نویسنده:

ماهی یکبار خودشناسی (۶)


NotesPages 64 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب ماهی یک بار خودشناسی 6 ، ششمین جلد از مجموعه‌ کتاب‌های ماهی یک بار خودشناسی تالیف گروه مترجمین انتشارات اندیشه عالم است. یکی از منابع کاربردی و مفید برای خوشناسی، سری خودشناسی از مجموعه ماهی یک بار است که راه‌کارهایی را در زمینه شناخت واقعی فرد، ارائه می‌دهد.  

معرفی کتاب

کتاب ماهی یک بار خودشناسی 6 ، مقاله‌ای به عنوان مقدمه دارد که در رابطه با ارتباط بین علم و شناخت خداوند صحبت می‌کند. با علم می‌توان جاهلیت را کنار زد. بر اساس این مقاله، تحقیقات نشان می‌دهند که اعتقادات معنوی و انتخاب‌های اخلاقی، یکی از عوامل شادی انسان و سلامت روانی است. سپس در رابطه با حمله به اعتقادات دینی از  نظر زیگموند فروید می‌گوید، که پدیده روانکاوی مسبب اصلی ناخداگرایی در جوامع قرن بیستم شد و انقلاب عظیمی در رفتار و اخلاقیات مردم به وجود آورد. مقاله دیگری در رابطه روش‌های تصمیم‌گیری عاقلانه در ادامه آورده شده است. در مقالات بعدی نیز درباره ارزیابی رفتارهای انسان از دیدگاه عوامل بیولوژیکی، خواهید خواهند.  

گزیده‌هایی از کتاب ماهی یک بار خودشناسی 6

«همه ما اضطراب ذهن و ترس از غلبه آن اضطراب را تا حدی می‌شناسیم. گاهی تعجب می‌کنم که چرا ما پزشکان، که هر روز جهنم را جلوی چشممان می‌بینیم، نمی‌خواهیم این ترس را قبول کنیم. من به عنوان یک روانپزشک، می‌دانم که هویت دوگانه من اعمالم را شکل می‌دهد. من می‌دانم که این مساله بر بیمارانی که من خودم آنها را می‌بینم و یا آنها خودشان پیشم می‌آیند، تاثیر می‌گذارد. من می‌دانم احساسی که در اولین شب کارم داشتم، به من کمک کرد صرفا با سکوت به بیمارم بقبولانم که درکش می‌کنم و اصلی‌ترین بخش وجود من به عنوان یک متخصص بالینی، این است که بدانم که هستم. گاهی با خود فکر می‌کنم همه این تجربیاتی که پشت سر می‌گذارم، موهبتی است که کمک می‌کند ظرفیتم را برای همدلی افزایش دهم و توانایی‌ام را برای سر کردن با احساسات دشوار تقویت کنم. گاهی هم می‌ترسم که مبادا از واقعیت خودم فاصله بگیرم، زیرا حفظ حریم حرفه‌ای بین بیمار و پزشک برای سلامت هر دوی آنها ضروری است. یک بار با یک ناظر درباره مشکل منطبق شدن با نقش پزشک به عنوان دریافت‌کننده و توجه‌کننده به بیمار صحبت کردم، او لبخندی زد و گفت: «تو فقط در آن ساعتی که با بیمارت هستی، از او سالم‌تر باش.» بنابراین من به شدت تلاش کردم بدون از دست دادن این منظر، که بیمار بودن یعنی چه، سلامت‌تر باشم.»  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعه کتاب ماهی یک بار خودشناسی 6 را به کسانی که تمایل دارند با خود حقیقی‌شان آشنا شوند و بستر مناسبی را برای به کمال رساندن صفات خوب‌شان، جستجو می‌کنند، پیشنهاد می‌شود. با خواندن این کتاب روش‌هایی برای شناخت و خودسازی پیدا خواهید کرد که ضعف و عیب‌های شما را به نقاط قوت تبدیل می‌کند.  

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که علاقمند هستید که در رابطه با خودشناسی بیشتر مطالعه کنید، دیگر شماره‌های کتاب ماهی یک بار خودشناسی 6 را در لیست کتاب‌های خود قرار دهید.  

مشخصات کتاب

نام کتاب: ماهی یک بار خودشناسی 6 گردآورنده: گروه مترجمین ژانر: سلامت و بهداشت تعداد صفحات: 64      

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها