نویسنده:

قدرت نرم


NotesPages 288 صفحه
              

معرفی کتاب

  کتاب قدرت نرم نوشته هیلاری گالو، راهی متفاوت را برای مذاکره‌ای موفق در زندگی و تجارت ارائه می‌دهد. این کار مبتنی بر تجربه حل مذاکرات دشوار در سازمان‌های بزرگ، میانجی‌گری در اختلافات کوچک و حتی کار با کودکان دبستانی است. این راهی برای بیرون آوردن قدرت نرم از هسته‌ای قوی است.  

معرفی کتاب

یک مشاهده اصلی این است که «معاملات زرهی» در معاملات چالش برانگیز زندگی ما بسیار آسان است. جبهه سخت، ما را از حقیقت عایق می‌کند. در پشت جبهه سخت ما آسیب‌پذیرتر هستیم. بعضی اوقات هرچه آسیب‌پذیرتر شویم جلوتر قرار می‌گیریم و همین امر سبب سخت‌تر شدن می‌شود. کتاب قدرت نرم، برای شکستن زره و برقراری تعادل دوباره به شما کمک خواهد کرد. قدرت نرم مبتنی بر پاسخ‌گویی به چهار چالش اساسی است. عدم تعادل در هر یک از این زمینه‌ها می‌تواند توانایی ما در مذاکره را تضعیف کند. اصول، قدرت، مردم و ادراک، این چهار چالش را تشکیل می‌دهند.  (4P: Principles, Power, People, Perception) اولین تمرکز کتاب قدرت نرم، بر قدرت درونی است. در اینجا ما به قدرت و اصول نگاه می‌کنیم تا قدرت را از هسته اصلی خود به دست آوریم. سپس در مورد روشی صادقانه و اصولی‌تر، برای درک نیازهای ما و دیگران، صحبت می‌کند. این امر به طور موثر، زره را در داخل مرزهای ما قرار می‌دهد. مهمترین موارد بعدها پیش می‌آید. ایجاد قدرت درونی، نقطه شروع است. لایه‌برداری از زره‌های خارجی همچنین باعث می‌شود جبهه‌ نرم‌تری داشته باشید. این همان چیزی است که کتاب قدرت نرم ، بر روی افراد، چگونگی بهبود روابط و ادراک ما تمرکز می‌کند. جبهه‌ای نرم همراه با هسته‌ای قوی به ما امکان می‌دهد تا مذاکره‌ای پیچیده را پشت سر بگذاریم یا مکالمه‌ای دشوار را انجام دهیم. در آخرین مبحث کتاب درباره چگونگی گوش دادن و آنچه می‌تواند مانع گوش دادن شود، می‌خوانیم.  

گزیده‌هایی از کتاب قدرت نرم

«مدیر رستوران که مدتی در حال تماشایش بودیم، یک مرد جوان پرانرژش بود که تمام انرژی خود را در انجام امور صرف می‌کرد. مشتری از مدیر پرسید که آیا میز خالی برای صرف شام وجود دارد؟ که جواب شنید: «نه، متاسفانه همه میزها رزرو شده است.» مرد با بی‌میلی رستوران را ترک کرد. هنوز پنج دقیقه نگذشته بود که مرد دیگری وارد شد. برخورد این مرد متفاوت بود. او به مدیر سلام کرد و گفت که رستوران شلوغ است و باید از قبل میز رزرو می‌کرده، در نهایت بسیار به نرمی از مدیر پرسید که امکانی برای رزرو یک میز برای او و همسرش وجود دارد؟ مدیری که ما شاهد گرفتاری بسیار زیاد او بودیم لحظه‌ای مکث کرد و گفت چند لحظه صبر کنید تا نگاهی بیاندازم. پس از پنج دقیقه جستجو و بررسی رزروها و وضعیت رستوران، برگشت. یک میز هست و اگر فقط چند دقیقه صبر کنید تا آماده شود، می‌توانید آن میز را داشته باشید.»  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مدیران و سخنوران و کارمندان سازمان‌ها را که قصد تغییر در شیوه مذاکرات خود دارند، به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.  

مشخصات کتاب قدرت نرم

نام لاتین کتاب:  The Power of Soft نویسنده: هیلاری گالو Hilary Gallo مترجم: رضا رامز زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: موفقیت تعداد صفحات: 280      

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها