نمایش نسخه الكترونيك

left arrow

صد سال تنهایی


              

معرفی کتاب

کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، در دهکده‌ای به نام ماکوندو آغاز می‌شود و به روایت شش نسل زندگی خانواده‌ی بوئندیا می‌پردازد. گابریل گارسیا مارکز با خلق این اثر، به عنوان پایه‌گذار رئالیسم جادویی شناخته می‌شود. او در این کتاب قدرت توصیفی که منحصر به خودش است را به کار می‌گیرد و هنگامی که کولی‌ها با خود جادو را به دهکده می‌آورند خواننده را شگفت‌زده می‌کند.

معرفی کتاب صد سال تنهایی

کتاب صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، روایتی است از زندگی شش نسل از خانواده‌ی بوئندیا با اسم‌هایی مشابه به هم. بنابراین پیشنهاد می‌شود به هنگام خواندن کتاب یک شجره‌نامه برای خود تدوین کنید. اسم هر شخص و خلاصه‌ای از خصوصیاتش را بنویسید. همین شباهت‌ها در اسامی و تفاوت‌های شخصیتی و اتفاقاتی که در داستان می‌افتد جذابیت داستان را چند برابر می‌کند.

گزیده‌ای از کتاب صد سال تنهایی

«ماه مارس کولی‌ها برگشتند. این دفعه یک تلسکوپ همراهشان آورده بودند و ذره‌بینی به اندازه‌ی یک تبل، که به عنوان آخرین کشف یهودیان آمستردام به نمایش گذاشتند. زنی کولی را آن سر روستا نشاندند و تلسکوپ را جلوی خیمه جا دادند. ردم با پرداخت پنج رئال روی تلسکوپ سر خم می‌کردند و زن کولی را در چند قدمی‌شان می‌دیدند. ملکیادس اعلام کرد: علم فاصله‌ها را از میان برداشته. به همین زودی‌ها آدم می‌تواند هر اتفاقی را که در دنیا می‌افتد تماشا کند، بی آن‌که از منزل بیرون بیاید.» «اورسولا دیگر طاقت نیاورد شکیبا بماند. فریادش بلند شد: اگر می‌خواهی خل بشوی، صاحب اختیاری. ولی جنونت را برای خودت نگهدار و کله‌ی بچه‌ها را با مزخرفات بچه‌ها پر نکن. خوسه آرکادیو بوئندیا، خونسرد و بی‌خیال از کلافگی همسرش، که در اثر خشمی ناگهانی اسطرلاب را بر زمین کوبید و شکست، ککش هم نگزید.» «اوایل، خوسه آرکادیو بوئندیا یک جور پدرسالار جوان‌منش و قبراق بود که برای بذر پاشی دستورالعمل می‌داد، برای پرورش بچه‌ها و احشام راهنمایی‌شان می‌کرد، و از هیچ کمکی به سایرین دریغ نداشت و حتی در فعالیت‌های جسمانی برای بهبود وضعیت جسمانی و رفاه جمع هم از دل و جان مایع می‌گذاشت. از همان ابتدا، چون خانه‌اش از سایر خانه‌های روستا بهتر و قشنگ‌تر بود، مابقی را به شکل و شبیه آن ساختند.»

در مورد نویسنده کتاب

گابریل گارسیا مارکز نویسنده‌ی اسپانیایی، با نوشتن این کتاب موفق به دریافت جایزه نوبل شد. کتاب‌های او در سراسر دنیا به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. او نویسندگی را در حوزه‌های مختلف از جمله داستان‌های کوتاه، رمان، ادبیات غیرداستانی و مجموعه داستان تجربه کرده است. و در هر بخش آثاری ماندگار و خواندنی به جا گذاشته است.

دیگر آثار نویسنده

رمان عشق در روزگار وبا از دیگر رمان های این نویسنده است که طرفداران زیادی دارد. اگر به داستان کوتاه علاقه دارید کسی به سرهنگ نامه نویسد و طوفان برگ از این نویسنده به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین اگر خواندن ادبیات غیر داستانی برای شما جذاب است، خواندن سرگذشت یک غریق و گزارش یک مرگ به شما توصیه می‌شود. از آن‌جا که مارکز روزنامه نگار هم بوده است، گزارش‌های او بسیارخوب توصیف شده‌اند و خیلی خواندنی هستند.

مشخصات کتاب صد سال تنهایی

 • نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
 • مترجم: کاوه میرعباسی
 • زبان اولیه کتاب: اسپانیایی
 • ژانر: رمان
 • تعداد صفحات: 455

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها