نویسنده:

ماهی یکبار خانواده ۲


            

معرفی کتاب

کتاب ماهی یک بار خانواده 2، دومین جلد از مجموعه کتاب‌های ماهی یک بار خانواده است. هدف از خواندن این کتاب پاسخ به دو سوال زیر است:

  1. چرا خانواده مهم است؟
  2. چرا باید برای کنارهم بودن خانواده، وقت بگذاریم؟

با خواندن این کتاب، نقش و اهمیت خانواده را در زندگی‌تان، متوجه خواهید شد.

معرفی کتاب ماهی یک بار خانواده 2

کتاب ماهی یک بار خانواده 2، ابتدا، توضیحاتی را در مورد نحوه و اصول زیارت با خانوده مطرح می‌کند. این کتاب، مطالبی را در مورد خرید کردن و وقت گذراندن با خانواده بیان می‌کند. همچنین این کتاب، درمورد موضوعاتی که باعث دوری ما از خانواده می‌شوند، توضیحاتی را مطرح می‌کند؛ پُرکاری یکی از مواردی است که باعث دوری ما از خانواده می‌گردد. وقتی که ما مُدام مشغول به انجام کارهایمان بوده و در شغل خود غرق شده باشیم، روزبه‌روز حضورمان در جمع‌های خانوادگی کم‌رنگ خواهد شد و سهمی از لذت بودن در کنار آنها نخواهیم برد. این کتاب، راهکارهایی را نیز، برای چگونگی برخورد و رابطه با بچه‌ها در خانواده ارائه می‌دهد.

گزیده‌ای از کتاب

«وقتی می‌فهمم یکی از بچه‌هایم چه کاری انجام داده، یا وقتی به آنچه می‌گویم توجه نمی‌کنند، به آنها می‌گویم که از دستشان عصبانی هستم. آموختن اینکه چطور رنجش خود را بیان کنم، برای رابطه‌ی ما بسیار لازم است.» «او به‌خاطر کنسل کردن تمام برنامه‌ها و قرارها، به‌خاطر کارهای شرکت در آخرین لحظه معروف است. یک روز یکشنبه که برای ناهار به خانه‌ی خواهرش دعوت شده بود، در راهِ مهمانی، یک‌سر به دفتر کارش زد تا ایمیل‌هایش را چک کند، ولی تمام روز را آن‌جا گذراند. شش ماه پیش، عضو یک باشگاه شد، اما فقط یک‌بار در برنامه‌هایش شرکت کرد. توصیه‌ی دوستانش به او جالب بود: «از کارت استعفا بده و برای مدتی از نیویورک خارج شو.» او از من کمک خواست تا به آرامی تغییراتی در زندگی‌اش بدهد که برایش قابل‌هضم باشد. صداقت سارا آسیب‌دیده بود، به‌همین‌دلیل می‌خواست این مانع را از زندگی‌اش حذف کند. همه تصور می‌کنند مسئولیت من در شرکت سنگین و وقت‌گیر است، اما من از کارم به‌عنوان بهانه‌ای برای فرار از روابط اجتماعی استفاده می‌کنم. و مطرح کردن کار به‌عنوان یک عذر دائمی زیاد هم سخت نیست. در محیط کار، همیشه وظایفی از جمله: کامل کردن یک گزارش ناتمام، بستن قرارداد و قرار ملاقاتی مهم وجود دارند. وظایف زندگی شخصی سخت‌تر است. او قبول دارد شرکت در محافل دوستانه و خانوادگی لذت‌بخش است، اما همیشه دردسرهایی هم به‌دنبال دارد.»

چرا کتاب ماهی یک بار خانواده 2 جذاب و خواندنی است؟

کتاب ماهی یک بار خانواده 2، نقش خانواده در زندگی‌مان را مشخص و اهمیت بودن آنها در کنارمان را یادآوری می‌کند. خانواده، منبع ایجاد مهر و محبت، عشق و دوستی، فداکاری و ایثار است. بودن در کنار آنها باعث کاهش تنش‌ها، افزایش اعتمادبه‌نفس و افزایش مهر و محبت است. با خواندن این کتاب، می‌توانید برنامه‌هایتان طوری تنظیم کنید تا فرصتی برای کنار هم بودن عزیزانتان بیابید.

مشخصات کتاب

عنوان کتاب: ماهی یک بار خانواده 2 گردآورندگان: گروه مترجمین تعداد صفحات: 64 ژانر: سلامت و بهداشت

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها