نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

لباس رسمی لازم نیست


NotesPages 103 صفحه
              

معرفی کتاب

  زهره زاهدی در کتاب صوتی لباس رسمی لازم نیست ، مجموعه‌ای از داستان‌هایی را که تجربیات واقعی انسان‌ها هستند، گردآوری کرده است. این داستان‌ها حول محور تجربیات می‌گردند و از لحاظ روان‌شناختی، بسیار قدرتمند هستند. یکی از بهترین ابزارها برای برقراری ارتباط، استفاده از داستان است. داستان‌ها با سنت‌های قدیمی، افسانه‌ها، الگوهای کهن، اسطوره‌ها و نمادها پیوند خورده‌اند حقایقی از جهان را برای ما روشن می‌کنند.  

این کتاب در مورد چیست؟

کتاب صوتی لباس رسمی لازم نیست ، سیزده داستان کوتاه آموزنده را روایت می‌کند. همه این داستان‌ها شامل نکات با ارزش، آموزنده و اخلاقی هستند. این کتاب متنی دو زبانه دارد که به تقویت زبان انگلیسی نیز کمک می‌کند. موضوع اکثر داستان‌های کتاب، عشق به خداوند و عشقی الهی است و نشان می‌دهد خداوند دغدغه‌ها و نیازهای انسان‌ها را می‌داند. خداوند ما را همین‌گونه که هستیم می‌پذیرد و از ما می‌خواهد که به سوی او برویم پس لباس رسمی لازم نیست. داستان‌های این مجموعه عبارتند از:
 1. به کاشتن ادامه بده
 2. لباس رسمی لازم نیست
 3. حسرتی نیست
 4. فراموش‌نشده
 5. دیدن، باور کردن است!
 6. آه ...
 7. قلوه‌سنگ‌های بزرگ
 8. پسری که هرگز نمی‌توانم فراموش کنم
 9. تاکسی‌سواری‌ای که هرگز فراموش نخواهم کرد
 10. معرکه‌ترین بابای عالم
 11. بریدن شیرینی
 12. کاراته‌باز
 13. خداحافظ مادر
   

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی لباس رسمی لازم نیست

« یک هفته بعد دوباره همین کار را کرد. هر هفته عازم سفر پنهانی به قطعه زمین مخروبه می‌شد و درخت و بوته و علف می‌کاشت، که اغلب آنها مثل بسیاری از امیدها و رویاهای ما پژمرده و خشک شدند. اما پل ایمان داشت و به کاشتن ادامه داد. پانزده سال تمام کارش همین بود. اما وقتی کل دره‌ای که در آن دانه‌های صنوبر کاشته بود، به دلیل بی‌احتیاطی یک شبان سوخت و از بین رفت. پل شکست و زیر گریه زد. آیا هیچ‌یک از شما در زندگی چنین شکستی داشته‌اید؟ من که داشته‌ام. اما پل کمر راست کرد و به کاشتن ادامه داد. بادهای منجمدکننده و گرمای سوزان، رانش زمین و سیل و آتش‌سوزی بارها و بارها حاصل کارش را از بین بردند. اما او به کاشتن ادامه داد. یک شب فهمید که جمع کارگران یک بزرگ‌راه آمده‌اند و از آن محل چندین تن خاک برای تسطیح یک جاده برده‌اند و به این ترتیب  همه گیاهانی که او با رنج و زحمت زیاد در آن ناحیه کاشته بود نابود شده بودند. شما را نمی‌دانم، اما این شبیه حوادثی است که در زندگی من روی داده‌اند. وقت دعای اساسی رسیده بود و سپس پل به کاشتن ادامه داد. »  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

داستان‌های این کتاب کوتاه و جذاب خواندنی هستند، به علاوه متن آنها به دو زبان فارسی و انگلیسی در کتاب گنجانده شده است. از این رو برای تقویت و تمرین زبان انگلیسی بسیار مفید خواهد بود.  

پیشنهاد کتاب

کتاب «نه داستان» نوشته جروم دیوید سلینجر، نویسنده معاصر آمریکایی است. این کتاب مجموعه‌ای از نه داستان‌ کوتاه است که برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب صوتی لباس رسمی لازم نیست

نام لاتین کتاب: No Jacket Required مترجم گردآورنده: زهره زاهدی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: ادبیات داستانی تعداد صفحات: 104        

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها