نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

زندگی با تمام وجود


              

معرفی کتاب

کتاب زندگی با تمام وجود، اثری از برنه براون، به شما شهامت یک زندگی تمام عیار را خواهد داد. برای اینکه با تمام وجودتان زندگی کنید، باید قدر داشته‌های خود را بدانید و از خداوند بابت وجود آنها شکرگزار باشید. باید کمی به خود اهمیت داده و خودتان را دوست داشته باشید. برای زندگی کردن با تمام وجود، نیاز به انجام کار خاصی نیست، فقط کافیست کمی بیشتر یکدیگر را دوست داشته باشیم.

معرفی کتاب زندگی با تمام وجود

کتاب زندگی با تمام وجود، راهکارهایی را برای بهره‌ی کافی بردن از زندگی ارائه داده است. یکی از رهنمون‌ها، این است که دامنه‌ی همدلی و ارتباط‌مان را با دیگران گسترش دهیم و نواقص درون‌مان را بپذیریم. این کتاب مملو از موضوعات تاثیرگذاری مانند همدلی نسبت به خود، پذیرش و سپاس و قدردانی است. در هر یک از رهنمون‌های این کتاب، بخشی تحت عنوان یافتن «راهی برای گریز از فشار» هست که به شما کمک می‌کند در مواقعی که احساس می‌کنید تحت فشار هستید، آگاهانه انتخاب کنید و کاری انجام دهید.

گزیده‌ای از کتاب

«پایکوبی به دلیل احساس خجالتی که ایجاد می‌کند، برای بسیاری از مردم دشوار است. به همین دلیل یا در خانه و یا در مقابل عده‌ای که دوستشان دارند این حرکات را انجام می‌دهند. احساس خجالت در برخی دیگر آن‌قدر زیاد است که اصلا اين كار را نمی‌کنند. زنی به من گفت: «گاهی وقتی مشغول تماشای تلویزیون هستم، ناخودآگاه پاهایم را به زمین می‌کوبم. وقتی به خودم می‌آیم احساس خجالت می‌کنم. چون اصلا ریتم ندارم. بدون شک برخی از مردم موسیقی را بیشتر درک می‌کنند و ذهن‌شان با آن هماهنگ‌تر است. ولی من به‌تدریج متوجه شده‌ام که این حرکات موزون در دی. ان. ای. ما حک شده است. نه انواع مختلفی از این حرکات که در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی می‌بینیم، بلکه کشش شدیدی به سمت ریتم و حرکت. شما می‌توانید این تمایل به حرکات موزون را در کودکان مشاهده کنید. تا زمانی‌که به فرزندان‌مان نگفته‌ایم باید مراقب وضعیت ظاهری خود باشند و به افکار دیگران درباره‌ی خود اهمیت بدهند، آنها حرکات موزون انجام می‌دهند. حتی گاهی این حرکات را برهنه انجام می‌دهند. حرکاتشان همیشه موزون یا دارای ریتم نیست، ولی همیشه با شادی و لذت همراه است.»

درباره‌ی نویسنده

دکتر برنه براون محقق، نویسنده و استاد دانشگاه است. برنه علاوه‌بر این کتاب، نویسنده‌ی کتاب‌های «فکر می‌کردم این مشکل تنها متعلق به من است (ولی نیست): حقیقتی درباره‌ی کما ل‌گرایی، بی‌کفایتی و قدرت» (گوتام 2007 ) و «زندگی کردن با تمام وجود: ماجراهای معنوی جدایی، رشد و یافتن نشاط » (هیزلدن، در دست چاپ) را نوشته است.

چرا باید کتاب زندگی با تمام وجود را بخوانیم؟

اگر می‌خواهید با تمام وجود زندگی کنید باید:

 • اصالت را در خود پرورش دهید
 • با خودتان مهربان باشید
 • نشاط و سپاس را در خود پرورش دهید
 • آرامش و سکون را در زندگی‌تان پروش دهید
 • روحیه‌ای انعطاف‌پذیر را در خود پرورش دهید

حال این سوال پیش می‌آید چگونه این موارد را درون خود پرورش دهیم؟ خواندن کتاب زندگی با تمام وجود راهنمای خوبی در این زمینه است.

مشخصات کتاب

نام لاتین کتاب: The Gifts of Imperfection نویسنده: برنه براون مترجم: مریم تقدیسی تعداد صفحات: 184 ژانر: موفقیت و خودسازی

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها