نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

قهرمان گفتگو


            

معرفی کتاب

زیربنای فلسفی کتاب قهرمان گفتگو یا جودوی کلامی نوشته جورج جی. تامپسون این است که افراد بتوانند با کلام خود در هر نبردی پیروز شوند و به مقاصد حرفه‌ای خود دست پیدا کنند. شیوه‌هایی که در این کتاب بیان شده است می‌تواند هر موقعیت سخت و دشواری را به سمت آرامش و یافتن راهکاری عملی سوق دهد. در شرایط امروزی که استرس‌ها و اضطراب‌های زیادی در زندگی هر کدام از ما وجود دارد و اکثر افراد با کوچک‌ترین مسائل از کوره در می‌روند، بهتر است یاد بگیریم که چگونه با موقعیت‌های دشوار برخورد کنیم و بتوانیم آنها را با آرامش و منطق جابه‌جا کنیم.

موضوع کتاب قهرمان گفتگو چیست؟

کتاب قهرمان گفتگو در سال ۱۹۹۳ چاپ شده است؛ اما هنوز هم می‌تواند راهنمای مناسبی برای بهبود روابط افراد از طریق همدلی و منطق باشد. جودوی کلامی می‌تواند روابطمان را بهبود ببخشد و همچنین کیفیت زندگی‌مان را بالا ببرد و در هر مقطعی از زندگی برای ما کارساز باشد. اصول جودوی کلامی برای کسانی طراحی شده است که می‌خواهند روابطی خوشایند و سازنده با خانواده، همکاران و حتی دوستان خود داشته باشند.

مطالبی جذاب و خواندنی در کتاب قهرمان گفتگو

«همینطور که این جریان را شرح می‌دهم، می‌بینید که دو راه در پیش‌پای من بود؛ یک راه این بود که من از اختیاراتم استفاده می‌کردم و توضیحی به آن راننده نمی‌دادم و فقط یک جمله به او می‌گفتم از اتومبیل بیرون بیا، چون قانون این را می‌گوید و وقتی که گفت بیرون نمی‌آیم او را با زور از ماشینش بیرون می‌آوردم، دستبند می‌زدم و به کلانتری می‌بردم. اکنون سؤال این است که اگر تمامی این روش‌ها کار نکرد و آن راننده از اتومبیل بیرون نیامد آن‌وقت چی؟ اگر شما پلیس هستید ممکن است که دیگر به آخر راه‌حل‌های خود برای بیرون آوردن راننده رسیده باشید و دیگر وقت این باشد که شما راننده را با زور از اتومبیلش بیرون بکشید، اما من هنوز یک راه‌حل به عنوان آخرین مرحله استفاده از کلمات دارم، قبل از اینکه کار به مرحله زور برسد.» «معامله با چنین شخصی بسیار مشکل بود و در صحبت‌هایش تهدیدهای تند می‌کرد و دوست من کریس هر دفعه صحبت‌های او را دور می‌زد و همیشه به شخص مقابل پیشنهادی می‌کرد که اگر ما نیروهایمان را یکی کنیم به مراتب تجارت موفق‌تری خواهیم داشت و دائم به مخاطب خودش نوید می‌داد که هیچ قصد سوءاستفاده وجود ندارد. تمام این سخنان مثبت و مؤثر باعث شد که طرف مقابل که یک تاجر تهدیدکننده بود کاملاً نرم شود و یکی از موفق‌ترین معاملات را با کریس انجام دهد.»

چرا این کتاب مفید و کاربردی است؟

کتاب قهرمان گفتگو انواع موقعیت‌هایی را که هر روز در خانه یا محل کار هنگام گفتگو برایتان پیش می‌آید را مورد بررسی قرار می‌دهد و سعی می‌کند با طرح سناریوهای مختلف برای هر کدام راه‌حلی منطقی و مصلحت‌آمیز ارائه دهد. این کتاب به شما یاد می‌دهد که با آرامش دیگران را متقاعد کنید و با موفقیت از موقعیت‌های کلامی دشوار گذر کنید. همچنین می‌آموزید قبل از صحبت کردن فکر کنید و بتوانید عکس‌العمل‌های احساسی‌تان را کنترل کنید.

مشخصات کتاب قهرمان گفتگو

عنوان اصلی کتاب: Verbal judo: the gentle art of persuasion نویسنده کتاب: جورج جی. تامپسون  (Thompson George) و جری بی. جنکین (Jenkins, Jerry B) مترجم: سعید مینویی ژانر کتاب: روانشناسی تعداد صفحات کتاب: ۱۸۰ صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها