نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

راهنمای بارداری سالم


            

معرفی کتاب

کتاب راهنمای بارداری سالم منبعی‌ست قابل اعتماد نه‌تنها برای مادران، بلکه همچنین برای پدرانی که منتظر از راه رسیدن فرزندان‌شان در آغوش ‌گرم خانواده هستند. این کتاب شامل تمرین‌ها و اطلاعات مفید و کاربردی‌ست که هر مادر و پدری مخصوصا آن‌دسته که انتظار اولین فرزندشان را می‌کشند باید بدانند.

موضوع کتاب راهنمای بارداری سالم

کتاب راهنمای بارداری سالم توسط پزشکان مجربی نوشته شده که خود حالا پدران و مادرانی با تجربه هستند که تجربه‌های شاخص و مورد استفاده‌ی خود را در اختیار والدینی می‌گذارند که نیاز به اطلاعاتی جدید همراه با راه‌کارهایی مفید دارند. اندک رويدادی در زندگی هر فرد هست كه با اهميت و شادی تولد بچه رقابت كند. اين فرد تازه‌ای كه به اين دنيا می‌آوريد، چنان مهم می‌شود كه برای پروراندن و نگهداری از او هر كاری خواهيد كرد. علاقه‌ی شما به اين كتاب از اشتياق شما برای ايجاد اين رابطه‌ی ناگسيختنی حكايت دارد. می‌خواهيد هر آنچه می‌توانيد انجام دهيد تا به شما كمک كند از داشتن بارداری سالم و آغازی شگفت‌انگيز برای زندگی فرزندتان اطمينان يابيد.

بخش‌هایی از کتاب راهنمای بارداری سالم

از بارداری كه صحبت می‌شود، از پيش انديشيدن به آن، می‌تواند موجب شود شما و فرزندتان بهترين آغاز ممكن را داشته باشيد. اگر داريد اين كتاب را می‌خوانيد و هنوز در مرحله‌های برنامه‌ريزيی پيش از بارداری هستيد، آفرین! شما در حال آغاز كردن مسيری فرح‌بخش، گاهی گیج‌كننده، ولی همواره ارزشمند، به سوی پدر و مادر شدن هستيد. انتخاب‌های سالم در سبک زندگی در طول بارداری ضروری هستند. به احتمال زياد، پزشكتان درباره‌ی اهميت برنامه‌ی غذايی سالم، ورزش مداوم و كنترل كردن تنش با شما صحبت خواهد كرد. تغذیه‌ی خوب و ورزش، محيطی مطلوب را برای بچه‌ای سالم فراهم خواهند كرد. اگر به خوردن غذاهای سرپايی عادت داريد، شايد لازم باشد پيش از اینكه باردار شويد، برخی از اين غذاها را كنار بگذاريد و ميوه‌ها و سبزيجات سالم و مقدار زيادی غلات كامل را جايگزين كنيد. برای كنار آمدن با خستگی و ناراحتی، سعی كنيد خود را مشغول كنيد. پروژه‌ای برای كار كردن پيدا كنيد، آخرين كتاب پرفروش را بخوانيد و با دوستان و خانواده وقت بگذرانيد. فعال نگه داشتن ذهن كمک می‌كند روزها با سرعت بيشتری سپری شوند تا اینكه بالاخره روز بزرگ فرا رسد و زايمان آغاز شود. به علاوه، چه كسی می‌داند ديگر چه زمانی اين همه وقت برای خودتان داشته باشيد.

مختصری درباره نویسندگان کتاب راهنمای بارداری سالم

دكتر راجر هارمز (Roger Harms) متخصص در بخش زنان و زايمان است و در 32 سالی كه در مِيو كلينيک مشغول به کار بوده است، بالای هزاران زن را در طول بارداری و زايمان مراقبت و راهنمايی كرده است. دكتر هارمز در ابتدا استاديار كالج پزشكی و مِيو كلينيک و سپس برنده‌ی جايزه‌ی استاد ممتاز مِيو كلينيک شد. دكتر هارمز می‌گويد پدر شدن مهمترين تجربه‌ای است که از آن اطلاعات بسیار آموخته است. دكتر مايرا ويک (Myra Wick) متخصص بخش زنان و زايمان و بخش ژنتيک پزشكی است. او استاديار كالج پزشكی مِيو كلينيک هم هست. دكتر ویک، به عنوان مادرِ چهار فرزند، می‌تواند بارداری را هم از ديدِ یک پزشک و هم از ديدِ يک مادر درک کند.

مشخصات کتاب راهنمای بارداری سالم

عنوان اصلی کتاب: Mayo Clinic guide to a healthy pregnancy نویسندگان: نوشته‌ی كارشناسان ميوكلينيک/ تاليف راجر هارمس Roger Harms و مایرا ویک Myra Wick مترجم: نگین اسلامی‌فر ژانر: سلامت زنان تعداد صفحات کتاب: ۶۵۲ صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها