نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

روانشناسی فریبکاری


            

معرفی کتاب

کتاب صوتی روانشناسی فریبکاری نوشته پل اکمن راهنمایی است که به شما کمک می‌کند به راحتی گول افراد دروغگو را نخورید و با ترفندهایی کشف کنید که چه زمانی با دروغ و فریبکاری مواجه هستید. اگر شما هم فریب کلام و رفتار افراد را به راحتی می‌خورید و نمی‌توانید دروغ آن‌ها را تشخیص دهید، در این کتاب می‌آموزید که چگونه زبان بدن، صدا، حالات چهره‌ی فرد می‌تواند دست او را رو کند و به شما راهکارهایی ارائه می‌دهد که در این مواقع چه رفتاری از خود نشان دهید.

موضوع کتاب روانشناسی فریبکاری

موضوع کتاب روانشناسی فریبکاری «Telling Lies» روان‌شناسی، موفقیت، روابط عمومی، ارتباطات است. پل اکمن ابتدا دروغ را تعریف می‌کند و درک درستی از آن به ما می‌دهد، بعد به این می‌پردازد که دروغ گفتن چه نمودهایی در چهره و حرکات فرد دارد. هدف نویسنده کتاب فقط این نیست که دست دروغگوها را رو کند؛ بلکه می‌خواهد با بررسی اینکه آدم‌ها چه موقع و چگونه دروغ می‌گویند، درهای جدیدی را به روی درک رفتار آدم‌ها باز کند و به بهبود روابط انسانی کمک کند.  

نقل قول از کتاب روانشناسی فریبکاری

«مری زن 42 ساله و خانه‌دار بود، او سه بار دست به خودکشی زده بود و در این میان مورد سوم از دفعات قبل به مراتب جدی‌تر بود. این بار هم شانس زندگی به او رو کرد و کاملا تصادفی قبل از این‌که مصرف بیش از حد قرص‌های خواب‌آور او را از پای درآورد، شخصی پیدایش کرد. سرگذشت مری تفاوت زیادی با زنان دیگری نداشت که از افسردگی در سنین میان‌سالی رنج می‌برند. بچه‌ها بزرگ شده بودند و دیگر نیازی به مادرشان نداشتند، فکر و ذکر همسرش هم کارش و نگرانی شغلی‌اش بود. او احساس بیهودگی می‌کرد، زمانی که بستری شد دیگر توان سرو سامان دادن به زندگی را نداشت. فیلم مصاحبه مری بیش‌تر روان درمان‌گران جوان و حتی بسیاری از روان‌شناسان و روان‌پزشکان که فیلم را دیدن، را فریب داد. صدها بار فیلم مرور شد تا سرنخی از فریب به دست آوریم، تا بالاخره در یک لحظه مکث مری...»

در مورد نویسنده کتاب روانشناسی فریبکاری

پل اکمن روانشانسی متخصص و معروف است که در بسیاری از کتاب‌ها، نام او را در کنار داروین و فروید می‌بینیم. او بیش از ۶۰ سال از زندگی‌اش را صرف مطالعه درمورد انسان‌ها و احساساتشان، به خصوص دروغ و فریبکاری کرده است. اکمن به عنوان قوی‌ترین انسان در تشخیص دروغ می‌شناسند. از جمله‌ کارهای اکمن، تلاش او برای تحلیل و ارزیابی زبان بدن و فراگیر بودن در تمام آدم‌هاست. تحقیقات مفصل او نشان داد از میان تمام نشانه‌هایی غیرکلامی ارتباطی، حالات و نشانه‌ها چهره در تمام جهان یکسان هستند. او سالها به نقاط مختلف جهان سفر کرد و حتی در میان قبایل بدوی زندگی کرد تا به این اطمینان برسد که همه انسانها مستقل از سن و رنگ و نژادشان، احساسات خود را به شکل یکسانی در چهره بروز می‌دهند.  

مشخصات کتاب روانشناسی فریبکاری

نام کتاب: روانشناسی فریبکاری نویسنده: پل اکمن Paul Ekman مترجم: نگین کشاورزیان ژانر:روانشناسی موفقیت تعداد صفحات: ۳۲۸ صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها