نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

سه‌شنبه‌ها با موری


NotesPages 199 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب صوتی سه شنبه ها با موری، حکایت استاد روان‌شناسی است که از یک بیماری عصبی رنج می‌برد. اما تا آخرین لحظات زندگیش همواره سعی می‌کند از تک تک لحظات زندگی‌اش استفاده کند. دیدار با شاگرد قدیمی‌اش که هر سه شنبه اتفاق می‌افتد؛ تأثیر بسیار خوبی برای هردو آن‌ها دارد. میچ آلبوم نویسنده کتاب سه شنبه ها با موری، به دلیل قلم روانی که دارد داستان را خیلی روان توضیح می‌دهد. به همین دلیل معمولاً مخاطب با آثارش ارتباط خوبی برقرار می‌کند. اغلب برای همه‌ی ما پیش آمده که در دوران تحصیل با یکی از معلم‌ها یا اساتیدمان راحت‌تر ارتباط برقرار کنیم. معمولاً در این دوران، یکی از آن‌ها، بیشتر بچه‌ها را درک می‌کرد. اگر شما هم همچین تجربه‌ای دارید، شنیدن این کتاب به شما توصیه می‌شود.

داستان کتاب صوتی سه شنبه ها با موری در مورد چیست؟

کتاب صوتی سه شنبه ها با موری به نقل رابطه‌ی دوستانه‌ی استاد، شاگردی می‌پردازد. این رابطه در زندگی شخصی شاگرد تأثیر زیادی می‌گذارد. او یاد می‌گیرد که با حفظ احترام به خواسته‌ی هر شخص همواره در شرایط سختی و بیماری نیز در کنار اطرافیانش بماند. که این امر به او کمک می‌کند با برادر کوچک‌ترش که به دلیل بیماری سرطان از آن‌ها دوری می‌کند ارتباط برقرار کند. او در دیدارهایی که با استادش دارد در مورد موضوعات مختلفی از جمله خانواده و عشق به فرزند صحبت می‌کنند. این صحبت‌ها شاگرد را روز به روز بیشتر با معنای زندگی آشنا می‌کند. این کتاب در قالب داستانی که روایت می‌کند به مفاهیم و ارزش‌های مهمی اشاره دارد. به طور مثال این‌که، انسان باید در هر شرایطی پیوسته امیدوار باشد و قدر تک تک لحظه‌هایش را بداند. برای رویارویی با هر مشکلی در زندگی آماده باشد و از آن فرار نکند. میچ آلبوم معمولاً در همه‌ی آثارش به زیبایی این مفاهیم را گنجانده است.

نقل‌قول‌هایی از این کتاب

«با وجود تمام اتفاقاتی که داشت در زندگی‌اش می‌افتاد صدایش هنوز قوی و گرم بود و میلیون‌ها فکر در سرش جریان داشت. با سرسختی تصمیم گرفته بود ثابت کند که معنی «در حال مرگ بودن» معادل «بی مصرف بودن» نیست.» «یک بار دیگر غرق کار شدم. کار می‌کردم چونمی‌توانستم آن را کنترل کنم. کار می‌کردم چون کار برایم ملموس بود. و هر بار که به آپارتمان برادرم در اسپانیا تلفن می‌کردم و صدایش را روی دستگاه ضبط می‌شنیدم که اسپانیولی حرف می‌زد بیشتر از او احساس دوری می‌کردم، تلفن را قطع می‌کردم و باز به کار می‌‍پرداختم.» «نوشتن این کتاب در واقع ایده موری بود و اسمش را گذاشته بود «تز آخر ما» مثل همه‌ی کارهای تحقیقاتی خوب، ما را به هم نزدیکتر کرده بود و موری خیلی خوشحال بود که چند ناشر حتی قبل از مرگش نسبت به چاپ این کتاب علاقه اظهار علاقه کرده بودند. پیش پرداخت کتاب کمکی بود برای دادن هزینه‌های پزشکی سرسام‌آور موری و هر دومان از این بابت شاکر بودیم.»

در مورد نویسنده کتاب

میچ آلبوم، نویسنده‌ی آمریکایی، معمولاً در داستان‌هایش از فاکتورهایی مانند روابط خانوادگی، مرگ، زندگی و زمان استفاده می‌کند. او همواره در داستان‌هایش انسان را به شناخت معنای زندگی و اهمیت تک تک لحظه‌های آن تشویق می‌کند. داستان‌های او معمولاً با شخصیت‌ها و دیالوگ‌هایشان روایت می‌شود و خیلی توصیفی نیستند. همچنین یادآوری خاطرات شخصیت‌های داستان‌هایش، اغلب از ویژگی‌های آثار او هستند. این بازی با زمان به جذابیت داستان‌هایش نیز می‌افزاید.

پیشنهاد کتاب از این نویسنده

اگر شما به داستان و رمان علاقه دارید؛ نوشته‌های میچ آلبوم ساده، روان و در عین حال پر معنا و مفهوم هستند. از دیگر آثار او می‌توان به پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید، نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید، اولین تماس تلفنی از بهشت و نگهبان زمان اشاره کرد.

مشخصات کتاب سه شنبه ها با موری

 • نام لاتین کتاب: Tuesdays with Morrie
 • نویسنده: میچ آلبوم (Mitch Albom)
 • مترجم: دکتر محمود دانایی
 • زبان اولیه کتاب: انگلیسی
 • ژانر: سرگذشت‌نامه
 • تعداد صفحات: 192

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها