نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

رازهای قضاوت نکردن


            

معرفی کتاب

کتاب رازهای قضاوت نکردن از محمود دانایی از کتاب‌هایی است که به تغذیه‌ی معنوی روح می‌پردازد، زیرا تغذیه و نگهداری از روح به اندازه‌ی جسم مهم است. این کتاب در یک برنامه‌ی سی روزه قصد دارد شما را به آرامش و آسایش در زندگی برساند؛ به طوری که اگر هر روز یک صفحه مطالعه کنید و به آن فکر کنید، امید است بر روی اخلاقیات شما تاثیر مثبت بگذارد و مفید واقع شود.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

همه‌ی ما انسان‌ها زندگی متفاوت از هم داریم، در طول روز با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شویم و هر کداممان زندگی را یک جور تجربه می‌کنیم. اما گاهی به راحتی این موضوع را نادیده می‌گیریم و دیگران را قضاوت می‌کنیم یا سبک زندگی او را با خودمان مقایسه کنیم؛ که این کار نادرست و ناعادلانه است و ما نیاز داریم برنامه‌ای جدی و اساسی ترتیب دهیم تا از این رفتار جلوگیری کنیم. کتاب رازهای قضاوت نکردن چنین برنامه‌ایی را برای ما توصیف می‌کند. با پرهیز از قضاوت، نه تنها می‌توانیم روابط سالم تری با دیگران داشته باشیم و آن‌ها در کنار ما بیشتر احساس راحتی کنند، بلکه خودمان نیز به آرامش و متانت بیشتری می‌رسیم و افکار منتقدانه و منفی در مورد دیگران را از خود می‌کنیم. در واقعی اخلاقی که می‌خواهیم در مقابله با دیگران داشته باشیم نگاهی مهربانانه و پر از درک است.

نقل قول‌هایی از کتاب رازهای قضاوت نکردن

«برای گذر از مانع‌ها، علاوه بر تحلیل دلیل‌هایی که باعث قضاوت‌های منفی می‌شود، توجه به تفاوت ظریف میان قضاوت تکنیکی و قضاوت اخلاقی، به کمکمان می‌آید.» «گاهی با کمی دقت در عملکردمان، درخواهیم یافت که از ارزیابی بی‌طرفانه بسیار دور شده‌ایم، درکمان تحت سلطه‌ی احساسات و نفس اماره‌مان قرارگرفته است؛ که دائما افکار و قضاوت‌های منفی نسبت به دیگران در فکرمان می‌دمد.» «با پرهیز از قضاوت منفی، آرامش و متانت بیشتری خواهیم یافت. از گفتن آنچه ضروری است واهمه‌ای نداریم، اما سعی می‌کنیم نظرها و پیشنهادهایمان را به شکلی بیان کنیم که باعث شرمندگی کسی نشود یا حالت انتقاد به خود نگیرد.»

درباره‌ی نویسنده

محمود دانایی، یکی از معروف‌ترین مترجم‌های کشورمان و نویسنده‌ای توانا است. او تا به حال به ترجمه‌ی خیلی از کتاب‌های آشنا، مخصوصا در زمینه‌ی روانشناسی، پرداخته است. از این کتاب‌ها می‌توان به سفر روح، بهشت برین حقیقت دارد، سه‌شنبه‌ها با موری و دورنمای بهشت برین اشاره کرد. همچنین از نوشته‌های شخص او می‌توان به رازهای فروتنی و رازهای نودوستی اشاره کرد.

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

شاید غرق شدن در دنیای خود و قضاوت کردن دیگران کار آسان‌تری باشد ولی مطمئنا زندگی را تلخ‌تر و شما را تنهاتر می‌کند. طبیعی است که هنگامی که رفتارهای  یک شخص ناآشنا را می‌بینیم افکاری درمورد درست یا غلط بودن این رفتارها به سراغمان بیاید، اما نکته‌ی مهم این است که نحوه‌ی دید خود را به آن شخص تغییر ندهیم و در نظر داشته باشیم ما از جایگاه و افکار او خبر نداریم. اگر می‌خواهید از بند قضاوت‌های ناخواسته‌ی نادرست رهایی یابید و با دیدی مثبت به زندگی نگاه کنید این کتاب را از دست ندهید.

پیشنهاد کتاب

برای تقویت انسانیت خود و البته تغذیه‌ی روحی، کتاب‌های دیگر این مجموعه، رازهای فروتنی و رازهای نودوستی را از دست ندهید. همچنین اگر به کتاب‌های روانشانسی و خودیاری علاقه‌مند هستید کتاب هنر تمرکز حواس و فکر و نیروی جادویی محبت به شما پیشنهاد می‌شود.

مشخصات کتاب رازهای قضاوت نکردن

نویسنده: محمود دانایی ژانر: خودیاری تعداد صفحات: ۶۴

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها