نویسنده:

ماهی یکبار خانواده (۸)


NotesPages 64 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب ماهی یکبار خانواده به وجود آمده تا به کسانی که به تازگی تشکیل خانواده داده‌اند یا می‌خواهند ازدواج کنند و فرزندی به دنیا بیاورند یاری بدهد. بلکه یکدیگر را بهتر بشناسند و روابط و چهارچوب‌هایی مستحکم‌تر در خانواده‌ی بزرگ یا کوچک خود داشته باشند. ‌ای افرادی در میان جمع حاضر باشند که از مجمع زیبا و مهمی به نام خانواده بیزار و دوری‌طلب باشند. این افراد حتما دارای انتظاراتی هستند که در این محفل بر طرف نمی‌شوند. چه بسا بسیاری از آسیب‌هایی که در طول زندگی، رشد و تجربیاتشان چشیده‌اند، به نحوی برگررفته از داخل همین خانه و خانواده باشد. کتابی که پیش رو دارید می‌تواند بسیار یاری‌بخش و روشن کننده در باره‌ی همین مفاهیم باشد. نه فقط برای آسیب‌پذیرفتگان، برای همه‌ی کسانی که به شکلی دارای خانواده‌ای هستند، دوست دارند روابط بهتری داشته باشند یا حداقل می‌خواهند بدانند که چرا متحمل آزار‌هایی از طرف افراد خانواده‌یشان شده‌اند. عمدی یا غیر عمدی.

قسمت‌هایی از کتاب ماهی یکبار خانواده

«شما دقیفاً می‌دانید که او چه احساسی دارد، چون خودتان هم اغلب اوقات همین طور هستید. تنش برای شما خودش را مثل یک بیخوابی نشان می‌دهد، در حالی که دوست‌تان خوب می‌خوابد. اما مدت‌هاست که معده‌درد دارد و شانه‌هایش می‌گیرد و تیر می‌کشد.» «به محض اینکه مردم وارد مرحلهٔ بزرگسالی می‌شوند، یا با اسم‌شان احساس راحتی می‌کنند، یا این که آن را عوض می‌کنند. حتماً پدر و مادر داکس و اسکای بعدها راضی خواهند شد، اگر بدانند جوانان گفته‌اند که با این اسم نامتعارف خیلی خوب کنار می‌آیند.»

کتاب ماهی یکبار خانواده را حتما بخوانیم

این کتاب حاصل تجربیات و دانش و تلاش‌های است که طی مدت شکل گرفته و به همچین مهمی منجر شده‌ است. می‌شود با مطالعه‌ی این کتاب ارزشمند به جنگ با ناملایمی‌های جاری در خلال زندگی رفت و به خانواده و تأثیرات آن بر روحیه، روان و اصلا مسیر زندگی نگاه ژرف‌تری انداخت. اجازه بدهید کتاب ماهی یکبار خانواده را به گونه‌ای دیگر شرح بدهم. بدون شک هر گیاه و نهالی برای رشد و باروری به بستری پرمغز و مناسب حال خودش احتیاج دارد تا به بهترین شکل ممکن پرورش یابد و به ثمر بنشیند. درست است، عوامل دیگری به غیر از بستر وجود دارد، مانند آب و هوا و تغذیه و... اما شرط لازم آن خاک است، خاکی که در آن ریشه بدواند و خانه‌اش باشد. همین مثال را می‌توان به زندگی خود ما انسان‌ها بسط داد. ما برای رسیدن به بهترین عملکرد، موفقیت و خوشبختی، به غیر از عوامل بیرونی مانند شرایط حاکم، نیازمند به خانه و خانواده‌ای هستیم که بستر زندگی ما باشد. برای ما تأمین آرامش و آسایش کند، احساس امنیت داشته باشیم و خیالمان از بابت آن راحت باشد. و فراموش نکنیم که این رابطه به هیچ وجهی یک طرفه نیست. همینطور که کسی یا کسانی برای ما خانواده هستند، ما هم برای دیگرانی خانواده محسوب می‌شویم. کتاب ماهی یکبار خانواده تمام همتش برای ساده کردن همین مفاهیم، توضیح و انشعاب آن‌ها است. تا بلکه روزهایی بهتر به دست تک به تم خوانندگان رقم بخورد.

مشخصات

نام کتاب: ماهی یکبار خانواده مترجم: گروه مترجمین اندیشه عالم ژانر: روانشناسی، خودیاری تعداد صفحات: 57

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها