نمایش نسخه الكترونيك

left arrow
نویسنده:

ذهن‌آگاهی


            

معرفی کتاب

کتاب ذهن آگاهی از مجموعه‌ی مهارت‌های زندگی دانشگاه هاروارد، به شما می‌آموزد که چطور با تقویت مهارت «حضور در لحظه»، زندگی شخصی و کاری خود را شکوفا کنید. نه مقاله‌ی که در اختیار شما قرار می‌گیرند، از نشریه‌ی «هاروارد بیزنس ریویو» گرفته شده‌اند. شاید تا به حال در شرایطی دشوار قرار گرفته باشید که بعدها راه حل آن به ذهن شما رسیده باشد. این کتاب به شما کمک می‌کند در هر شرایطی بیشترین آگاهی و حضور ذهن را داشته باشید. با این کار از تمام اطلاعاتی که دارید برای حل مشکلات استفاده می‌کنید.

معرفی کتاب

کتاب ذهن آگاهی مقاله‌هایی برجسته از بهترین روانشناسان و پژوهشگران دانشگاه هاروارد در اختیار شما قرار می‌دهد. مقاله‌ی اول که مصاحبه‌ی الیسون بیرد با الن لنگر را نگارش می‌کند، درباره‌ی ذهن‌آگاهی در عصر پیچیدگی سخن می‌‌گوید. این بخش تعریق بیان می‌کند که «ذهن‌آگاهی» یا «حضور در لحظه» چیست، و چرا مهم است؟ در مقاله‌ی دوم، کریستینا کانگلتون، بریتا کی، هولزل و سارا دبلیو. لارز به شما نشان می‌دهند که ذهن‌آگاهی عملا می‌تواند مغز شما را تغییر دهد. در مقاله‌ی چطور در طول روز کاری‌تان، در لحظه‌ی حال حضور کامل داشته باشید، به قلم راسموس هوگارد و ژاکلین کارتر، یاد می‌گیرید که مغزتان را برای تمرکز بهتر تمرین دهید. دنیل گلمن در تاب‌آوری به زبان ساده، به شما کمک می‌کند از ذهن‌آگاهی برای تجدید قوا بهره بگیرید. در فصل چابکی عاطفی به قلم سوزان دیوید و کریستینا کانگلتون می‌خوانید که نباید بگذارید احساسات منفی شما را در اختیار خود بگیرند. دکر کلتنر نیز به شما می‌گوید که نگذارید قدرت شما را فاسد کند. در این فصل با این سوال مواجه می‌شوید که آیا از بی‌اخلاقی‌های خود باخبرید؟ گفته‌های ماریا گونزالس کسانی که فرصت مراقبه کردن ندارند را به روش‌هایی برای ذهن‌آگاهی آشنا می‌کند. شارلوت لبیرمن به این سوال پاسخ می‌دهد، که آیا استفاده از ذهن‌آگاهی، به عنوان ابزاری برای بهره‌وری بیشتر، کار درستی است؟ در انتها دیوید برندل شما را به ریسک‌های به‌کارگیری ذهن آگاهی در محیط‌های کاری آشنا می‌کند و به شما پیشنهاد می‌کند که افراط نکنید.

گزیده‌هایی از این کتاب

«به باور همگان، افکار و احساس‌های منفی جایی در محیط کار ندارند: مدیران اجرایی و مخصوصا رهبران، هر طور شده، یا باید صبور و خویشتن‌دار باشند، یا سرحال و باروحیه. آن‌ها باید مظهر اعتماد به نفس باشند و هر منفی‌نگری‌ای را که درونشان شعله‌ور می‌شود خاموش کنند. ولی این خلاف طبیعت ماست! تمام انسان‌های سالم، جریانی درونی از افکار و احساس‌ها دارند که در برگیرنده‌ی انتقاد، تردید و ترس است. این فقط مغزمان است که دارد وظیفه‌ای را که برایش تعریف شده انجام می‌دهد: یعنی، تلاش برای پیش‌بینی و حل مشکلات، و اجتناب از دشواری‌های بالقوه. ما در دفاتر مشاوره‌مان در نقاط مختلف دنیا، روش مشاوره‌ای خاص خود را پیاده می‌کنیم و معمولا رهبرانی برای مشاوره نزد ما می‌آیند که با مشکل روبه‌رو شده‌اند، نه به این خاطر که افکار و احساس‌های نامطلوب دارند (این امر اجتناب‌ناپذیر است)، بلکه چون به آن‌ها قلاب شده‌اند، درست مثل ماهی‌ای که در قلاب ماهیگیری گرفتار آمده است.»

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که از این کتاب لذت بردید و می‌خواهید با روش‌هایی دیگر زندگی خود را بهبود ببخشید، کتاب به سوی کامیابی از آنتونی رابینز و کتاب اثر مرکب: آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما از دارن هاردی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب

نام: کتاب ذهن آگاهی نویسنده: هاروارد بیزنس ریویو (Harvard Business Review) مترجم: فرخ بافنده ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: ۱۱۶

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها