نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

فیلسوف ۶۰ ثانیه‌ای


              

معرفی کتاب

 

مقدمه

اندرو پسین در کتاب فیلسوف 60 ثانیه ای ، یک روش عالی را برای بهینه سازی توانایی‌های ذهنی بیان می‌کند. این کتاب متن شوخ طبع و روانی دارد به همین دلیل هنگام خواندن آن حتما سرگرم خواهید شد. از طرفی این کتاب به شما کمک می‌کند که توانایی‌های ذهنی خود را افزایش دهید. فیلسوف 60 ثانیه ای هدیه‌ای مناسب برای علاقمندان به تفکر است.  

معرفی کتاب

در زبان یونانی فلسفه به معنای عشق به دانش است. اما می‌دانیم که در دنیای امروز، زمان کافی برای به دست آوردن دانش نداریم. کتاب فیلسوف 60 ثانیه ای ، کتاب کوچک، خارق‌العاده و راه حلی برای این مساله است. این کتاب، در 60 بخش که خواندن آن یک دقیقه زمان می‌برد، نوشته شده است. می‌توانید هر روز در بین استراحت کاری‌تان، یک قطعه از حکمت فلسفی را مطالعه کنید. این کتاب برای بیدار کردن فیلسوف درونی‌تان نوشته شده است. ممکن است از وجود آن در درون خود بی‌اطلاع باشید اما پسین به شما این اطمینان را می‌دهد که چنین منطقى در شما وجود دارد و باید آن را در پیدا کنید. کتاب فیلسوف 60 ثانیه ای طوری نوشته شده که درک آن آسان باشد، اما شما را عمیقا به فکر فرو می‌برد.  

گزیده‌هایی از کتاب

لحن گفتارها کاملا تناقض‌آمیز هستند. اما تا کنون ما از آنچه که فیلسوف درون خواهد گفت باخبریم، یعنی آگاهی داشتن از بودن یا نبودن هر چیزی. آنچه که وجود دارد واقعی است و آنچه که واقعای است هر آن چیزی است که موجود است. هنگام نوشتن، من وجود دارم، شهر لندن، عدد شماره سه و خیلی چیزهای دیگر وجود دارند. اما همه چیزهای واقعی شبیه هم نیستند. بله شما وجود دارید و این کتاب را می‌خوانید اما مجبور نیستید وجود داشته باشید زیرا موقعیت‌ها و شرایط ممکن بسیاری وجود دارد که شما مجبور به پذیرفتن آنها نیستید. تصور کنید آن انفجار بزرگ هرگز رخ نمی‌داد، فرض کنید زندگی روی زمین هرگز پدید نمی‌آمد، یا مادرتان درست در لحظه لقاح سکسکه نمی‌کرد؛ این چیزها اتفاق نیفتاده‌اند اما می‌توانست رخ دهد و این به این معناست که موجودیت شما تصادفی است، یعنی هر چیزی که شما را پدید آورده است اتفاقی است اما می‌توانست تصادفی نباشد.  

در مورد نویسنده کتاب

اندرو پسین در سال 1962 در آمریکا متولد شد. او استاد فلسفه در کالج کانکتیکات است. پسین علاوه بر کتاب‌های دانشگاهی خود، چندین کتاب فلسفه برای خوانندگان عمومی و دو رمان تالیف کرده است. از جمله کتاب اخیرش، رمان «غیر منطقی» است که یک رمز و راز قتل تاریخی مبتنی بر زندگی غم‌انگیز و مرگ مرموز فیلسوف مشهور، رنه دکارت را تعریف می‌کند. وی همچنین سابقه کوتاه بازیگری نیز دارد و چندین بار در نمایش دیوید لترمن با عنوان «نابغه» ظاهر شد.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

پسین کار شگفت‌انگیزی کرده که فلسفه را برای غیر فیلسوفان آسان و معنی‌دار ساخته است. این کتاب کاملا عمیق و در عین حال بسیار لذت بخش برای کسانی است که حتی علاقمند به تفکر انتقادی در مورد هر چیزی هستند. گرچه قطعا بیشتر برای بزرگسالان نوشته شده، اما مخاطبان نوجوان هم به خود جذب کرده است. لحن و سبک شوخ طبعی دروازه‌ای خارق‌العاده برای فکر کردن به دنیای اطراف گشوده است. این کتاب را به هر بزرگسالی که اهل تفکر است توصیه می‌کنیم. به علاوه خواندن این کتاب  به هر بزرگسالی که مایل است فرزندان خود را با ایده‌های بزرگ آشنا کند نیز پیشنهاد می‌شود.  

به خواندن ادامه دهید

اگر به فلسفه ذهن علاقه دارید، کتاب «مطالب خاکستری»، پسین و گلدبرگ مقدمه‌ای کاملا واضح در این‌باره است. پسین افکار مهمترین فیلسوفان را در کتاب «سوال خدا» بیان می‌کند و جالب‌ترین استدلال‌های مومن و ملحد می‌نویسد.  

مشخصات کتاب

نام کتاب: فیلسوف 60 ثانیه ای نام لاتین کتاب: 60-Seconds Philosopher نویسنده: اندرو پسین Andrew Pessin مترجم: فرناز توانایان فرد زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: 138    

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها