نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

مادری


NotesPages 144 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب صوتی مادری نوشته هلن سیمپسون، از خستگی‌ها و ازخودگذشتگی‌های همیشگی مادران سخن می‌گوید. با وجود مختصر بودن کلمه مادری، این کلمه معنا و مفهوم بسیاری وسیعی در موضوعات مختلف دارد. از تولد گرفته تا مرگ. در این کتاب، نویسنده سعی دارد درک جدیدی از دنیای مادر بودن را به مخاطب بیاموزد.  

این کتاب در مورد چیست؟

تکه‌های نیک، مجموعه وینتیج مینی انتشارات پنگوئن را ترجمه و گردآوری کرده است. این مجموعه تکه‌هایی از داستان‌های نویسندگان مشهور سراسر جهان را شامل می‌شود که هر یک حول موضوع خاصی می‌گردند. این مجموعه سعی دارد با کتاب‌ها و داستان‌های خود، نقاط مشترک نوشته‌ها را که همانا انسان بودن است، در خوانندگان تقویت کند. کتاب صوتی مادری مجموعه‌ای از داستان‌هایی را روایت می‌کند که هر یک جنبه‌ای متفاوت از مادری را نشان می‌دهند. در این داستان‌ها تجربه‌های مختلفی از مادران را می‌بینیم که هر کدام نکات آموزنده‌ای را در خود جای داده‌اند. داستان‌های کتاب صوتی مادری عبارتند از:
 • عدس‌ها و سوسن‌ها
 • کافه سوسایتی
 • هی آره زندگیتو بکن
 • هوای سنگین
 • یک روز صبح زود
   

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی مادری

« جین به سال‌های گذشته‌اش در مدرسه فکر کرد، احساسات افسارخورده، ملامت گیج‌کننده، معلمان در کلاس که مثل آموزش‌دهندگان خسته شیرها بودند و چیزی کاملا متضاد را حس می‌کرد. او در آستانه تمام کردن درسش بود و هر روز که خانه را ترک می‌کرد، دلش از هیجان مورد توجه بودن آکنده بود، گرمی پرتو چشم‌هایش، آگاهی فاش‌کننده نیروهای جذاب خودش. او کانون هر فیلمی بود که پیش‌تر دیده بود، هر رمانی که پیش‌تر خوانده بود. او در آستانه تغییر مسیر زندگی‌اش بود، مثل یک توپ جنگی شل و ول و پرزرق و برق. »  

درباره نویسنده

هلن سیمپسون در سال 1959 در انگلیس متولد شد. او رمان‌نویس و داستان‌نویس است و قبل از آنکه به نوشتن داستان‌های کوتاه مشغول شود، پنج سال برای مجله «وگ» کار ‌کرد. از آثار او می‌توان به «چهار پای برهنه در تختخواب»، «هی آره! زندگیتو بکن»، «نقطه اوج» اشاره کرد. در سال 1993 ، هلن موفق شد به عنوان یکی از 20 داستان‌نویس برتر گرانتا زیر 40 سال انتخاب شود.  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

گردآوری بخشی از کتاب‌های اصلی در این مجموعه، که عینا همانگونه که در کتاب اصلی است نوشته شده‌اند، خواننده را به خود جذب و او را ترغیب می‌کند که کتاب اصلی را بخواند. این سبک از نوشتار و چاپ کتاب، می‌تواند در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی بسیار موثر واقع شود.  

پیشنهاد کتاب

کتاب «آوار سرنوشت» مجموعه داستان‌های برگزیده سال 2011 است را در بر می‌گیرد. این کتاب نیز نوشته هلن سیمپسون است که جایزه ادبی اُ. هنری را از آن خود کرد. در صورتی که به خواندن داستان‌های بیشتری از این نویسنده علاقه‌ دارید، این کتاب را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب صوتی مادری

نام لاتین کتاب: Motherhood نویسنده: هلن سیمپسون Helen Simpson مترجم: حسین کاظمی یزدی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: داستان تعداد صفحات: 144      

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها