نویسنده:

سیر تا پیاز آداب غذاخوردن در رستوران


              

معرفی کتاب

  کتاب سیر تا پیاز غذا خوردن در رستوران (2) یکی دیگر از کتاب‌های مجموعه آداب معاشرت امیلی پست است که نکاتی را درباره آداب غذا خوردن در رستوران آموزش می‌دهد. شاید در رستوران غذا خوردن امری پیش پا افتاده و راحت به نظر برسد، اما آداب و رسوم اجتماعی خاصی دارد که برای رعایت مقررات و احترام به خود و دیگران باید رعایت شود. در این کتاب به چند نکته از این آداب اشاره می‌شود.  

معرفی کتاب

ممکن است در هفته چندبار به دلایل مختلفی مانند کمبود وقت برای پخت غذا، دعوت و جلسه کاری، مهمانی رسمی و یا دوستانه، در رستوران غذا بخوریم. این امر نیز مانند دیگر بخش‌های زندگی ما، آداب و رسوم خاص خود را دارد. شاید بسیاری از این آداب را فراگرفته باشیم، اما نیاز به یادآوری داشته باشند و یا لازم باشد آداب دیگری را نیز بیاموزیم. کتاب سیر تا پیاز آداب غذا خوردن در رستوران (2) بخشی از مجموعه بزرگتری به نام راهنمای جامع آداب معاشرت است. امیلی پست در مجموعه آداب معاشرت، آداب و رسوم زندگی روزمره را که در اجتماع‌های بزرگ و یا کوچک مانند خانواده، محل کار یا مهمانی، لازم و ضروری هستند، بیان می‌کند. این کتاب به‌طور تخصصی و جزئی، آداب معاشرت مرتبط با غذا خوردن در رستوران را بررسی می‌کند.  

گزیده‌هایی از کتاب سیر تا پیاز آداب غذا خوردن در رستوران (2)

« پیش غذا پیش‌غذاها را با چنگال کوچکی که در بیرونی‌ترین قسمت سمت چپ چنگال غذا قرار گرفته بخورید. برای خوردن صدف از چنگال مخصوص صدف که در سمت راست کاردها و قاشق‌ها قرار گرفته استفاده کنید. اگر سوپ سفارش داده‌اید گارسون احتمالا قاشق را به همراه سوپ سر میز می‌آورد. اگر قاشق قبلا روی میز چیده شده، آن را در سمت راست کارد یا کاردها قرار داده‌اند. بشقاب غذاهای مشترک، مانند آنتی‌پاستا را دور میز بچرخانید، آن را برای فرد کناری نگه دارید تا برای خود بکشد، و برای کشیدن آن، از قاشقی که کنار آن قرار دارد استفاده کنید. اگر بشقابی برای پیش‌غذا در نظر گرفته نشده است، از پیش‌دستی نان استفاده کنید. »  

در مورد نویسنده کتاب

پگی پست در سال 1960 پس از مرگ مادربزرگش، امیلی پست نویسنده مجموعه آداب معاشرت، نوشتن ادامه این مجموعه را به عهده گرفت. پگی پست به همراه اعضای خانواده خود، آنا، لیزی و دانیل پست، نسخه‌های دیگر این مجموعه را گردآوری می‌کند.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

همه کسانی را که به آداب اجتماعی احترام می‌گذارند و سعی در رعایت کردن آن دارند، به خواندن کتاب سیر تا پیاز آداب غذا خوردن در رستوران (2) دعوت می‌کنیم.  

به خواندن ادامه دهید

شماره‌های دیگر کتاب سیر تا پیاز آداب غذا خوردن در رستوران و همچنین کتاب‌های دیگر مجموعه آداب معاشرت امیلی پست را برای مطالعه بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب سیر تا پیاز آداب غذا خوردن در رستوران (2)

نویسنده: پگی پست Peggy Post مترجم: مریم تقدسی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: خودیاری      

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها