نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

سیر تا پیاز آداب غذاخوردن در رستوران


              

معرفی کتاب

کتاب سیر تا پیاز آداب غذا خوردن در رستوران ۱ کتابی از مجموعه‌ی آداب معاشرت امیلی پست، در واقع توسط پگی پست، آنا پست، لیزی پست، دانیل پست سنینگ نوشته شده است. رفتن به رستوران دارای آداب اجتماعی خاصی است و رعایت کردن آن‌ها می‌تواند نشانه‌ی مؤدب بودن شما باشد. گاهی اوقات نیز با دوستان جدید، همکاران یا رئیس خود به رستوران خواهید رفت و نیاز است بر آداب آن تسلط کاملی داشته باشید. در این مواقع، این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

معرفی کتاب

کتاب سیر تا پیاز غذا خوردن در رستوران ۱ نکات مفیدی درباره‌ی آداب رفتن به رستوران و غذاخوردن بیان می‌کند. برای مثلا اگر با رستوران آشنایی ندارید توجه به این نکات را به شما پیشنهاد می‌کند: آیا رزرو قبول می‌کنند، و در صورتی که نمی‌کنند چطور مسئله‌ی جا دادن به مشتریان را حل می‌کنند؟ وضعیت پارکینگ آن چگونه است؟ آیا باید لباس خاصی بپوشید؟ وقتی هنوز همه‌ی مهمان‌های شما نرسیده‌اند، آیا می‌توانید سر میز بنشینید یا نه؟ آیا کارت اعتباری قبول می‌کنند یا نه؟ و... همچنین آدابی در زمینه‌ی نشستن و انتخاب صندلی، آداب برخورد با گارسون و نکات سفارش غذا را به شما می‌آموزد.

گزیده‌هایی از این کتاب

«سفارش نوشیدنی‌های قبل از غذا اگر میز شما میزبانی دارد سفارش گرفتن نوشیدنی‌ از گروه برعهده‌ی اوست. بهتر است همان اولین باری که گارسون سؤال می‌کند نوشیدنی را سفارش بدهید حتی اگر همه سر میز ننشسته‌اند؛ کسانی که دیرتر می‌رسند می‌توانند دفعه‌ی بعدی که گارسون سر میز حاضر شد نوشیدنی‌های خود را سفارش بدهند. سفارش غذا وقتی میزتان غذاهای مخصوص روز را برایتان می‌خواند بهتر است قیمت غذای مورد علاقه‌ی خود را سؤال کنید، چون ممکن است بعضی از آن‌ها بسیار گران باشند. هم‌چنین اگر مهمان هستید هم این فرصت خوبی است برای سؤال کردن قیمت غذاهای روز، ولی بهتر است اجازه بدهید میزبان درباره‌ی آن سؤال کند. زمانی که انتخاب‌هایتان را به چند غذا محدود کردید می‌توانید از گارسون سؤال کنید کدام غذا را توصیه می‌کند. بسیاری از رستوران‌ها به کارمندانشان اجازه می‌دهند از غذاها بچشند تا بتوانند به مشتریان پیشنهاد بدهند. گارسون هم‌چنین می‌تواند اطلاعاتی درباره‌ی موادی که در غذاها به کار رفته و نحوه‌ی آماده‌کردنشان در اختیارتان قرار دهد.»

درباره‌ی نویسندگان

امیلی پست نویسنده‌ای آمریکایی بود که بیش از یک قرن است یکی از معتبرترین منابع آداب معاشرت به شما می‌رود. در این نسخه‌ی مدرن مجموعه‌ی آداب معاشرت، نوه‌ها‌ی نوه‌ی نوه‌ی او، یعنی لیزی، آنا، پگی و دانیل راه او را ادامه می‌دهند و کتاب‌های جدیدی در باب رفتارهای صحیح در مواقع مختلف می‌نویسند. این چهار نفر بینش جدیدی از رفتارهای مدرن ارائه می‌دهند و کتاب‌های بی‌شماری درباره‌ی فعالیت در شبکه‌های مجازی و هواپیماها و ... نوشته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

کتاب‌های زیادی در باب آداب معاشرت توسط اعضای مختلف خونواده‌ی پست نوشته شده است که از آن‌ها می‌توان به آداب کلی لباس پوشیدن، آداب کلی سلام و معارفه، آداب برخورد با افراد دارای معلولیت، آداب اجتماعی روزمره، آداب معاشرت در ازدواج و کتاب جامع آداب معاشرت در محیط کار اشاره کرد.

مشخصات کتاب :

نام: کتاب سیر تا پیاز غذا خوردن در رستوران ۱ نویسندگان: پگی پست، آنا پست، لیزی پست و دانیل پست سنینگ مترجم: مریم تقدیسی ژانر: آموزش تعداد صفحات: ۱۶

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها