نویسنده:

مدیر اثربخش در عمل


NotesPages 218 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب مدیر اثربخش در عمل ، نوشته پیتر اف دراکر و جوزف ای ماچیاری‌الو، راهنمایی با ارزش و همراهی مفید برای مدیران است. این کتاب آنان را در تشخیص و انجام دادن کارهای درست و هدایت به سمت اثربخشی، کمک می‌کند. در این کتاب یاد می‌گیریم که چه کارهایی را، و چگونه، انجام دهیم تا به هدف خود در مدیریت برسیم.  

معرفی کتاب

کتاب مدیر اثربخش در عمل، بر اساس کارهای کلاسیک و برجسته پیتر اف دراکر در زمینه مدیریت و اثربخشی نوشته شده است. در اینجا دراکر و ماچیاری‌الو راهنمای عمل اثربخش، موضوع اصلی کار دراکر، را به مدیران و کارمندان ارائه می‌دهند. نویسندگان بیش از یکصد مطلب از آثار کلاسیک دراکر می‌گیرند، آنها را به روز می‌کنند، و سوالات محرک را برای تأمل و اقدامات انجام شده در جهت بهبود کار خود ارائه می‌دهند. همچنین در این کتاب، فضایی برای ثبت افکار خود، برای بررسی و تأملات بعدی در نظر گرفته شده است. کتاب مدیر اثربخش در عمل به شما می‌آموزد که چگونه یک رهبر بهتر باشید و چگونه بر اساس پنج ستون اصلی فلسفه رهبری دراکر رهبر شوید. این پنج ستون عبارتند از : مدیریت زمان، تمرکز بر منشا اثر بودن، بهره‌ور کردن نقاط قوت، تمرکز بر روی کارهای مهم برای رسیدن به هدف، و تصمیم‌های اثربخش.  

گزیده‌هایی از کتاب

« قضاوت یک فرد به تنهایی فاقد ارزش است. با پرسش از دیگران می‌توانید از نقاط قوتی که در فرد کاندیدا وجود داشته و دیگران را تحت تاثیر قرار داده، ولی از نظر شما دور مانده است، آگاهی پیدا کنید. همچنین از این طریق می‌توانید از نقاط ضعیف و محدودیت‌های وی که از چشم شما مخفی مانده بود هم آگاهی یابید. اطلاعات را اغلب می‌توان از طریق گفتگوی غیر رسمی با رئیس و یا همکاران کاندیدا کسب کرد. به دنبال نظرات افراد مختلف در خصوص یک کاندیدا باشید تا از این طریق از نقاط قوتی که در فرد کاندیدا وجود داشته و دیگران را تحت تاثیر قرار داده ولی از نظر شما دور مانده است آگاه شوید. از این طریق همچنین ممکن است نقاط ضعف و محدودیت‌هایی را هم که به آنها توجه نکرده بودید، آشکار شود.»

در مورد نویسندگان کتاب مدیر اثربخش در عمل

پیتر اف دراکر با نفوذترین متفکر مدیریت است که تاکنون شناخته شده است. او نویسنده بیش از بیست و پنج کتاب است و ایده‌هایش تأثیر بسیار زیادی در شکل گیری شرکت‌های مدرن دارد. دراکر در سال 2005 درگذشت. جوزف ای ماچیاری‌الو، استاد علوم اجتماعی و مدیریت ممتاز و عضو ارشد در دانشكده مدیریت تحصیلات تکمیلی است. او با دراکر در بسیاری از نشریات از جمله مدیر اثربخش در عمل، نسخه اصلاح شده مدیریت و روزنامه دیلی دراکر همکاری کرد.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به کسانی که به مباحث مدیریت و رهبری علاقمند هستند، به ویژه پژوهشگران حوزه رهبری سازمانی، پیشنهاد می‌شود.    

مشخصات کتاب

نام کتاب: مدیر اثریخش در عمل نام لاتین کتاب: The Effective Executive in Action نویسنده:  پیتر اف دراکر، جوزف ای ماچیاری‌الو  Peter F. Drucker , Joseph A. Maciariello مترجم: علیرضا جلالی فراهانی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: روانشناسی و موفقیت تعداد صفحات: 230    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها