟ نام داشت و در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. دوری آثار بسیاری منتشر کرده‌است که همه‌ی آن‌ها پرفروش و پرخواننده بوده‌اند.

به خواندن ادامه دهید

به شما پیشنهاد می کنیم کتاب بروکلینی دیگر از ژاکلین وودسن را نیز بخوانید. همچنین کتاب عشق تابستانی را از جویس کرول اتس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب مرد رویاهای من :

نام اصلی: Der Mann meiner traume نویسنده: دوریس دوری (Doris Dorrie) مترجم: علی عبداللهی ژانر: داستان تعداد صفحات: ۸۰  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها