نمایش نسخه صوتی یا ویدئویی

left arrow
نویسنده:

درد و شادی


            

معرفی کتاب

کتاب صوتی درد و شادی نوشته گابریل گارسیا مارکز، به صورت دو زبانه منتشر شده است و در آن جملات و عباراتی در خصوص دو احساس متضاد یعنی درد و شادی آورده شده است. از ویژگی‌های کتاب درد و شادی اثر مارکز، نقش تاریخ و فرهنگ کلمبیا در نوشته‌های او است.

نقل‌قول‌های کتاب درد و شادی

«در زندگی مهم نیست که چه اتفاقاتی برای شما افتاده باشد، مهم این است که کدام را به یاد می‌آورید و آن اتقاق چگونه به یاد شما می‌آید.» «او هنوز جوان‌تر از آن بود که دریابد قلب خاطرات بد را از حافظه می‌شوید و خاطرات خوب را بزرگ می‌کند و همین هنر قلب است که به ما توان می‌دهد تا بار سنگین گذشته‌مان را بر دوش بکشیم.» «چنان سعادت‌مند بودند که حتی در کهنسالی، با همان سرخوشی و نشاط کودکانه با هم سر می‌کردند.» «اگر می‌دانستم این آخرین باری است که از این در خارج می‌شوی، تو را بغل می‌کردم، می‌بوسیدم و یک بار دیگر صدایت می‌کردم تا دوباره ببوسمت.» «فهمیده‌ام که منظم بودن من به خاطر این نیست که آدم خوبی هستم بلکه نتیجه‌ی غفلت من است. من ظاهری بخشنده به خود می‌گیرم تا خساستم را پنهان کنم، خود را نگران آینده نشان می‌دهم چون آدم پلیدی هستم.» «سرزمینی زیبا که در آن واقعیت و خیال به گونه‌ای ماهرانه و لطافتی شاعرانه درهم می‌آمیزد. آن‌چنان زیبا که خواننده خود را در سرزمینی می‌یابد به دور از مرزهای میان واقعیت و خیال، حقیقت و رویا، زمین و آسمان.»

مختصری درباره نویسنده کتاب درد و شادی

گابریل گارسیا نویسنده‌ی کلمبیایی در سال 1928 در خانواده فقیری به دنیا آمد و سرپرستیش به مادربزرگ و پدر بزرگش سپرده شد. او علاقه‌ای به رشته حقوق نداشت و به جای حضور در کلاس به پرسه زدن در خیابان‌های یوگوتا و خواندن شعر می‌پرداخت. بعد از علاقه‌مند شدن او به آثار فاکنر و سوفوکلس از فاکنر آموخت که چگونه به دوران کودکی‌اش رنگ و بوی اساطیری بدهد واز سوفوکلس سوءاستفاده از قدرت و توطئه‌های اجتماعی را آموخت. وی نخستین کتاب داستان‌های کوتاه خود را در سال 1955 به نام طوفان برگ‌ها منتشر کرد. از جمله آثار او به سرهنگ نامه نمی‌نویسد، پاییز پدر سالار، خاطرات دلبرکان غمگین من، در ساعت پلیدی، صدسال تنهایی، عشق سال‌های وبا، از عشق و دیگر شیاطین می‌توان نام برد. گابریل در سال 1981 مدال لژیون دونور را دریافت کرد و در سال 1982 برای کتاب صد سال تنهایی جایزه نوبل ادبیات به مارکز اعطا شد. این جایزه نوبل پایانی بود بر سیطره‌ی نویسندگان غربی بر جایزه نوبل ادبیات و سرآغازی بر موفقیت‌های دیگر نویسندگان لاتین.

مشخصات کتاب درد و شادی

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز Gabriel Garcia Marquez مترجم: وحید کیان ژانر: آموزش زبان، جملات قصار تعداد صفحات کتاب: 228 صفحه  

هنوز نظری وجود ندارد

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها