نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

رازهای فروتنی


            

معرفی کتاب

کتاب رازهای فروتنی متعلق به مجموعه‌ای از محمود دانایی است که با تعلیماتش به تغذیه‌ی روح می‌پردازد. نگهداری روح به اندازه‌ی مراقبت از جسم اهمیت دارد و می‌توانید با خواندن این کتاب مختصر، می‌توانید روزانه به وضعیت روحی خود رسیدگی کنید. این کتاب با سی جمله و متن کوتاه، دید جدید از فروتنی به شما ارائه می‌دهد. داشتن فروتنی و تواضع می‌تواند روابط شما با دیگران را بهبودی زیادی ببخشد.

معرفی کتاب

کتاب رازهای فروتنی در یک برنامه‌ی سی‌روزه نکات بسیار کاربردی درباره‌‌ی تواضع و فروتنی به شما می‌آموزد. شاید در گذشته فروتنی نشانه‌ی بزرگواری بود، اما امروزه بسیاری از افراد ممکن است آن را حقارت‌آمیز بدانند. در صورتی که فروتن باشید می‌توانید همواره از دیگران یاد بگیرید و به انسانی بهتر تبدیل شوید. تواضع به شما نشان می‌دهد که همیشه جای رشد و پیشرفت دارید و کسانی هستند که می‌توانند الگوی شما باشند. برای فروتنی باید ابتدا خود را بشناسید و محدودیت‌ها و نیازمندی‌های خود را بدانید. بدیهی است که اگر در برابر خداوند فروتنی از خود نشان دهید با ایمان‌تر خواهید شد و اگر در برابر اندیشمندان متواضع باشید می‌توانید حکمت خود را تقویت کنید. اگر هر روز حتی یک صفحه از این کتاب را بخوانید، در یک ماه زندگی خود را با فروتنی مثبت‌تر کرده‌اید. خواندن این جمله‌های مختصر در وقت‌های کوتاه آزادتان به شما پیشنهاد می‌شود.

گزیده‌هایی از این کتاب

«هر قدر هم تلاش کنم، نمی‌توانم جلو پیر شدنم یا از دست دادن چیزها و عزیزانی را که ممکن است به آنی ناپدید شوند بگیرم. این واقعیت چنان واضح و آشکار است که دیگر به آن توجه نمی‌کنم.» « من چیستم؟ تمام خردمندان و فیلسوفان، متفق‌القول، انسان را موجودی ناپایدار توصیف می‌کنند که چند صباح زندگی‌اش را در میان واقعیتی غوطه‌ور است که بر آن کنترلی ندارد، بد نیست در این‌باره حتی اگر شده انفرادی و با تعمق درونی، کمی بیشتر فکر کنیم تا بتوانیم این حقیقت را تحلیل کنیم.» «فرض ما این است که این تقسیم درونی یا جدایی بین دو«من» تأثیری منفی بر من خواهد داشت. این اصلی بنیادین در فلسفه‌ی معاصر است. در صورتی می‌توانم خوشحال باشم که با خودم آشتی کنم حتی با آن بخشی از وجودم که به نظرم مطلوب نیست.» «برخی از حقایق بهتر است ناگفته بماند: حقایقی که شاید دیگران را متأثر کند؛ اما چشم بستن بر حقایقی که باعث تأثرم می‌شوند، به نفعم نیست. هر قدر هم اولش ناخوشایند به نظر آیند.» «غروری که درباره‌ی آن صحبت می‌کنیم، شامل تمام خصوصیات روانی ماست و چنان ما را در خود جذب کرده است که از آن آگاه نیستیم. این غرور با هستی ما هم ماهیت و نزدیک به احساس وجودی است که در هر یک از ما وجود دارد.»

درباره‌ی محمود دانایی

محمود دانایی، یکی از معروف‌ترین مترجم‌های کشورمان و نویسنده‌ای توانا تا به حال به ترجمه‌ی خیلی از کتاب‌های آشنا، مخصوصا در زمینه‌ی روانشناسی، پرداخته است. از این کتاب‌ها می‌توان به سفر روح، بهشت برین حقیقت دارد، سه‌شنبه‌ها با موری و دورنمای بهشت برین اشاره کرد. همچنین از نوشته‌های شخصی او می‌توان به رازهای فروتنی و رازهای نودوستی اشاره کرد.

به خواندن ادامه دهید

این نویسنده کتابی به نام رازهای قضاوت نکردن نیز نوشته است که می‌تواند آموزنده باشد. همچنین می‌توانید از او کتاب‌های رازهای نوع دوستی و هر دانایی نمی‌تواند! را بخوانید.

مشخصات کتاب:

نام: کتاب رازهای فروتنی نویسنده: محمود دانایی ژانر: جملات قصار تعداد صفحات: ۶۳  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها